Tööle Araabia Ühendemiraatidesse

Hei!

Nii, plaan siis minna augustis Dubaisse, tööle ja reisima,

mõtlesin, et võtan aasta akadeemilist ülikoolist, kuna lihtsalt ei viitsi ega taha enam siin Eestis lihtsalt passida ja kuiva sekretäritööd päevast-päeva teha.

Kas kellelgi on kogemusi töötamisega Dubais?

Millistel ametikohtadel eurooplased seal üleüldse töötavad?

Kuidas seal elu on, on erinevusi võrreldes Euroopaga?

Päikest teile ja aitäh vastajatele!

Jessu

Oeh, oled Sa varem AÜEs käinud?
Veidike lugemist http://www.trip.ee/search/google/dubai%2Bt%C3%B6%C3%B6?query=dubai%2Bt%C3%B6%C3%B6&cx=015929853835927772274%3A4qnsrj4nd3m&cof=FORID%3A11&sitesearch=&hl=et&lr=lang_et#925
Ja kuidas Sa plaanid üldse AÜE viisa saada (eriti veel arvestades, et alla 30-a vallalistel naistel on see viisa saamine niigi raskendatud)?

Ei ole varem käinud Araabia Ühendemiraatides.

Esialgu plaanis 30 päevase turismiviisaga sinna minna või mida te soovitaksite, kuidas viisa saaksin?

Kuidas Sa saad selle turistiviisa ja kuidas on Sul plaan see ümbervahetada tööloaks?

Emiraatides on elu ilus ja tööinimesi alati vaja( oskustöölisel peab olema atesteeritud ja kinnitatud dokument hariduse kohta), kuid enamus hangib enne töökoha ja siis läheb kohale. Odavad kohad on täidetud hindude ja muude väiksemate nõudmistega rahvustega

Sellistel ametikohtadel, nagu Sa teises teemas mainid, mina siin eriti eurooplasi näinud ei ole ja tõenäoliselt Sa hindudele makstava palgaga siin ära ei ela. Lisaks siis veel juba kaks korda mainitud viisaküsimus. Seega kergem on Sul uus soe sihtpunkt leida.

Mul on aga veidi teisest ooperist küsimus siinsetele kogenumatele olijatele Araabile ja Kurimoorile - nimelt tahab mulle külla tulla üks keskmisest suurem seltskond 9kesi, sh ka paar alla 30a vallalist naist, kes ei ole mu sugulased. Majutada kavatsen osa enda juures ja teistele rentida lühiajaliselt korteri. Kas mul on üldse reaalset lootust eraisikuna neile omal vastutusel viisa saada? Ja mismoodi see välja näeks, võtan aga jälle oma palgapaberi ja turistide passikoopiad pihku ja jalutan immigratsiooniametisse? Ja et küsimusi ikka rohkem saaks - kas negatiivse vastusega viisataotluse eest kasseeritakse ka ikka siinse hea tava kohaselt raha? Tänud suured juba ette!

Mina Dubais elades sain viisa tehtud ainult läbi Sharjahis asuva resibüroo ( sisaldas paari ööd mingis x hotellis). See oli ka aastal 2003:) Uuem ja ilusam inf tuleb Sul endal välja kaevata...

Ma olen ka oma viisad saanud läbi reisibüroode, omal käel ei ole isegi mitte üritama hakanud. Viimane info tuleb ehk Naabrimehelt, tema tuttavad said ka minu mäletamist mööda oma viisad läbi reisibüroo.
Natuke õelutsedes teemaalgatajale: Järsku üritad hoopiski Saudi-Araabiasse tööle minna :P

Ilma õeluseta hinges:) on meie vabad ja vallalised noored neiud saanud tööd nii UAE-s kui ka Kuveidis. Saudis küll mitte. Samas pole keegi neist seda saanud seljakotiga kohale minnes!

90% tõenäosusega asun ka mina septembrist Dubaisse elama ning tööle, kuid seda tunduvamalt lihtsamat teed pidi kui antud teemaalgataja soovib. Minul on sedapidi vedanud, et mu Saksa tööandja tegi ise pakkumise mulle minna Dubaisse tööle, mitte ma ise ei otsinud võimalusi sinna kolimiseks ning reisimiseks.

Niipalju kui ma olen viimastel nädalatel infot kogunud Dubais elamise ning töötamise kohta, siis kohver selga ning ukse tagant ukse taha tööd otsima minna Dubais pole mõtet. Ise kordagi AÜE's käimata soovitan ka mina teemaalgatajal valida mõni sobilikum koht töötamiseks. Kui soovid sooja, siis miks mitte Austraalia? Peaks päris lihtsalt saama ning seal hunnikute viisi eestlasi ees ootamas.

