Töö Šotimaal

Tere, kas keegi töötab Hamiltoni kondiitrivabrikus või on käinud seal tööl? Tahaksin sinna tööle minna. Palun andke nõu.

Räägi lähemalt miks just sinna ja mis seal toimub!?

Kuulsin, et sinna võetakse töötajaid vanuses kuni 60.a. ja keeleoskus ei ole tähtis. Tahaks rohkem teada töö- ja elamistingimustest.

Kas šotimaal on praegusel ajal raske tööd saada või on seal poolakate arv praegu väga suur? Kas šotimaal on hea elada?

Tere,töötan praegu siin ja olen rahul

ülihea on elada sotimaal..enamus kohalikud viisakad ja tublidel inimesel hea võimalus teenida normaalselt

Kas sa said töökoha JT agentuuri kaudu või leidsid ise? Võib-olla sa tead, kas vabrik vajab veel töölisi ? Tahan tulla vahendajate abi kasutamata.

olen ka uurinud seda Hamiltoni asja kuulen et oled rahul kust peaksin alustama et sinna tööle saada ehk oled kursis kas sinna on hetkel töölisi vaja

Minul samuti mure šotimaal töötamisega seoses. Tuli sõbrannaga selline spontaanne idee osta üheotsa pilet glasgowsse ja üritada seal suvi läbi hakkama saada: leida töö, korter/tuba jne. Samas on väike mure: kuna ieltsil kõik eksamid augustini täis, siis pole meil eriti võimalik organiseerida kiirkorras tõendit oma keeleoskuse kohta. Muidu on üks meist inglise filoloogia tudeng ja teisel kaa inglise keel nii hästi suus et saab vabalt kõik ära räägitud. Seega kui oluline on sellise keeletesti olemasolu? Meil paar kohalikku tuttavat kaa, kes ütlevad, et keeletesti pole meil vaja teha kuna intervjuul niikuinii hinnatakse, kas sobime või ei. On sel tõepõhi all?

Too saamiseks kull mingit inglise keele testi pole vaja labida. Inglise keele tase saab ju tooandjale selgeks toointervjuul. Testid uldjuhul ei naita reaalset keeleoskust.

Tuleks miski eestlaste kommuun luua sest muidu ei trehva kull siin uhtegi eestlast:(selline tunne on kull,et pool Poolat on siia kolinud ja nemad tunnevad end vaga hasti sest ajavad koik oma asjad ka poola keeles ara. Naljakas on see, et oleme EU-liikmes riik ja meie keelt ei pakuta kuskil. Nait olin sunnitud siin tegema teatud kaarti, et paaseda tolle ehitusele ja seal olid absoluutselt koik keele variandid(PEALE EESTI KRT) . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

Kas keegi lapse/lastega ka on tööle tulnud? Tunnen huvi, sest ei saa last maha jätta Eestisse, kui ise tööle tahan Shotimaale minna. Laps on 5.klassi minev. Kas on reaalne, et ta saaks seal koolis edasi õppida?

Paluks täpsemat infot, tänan ette

Kas on šotimaal ka selline võimalus, et keelt ei oska, kuid tööd ikka teha saad? Tahaks just selle pärast minna, et inglise keelt selgeks saada!

Hea meelega vastaksin eelnevatele kommentaaridele kui voib. Kuna mina ise tulin Glasgowsse koos naise ja kahe lapsega siis voin paar sona sekka vast oelda:) Kooli saad sa lapse kindlasti panna ja koolid on siin ikka vaga erinevad Eesti omadest. Minu laps laheb nuud kolmandasse klassi(Gorbalsis)ja seal koolis on kull super suhtumine lastesse. Samas on koik lapsed kuidagi sobralikud jne, tead eestlastele omane on ikka tomblemine voi uksteise narrimine jne nagu meie koolides on(Eestis)naljakas aga siin ei ole seda veel marganud. Ja kui toole tulla siia ilma keelt oskamata siis labi agentuuride saab factori workerix ikka ehk siis min-i eest(800£). Siin on pool Ida-Euroopat koos ja paljud ei tea isegi mis nende enda nimi on sest raam on nii laiali. Pean seda silmas, et siin on vaga palju neid kes ei oska sonagi ei inglise ega soti keelt. Aga selleparast ei tasu muretseda sest inglise keel tuleb lopuks ise enesest peale moningast praktiseerimist. Nii, et nagu vanasonagi utleb "julge hundi rind on haavleid tais:)" . . . Trip.ee parandas postituse keeleliselt!

Kas tohiks paluda Teie e-maili? Tänan ette!

Kas oled juba läinud mingi agentuuri kaudu tööle? Endal oleks sama plaan.pixa@hot.ee . . . !

Mina oleksin ka huvitatud Šotimaale tööle minekust. Sain lehest ka mingisuguse agentuuri telefoni numbri ja uurisin natuke asja. Et kondiitri tehasesse tahetakse töölisi, palk jääks ka kuskile ca 18000 eegu kanti (maksud maha).. elamine oleks filma poolt. 3 toaline korter. 2 inimest 1s toas e. 4 inimest korteris. Et 40 tundi nädalas tuleb täis saada ja oli 3 erinevat varianti, kuidas graafik oleks. Kui keegi oleks veel huvitatud, siis SomeoneStranger@hot.ee - sest üksi eriti ei ole riskija, eriti kui on veel tundmatu agentuur. :)

Sõltub, kas tahate Lääne-, Ida-, Põhja- või Kesk-Šotimaale tööd.

Glasgow on suurlinn ning sealt on võimalik ikka mingi kala kinni püüda. Samas, palgad on madalad ja muidu ka suht kole koht elamiseks-olemiseks. Palju poolakaid müttab sealkandis. Läänerannikul üles põhjapoole pole aga eriti tööd võimalik saada. See on kakskeelne piirkond - šoti-inglise ning gaelic keel. Reisimiseks ja rändamiseks aga superilus piirkond.

North-east on rohkem kalatööstusel põhinev. Domineerivad lätlased ja leedukad. Aberdeen on naftalinn - raske tööga nafta peal on noortel meestel päris head võimalused suurt raha teenida. Töö on raske ja must, kui alustada abitöölistena. Mehhaanikud ja elektrikud teenivad ülikõvasti, aga raske on end tõestada ja nende klassifikatsioonidesse end paigutada.

Dundee kandis, olen kuulnud, ruulib kingipakkimine ja kondiitritehased. Üles põhja ei tasu eriti üldse minna.

Highlandis leiab tööd vaid Invernessis. Seal on lätlasi marupalju.

Agentuure ma eriti ei usaldaks - eriti neid Läti, Eesti, Leedu omi. Küllaga nähtud neid inimesi, kes istuvad tööta, rahata, elamispinnata ja perse lohku tõmmatud.

Otsige parem kohalikke agentuure, mille kaudu on suurem võimalus tööle saada vastavalt kohalikele seadustele.

Vaadake press & journals lehe töökuulutusi. samuti jobcentre www.jobcentreplus.gov.uk ja tööotsinguportaal http://www.reed.co.uk/ . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt, lisas suured algustähed ja palub postitajal tulevikus olla korrektne keeleliselt!