Töö Türgis

On keegi töötanud Türgis? Kellena ja kuidas üldse see võimalik on minna Eestist Türgi tööle?
Tahaks väga Antalyas töötada (Kemer või selle läheduses oleks parem).
Olen 23. a. neiu. Valdan eesti, vene, inglise keelt. Plaanis on ka türgi keele õppimine.

Teedki nii, et otsid endale töökoha...kas läbi tuttava või sii lähed ise koha peale. Otsid omale elukoha ja ongi kõik. Kui töökoht olemas, siis saad ka taotleda endale elamisloa. Midagi rasket ei ole. Praegu saab ju 90 päeva poole aasta jooksul veeta Türgis ilma, et tekiks probleeme. Türgi keelt peaks ikka oskama.

Kas pole mõelnud reisisaatja töö peale? Nt. seda pakuvad TezTour, Novatours, Estour jm firmad, mis Türki reise korraldavad. See võib üsna huvitav töö olla.

Võib olla provotseeriv teema.
Kuid kuid tõenäoline on ühel vabal ja vallalisel naisel
viia oma elu-töö ja kõik muu Türgi pinnale ning
olla rahul ja õnnelik ?
Lihtsalt Türgi praegu meenus ainsa riigina, kus ringi sõitnud ja
mõningad kallis mälestused tagasi kutsumas kui
Eesti lumisest ilmast ja depressioonist väsinud.

Tügis pole just eriti kerge tööd saada. Seal on omad inimesedki töötud. Turismis saaks ju aind ka hooajalist tööd.

Olen soomlane, aga räägin eesti keelt ka, ja töötan Türgis. Ise elan Istanbulis, aga teine elukoht on Antalyas, ja olen palju olnud "Türgi Rivieral" ehk kus on Antalya, Alanya jne turismikohad.

Siin pole kerge korralik tööd leida, ja kui leiad, siis palk on kehv (ettekandja, kes teeb 10-12 tunniseid tööpäevi, saab umbes 7000 eesti krooni kätte). Üürid on siin kallid ja natukene odavamate korterite tase on kehv.

Siin on töötuid umbes 25% ehk tööd pole kerge leida. Hooajatööd võimalik saada, 3-5 kuuks, aga see on suveaeg ja talveks pole tööd leida. Et saada head töökohta, peab olema hea töökogemus ja/või koolitus.

Turismilinnad on enamvähem "kinni" talvel, aga näiteks Istanbulist on võimalik leida aastaringset tööd, kui on hea keeleoskus ja koolitus. Aga Istanbuli elu on kallis, näiteks kahetoalise normaaltasemel (eesti tasemel) korteri üür on 11000 eesti krooni, ja ette peab maksama garantiimaksu, mis välismaalaselt on tavalisest 15000-20000 krooni.

Kui vaadata töökohti, siis olge ettevaatlikud, eriti kui töökoha omanik on välismaalane (mitte Euroopast). Siis on suur võimalus et petavad, ei maksa palka korralikult, ja tahtvad töötajatelt ka teisi "teenindusi" kui ainult et tööl käia. Sama ka kindlustustega, peab olema oma kindlustus või firma poolelt. Tervishoiu tase on siin natukene erinev kui Eestis ja kui kindlustust pole, ei saa käia privaatses haigelas/arsti juures.

Töö- ja elamisluba pole ka kerge saada, võtab aega(ja maksab).

Ja veel: naised, kui tutvute türklasest mehega ja ta kutsub siia elama, olge ettevaatlikud! See, mida teile räägitakse elukohast, töökohast jne, pole tavalisest päris see, mis on räägitud, räägivad tavaliselt läbi lillede ja kui saate kohale, on asjad midagi muud kui lubatud... see on türgi meeste "kultuur" ja seda juttu peab oskama kuulata läbi "filtri".

.
.
.
Toimetuse poolt kiitus soomlasest kasutajale, kelle soov väljendada ennast ilusas eesti keeles oli palju suurem kui nii mõnelgi siinsel eestlasest postitajal! Seepärast sai tema juttu ka pisut ülevaatlikumaks kõpitsetud.

Otsin au pair lapsehoidjat Türki Mersinisse !

Tere !

Otsin au pair tüüpi lapsehoidjat oma üksikemast sõbrannale Türki Mersinisse. 8 aastasele poisile. Ise elan ka lähedal, hea eesti keeles rääkida ;)
Elamine(oma tuba rõduga),söök, jook,riided jne jne kõik on poisi ema kulul… Pluss veel hea palk ! Korter on suur ja turvaline,väljas on turvamees… bassein…
Nad on terve elu Ameerikas ja Saksamaal elanud,viimased 2 aastat on nad Mersinis. Ka poiss oskab puhtalt inglise keelt…
Reisivad ka välismaale vahel.
Mu sõbranna otsib lapsehoidjat,kes ka süüa teeks ja kodu enam vähem korras hoijaks, lapsega tegeleks…
Kui olete huvitatud võtke ühendust ! :)
.
.
.
Trip.ee eemaldas tekstist numbrikombinatsioonid!

Tere! Lapsed mulle meeldivad väga,kas oleks võimalik ,kui saadaksite mulle meilile selle töökoha saamise tingimused jne.

Töö ja elamine Türgis!

Tere,

Oleks plaan minna tööle ja elama Türki. Kas Keegi saab mind aidata?

Päikest!