Minu viisa mitte saamise juttu void sa ka lugeda Dubai teemade alt.

Augusti lopus algab Ramadaan, mis tahendab, koik paastuvad ja usun, et otsustajad ja toole varbajad puhkavad ning seal on kohutavalt palav!

Koik ei paastu, vaid moslemid ja hotellides asuvates restoranides/ kohvikutes saab alati paevasel ajal suua.

Eurooplased tootavad siin igasugustel ametikohtadel- alustades poemuujast kuni firma direktorini valja. Eks see koik oleneb kogemustest ja onnest.

Ma arvan, et Dubai on hea kogemus moneks ajaks, a Euroopa on ikka parem.

Viibisin eelmisel nädalal reedeni Dubais ning minu hotellis oli küll kiri, kus hommikusööki näiteks ei saa mitte restoranis süüa, vaid saab tuppa vaid tellida ning et kuuks ajaks (Ramadani lõpuni) on restoran kinni. Eks oleneb kindlasti hotellist, olin küll 5* hotellis, kuid mitte nüüd just megasuures, ehk siis suuremates ei riskita restoranide sulgemisega.

Aga viisast rääkides, siis mu firma (käisin tööasjus) pidi mu viisaasjad korda ajama kuid kohale jõudes, selgus et see siiski teps mitte korras polnud. Nii ma siis ootasin kuni tehti taotlus ja see rahuldati, kogu protsess võttis aega ca. 5-6 tundi, mil pidin veetma aega lennujaamas. Lendasin siis Emiraatidega.

Temperatuur oli küll tõesti esimesel päeval harjumatult kuum, kuid sellega annab väga edukalt hakkama saada. Neljapäeval ei teinud ma sellest üldsegi probleemi.

Dubai ise oli põnev ja vägev ning oktoobrist olen ehk alaliselt resident.

Jah, Ramadani ajal on paljud restoranid kas kinni või siis pakuvad ainult take-away või delivery-teenust.

@margussi. Harju sellega, kõik asjad toimivadki niiviisi, et lubatakse, aga ega enne midagi toimuma ei hakka kui mitu korda peale ei käi.

Tervist,
Selline küsimus, et kui minu tööandja Dubais annab mulle tööviisa, kas mul võib siis ikkagi tekkida raskusi riiki sissesaamisega kuna olen 27.a. ametlikult vallaline naine?
Siis teine küsimus on, et kas Dubais saab vallaline mees ja naine koos elada? Tean, et ametlikult see ei ole lubatud, aga kas see ka tegelikult toimib? Plaan on tulla oma elukaaslasega Dubaisse tööle. Kuna töökoht pakub talle ka elukohta, siis talle kohe ka öeldi, et seal ta minuga koos elada ei tohiks/ ei saaks. Nii, aga kui me üüriksime ise mingi korteri, kas see sobiks?
Või peab ketsidega perekonnaseisuametis ära käima?

Ametlikult on lõplik riiki sisenemine piirivalveametniku otsustada, aga reaalses elus ei ole mina veel ühtki lugu kuulnud, kus residendiviisaga kodanik piirilt tagasi saadetaks. Ja eks siin ikka alla 30 aastaseid vallalisi naisterahvaid ela ikka omajagu, nii et selle asja pärast ma üleliia ei muretseks.

Kooselamisega on enam-vähem sama lugu - seadusega keelatud, aga põhimõtteliselt elatakse siin vallalistena koos isegi aastaid, nii et on üsna lihtsalt voimalik. Loomulikult, mida vähem inimesi sellest teab, seda parem, nii et kasulik on ise vait olla ja madalat profiili hoida. Kui mõlemal on residendiviisa ka, on probleemi tõenäosus ilmselt olematu. Kui muidugi on kindel plaan moslemitest naabritega hakata kana kitkuma, oleks tark tegu juba varakult politsei visiidi puhuks kaks DragonMartist ostetud 10 dirhamilist sõrmust kapi äärele valmis panna ja nendega lehvitada :) Ja muidugi hoidku teid Allah selle eest, kui üks teist peaks kasvõi pühast vaimust rasestuma - kui siis arsti juurde sattuma peaks, on kõik haiglad kohustatud veenduma abielus olemises ja kui seda tõestada ei õnnestu, istud seni lihtsalt kinni, kuni õnnestub.

