Tööle/Elama Usasse

Tere kõik noored ja seiklushimulised inimesed, selline plaan siis et minna Usasse mõneks ajaks elama ja leida tööd. Varasemalt olen käinud kahel korral Ühendriikides, esimesel korral Florida ning teisel Los Angeles. Kui keegi tunneb antud asja vastu huvi ootan tagasisidet.

USA-s ametlikult too tegemiseks on tooluba ju vaja, mida saab vaid yksikutel tingimustel. Yldiselt mitte. Kui sul see olemas, siis OK. Muul juhul, mustalt kyll ara looda tood vaga saada, ammugi mitte head tood. Kui lahed mingi kooli kaudu, voi on sul sugulussidemete kaudu lootust elamisluba saada, siis on su plaan teostatav, muidu kisub natsa kahtlaseks. NB! Igasugune paberimajandus labi USA migr.ameti votab hetkel umbes aasta aega(seda ka naiteks abielu kaudu elamisloa taotlejatel). Nii, et aja kuluga(ja raha) tuleb samuti arvestada.

Ma tahaks ka väga minna Florida elama ja tööle, ainult ei oska kuskilt alustada.

Ot kuhu lähed siis? USA-sse või Taisse?

Üldiselt olen uurinud asju ja olen jõudnud arusaamisele , et kõige kindlam viis sinna elama saada on hankida endale sealt abikaasa. See on kõige kõvem garant asjale. Abiellud ja natuke võimlemist ja aastapärast peaks olema dokumendid korras. Kusjuures ise olen praegu alles väga hiljuti hakanud otsima tutvumissaite, kust oleks võimalik kõige suurema tõenäosusega leida endale võiamlikku abikaasat. Võibolla oskate omapoolselt soovitada mõnda head tutvumislehekülge, kust oleks parimad võimalused ja palju inimesi?

Alustage abikaasa otsimist Californiast. Seal saab mõne hängiva neegrikutiga kindlalt väikese nutsu eest kaubale. Samasooliste abielud seal ju lubatud. Ainult, et ettevaatlik peab olema, et leitud neegripoiss ise meheks ei taha hakata ja siis värskelt abikaasalt nende abielukohustuste, mida muidu naisterahvas täidab, täitmist nõuab. Naistega on igavene jama, pärast hakkavad veel asju ette kujutama, võivad olukorda jääda ja sind isaks tembeldada. Milleks selline jant. Võta mees, saab vähemalt ilma kiunumata õlut lasta. Põhieesmärk ju roheline kaart ikkagi.

Nalja võib muidugi visata, aga mõtlen ikka konkreetselt. Ei mõtle mingisugust fiktiivset abielu, aga ikkagi reaalset. Fiktiivse abieluga ilmselt kaugele ei jõua ja seda ei ole mõtteski.

Kas sellel tutvumislehel peavad pildid ka juures olema või pole see oluline?

Hea on kui oleks aga pole midagi katki kui ei ole -siis saab lihtsalt ekirja kaudu pilte vahetada.

Kõigepealt tahaksin kõiki tänada nende toredate arvamuste eest ja erinevate ideede. Olen ise korduvalt USA- s käinud, kuid töö ostimisega pole kunagi tegelenud. Samas kui keegi just selle küsimusega seal kokkupuutunud on siis oleks hea. Töö viisa ei tohiks probleem olla.

Kui Sa oled doktorikraadiga mõnes valdkonnas siis ilmselt tõesti ei ole töö viisa ületamatu probleem. Kui aga haridustee on lõppenud kõigest keskharidusega siis kisub asi suht näruks. Visadus ilmselt viib igas asjas sihile niiet edu igal juhul!

doktorikrdaadi loomulikult ei ole, kuid haridus tee liigub sinna poole. Sihikindlus viib sihile, nii et loodame parimat.

Tänapäeval saab edukalt ka osta erinevate ülikoolode diplomeid ja kraade jne. Iseasi, kas sa oskad ka praktikas kasutada neid tunnistusi ja kraade. Kui töötad kusagil supermarketis või bussijuhuna , pole vist erilist mõtet jantida kraadidega ega see tööd kvaliteetsemaks ei tee. Asjal on jumet siis kui reaalselt töötad kusagil instituudis , oled professor või teadlane- alles siis on mõttekas. Mõni võibolla on teisel arvamusel, aga mina jään oma mõtte juurde.

Loomulikult olen nõus sinu arvamusega, et kui oled bussijuht, siis ei ole mõtet minna keemikuks, kui eelnevalt ei ole seda tööd teinud. Samas olen ma aga ka arvbamusel, et kui ise oled tehtud vend ja suudad hakkama saada asjadega, siis see paber on ainult formaalsus, seda minu silmis.

Ärge palun ostetud Saraatovi ülikooli diplomiga instituuti tööle või professoriks minge.

Sa pead ikka paremini vaatama, seal New Yorkis ja Colorados on väga ilusad;)

Sa ise oled kaa nii nunnu ;)

Tere,

oli ka plaan elukaaslasega Californiasse, Silicon Valleysse elama ja tööle aastakeseks või vähemaks minna aga Teie juttude järgi tundub, et see on suht võimatu või siis vähemalt võtab kaua aega selle teostamine.Eelmine nädal otsustasime, et septembri lõpul lahkuks aga see on vist suht võimatu :D…

Võtan ühendust ka oma sugulastega sealt ja vaatan mis nemad asjast arvavad…

Aga iga teiepoolne info on ka kõik oodatud, selle kohta kuidas oleks asja kõige targem ajada ja teostada…

Tervitades,
Tamme
e-mail: atammeorg1@gmail.com

Tere, tere,

plaan endalgi aastakeseks USAsse minna, kuid siinsete kommentaaride lugemine jätab mulje, et tegu on suhteliselt võimatu ettevõtmisega.