Tervist uuesti,

15 oktoober sai siia sissekanne tehtud. Nii palju on selle ajaga muutunud, et abiellusime elukaaslasega, et teha elu Dubais lihtsamaks.
Nüüd on mu abikaasa seal töötanud 1 kuu, mina olen veel endiselt eestis. Tööandja tahab mind sinna intervjuule ( meil on 1 tööanda- sai tehtud diil, et kui võtavad mehe, siis peavad minu ka võtma).

Nii ja nüüd me oleme siin uurinud ühte ja teist. Turisti viisa saaks läbi Travel up vms. Aga olen kuulnud ka,et abikaasa saab mind sinna kutsuda- kas mingi visit viisa vms. Leidsin internetist selle kohta ka infot, aga viisa hind on meeletu. Visit viisaga saab olla kokku kuni 90 päeva ja meie arvutuste põhjal läheb see 11 tuh eesti endist krooni maksma. See on ülemõistuse kallis. Tundub, et peaks siis ikkagi turistina kohale minema. Aeg on küll lühem, 30 päeva, aga selle ajaga peaks ju tööle saama.

Tahan küsida, et kas äkki keegi teab mingeid muid variante ja on kursis hindadega :D ?

Päikest

Vanasti, kui mina veel Dubais elasin, sai mees oma naise/lapse/ema/isa enda raha eest elama kutsuda. Vaja oli selleks maksta 4500 DHR deposiiti (mille saad riigist lahumisel tagasi) ja tööandaja tõendit, et sul on piisav sissetulek. Ma enam ei mäleta, kes elukoha nõue ka oli... Vaevalt see eriti on muutunud. DIC juures oli see immigratsiooni amet, kus seda sai teha.

Soovitus: kui tööandja Sind Dubaisse intervjuule soovib, las nemad ajavad ka viisa korda. See on kavalam nii teha ka seepärast, et pärast peavad nad sind niikuinii sponsoreerima, ja turistiviisa elamisloaks tegemine maksab ka omajagu.

11000 EEKu on kuidagi natuke kallis. Selle veebsaidi kohaselt on umbes 5x odavam see visit visa (aga keeruline on kindlasti abielutunnistuse atesteerimine, kuid see tuleb niikuinii teha):
http://www.dubai.ae/en.portal?topic,visitvisafam,1,&_nfpb=true&_pageLabel=general

Hmm, ma ei teagi kuidas nad mind siis kutsuda saaksid? Mulle tundub,et kui ise turistiviisaga kohale lähen, siis on kiirem võimalus ka uuesti tööle saada. Minu abikaasa on nüüdseks kuu aega seal töötanud ja talle pole siiani suudetud tööviisat passi panna, et hetkel ei saa visit viisa peale vist ka loota. see on uskumatu kui kaua need asjad seal aega võtavad, seepärast ei loodagi, et keegi teine mind kuhugi kutsuks vms.

Oi, te ei kujuta ette mida ma siin kõik olen ära pidanud tegema, et abielutunnistus nö legaalseks saaks. Käisin kõige pealt notari juures apostillimas ( 60 EUR), siis tuli välja et AÜE ei olegi liitunud apostilli konvensiooniga, nii et see oli mõtetu tegevus. Siis käisin välisministeeriumis, nemad legaliseerisid meie tunnistuse ära, pannes antud dokumenile lihtsalt 2 pitsatit ( 15 EUR). Siis muidugi see naine ütles, et notarid peavad uurima eelnevalt, et kas on vaja apostillida või mitte, ühesõnaga ta tegi minu apostillist koopia ja nüüd saab see notar laksud sisse. Mina aga oma 60 eurot tagasi ei saa.
Nii ja nüüd saatsin tähitud kirjana Berliini AÜE saatkonda nende poolseks legaliseerimiseks ( 40 Eurot+ rahvusvaheline ülekanne 23 eur). Ja nüüd ma pean ise dokumendi transporti orgunnima, sest nemad sealt saatkonnast midagi ise ei saada. Eesti post sellega ei tegele. TNTga maksab 60 EUR, DHL 72 eur+ km ja hetkel sain parima pakkumise DPD (www.pakivedu.ee) 33,04 EUR. Ma põhimõtteliselt ei löö seda summat kokku, mis ma olen meie abielutunnistuse peale kulutanud :D

No palun väga!

Oled Sa kindel, et AÜE saatkond Berliinis aitab? Meie käisime oma pabereid kinnitamas Moskvas kuna Eesti kuulus ida-euroopa alla.

PS. Kui töökoht on seotud tegevusega, kus on nõutud ka (eri)haridus, siis meie puhul oli vajalik ka kooli diplomid tõlkida ja legaliseeriga ja saakonnas kinnitada.