Tööle Hollandisse

Tahaksin oma kallimaga hääletades minna Amsterdami, sinna mõneks ajaks paikseks jääda, algkapital on pm olematu, kuna koondamised jne. Kas keegi teab ja oskab mind infoga aidata, mida teha ja kas on üldse võimalik väheste vahenditega kuhugi jõuda? Talvel tahaks juba, et oleksime veidi kosunud,ning asuda elama Inglismaale. Või kas oleks mõtekam Amsterdami asemel kolida ntx Hispaaniasse! Kõik kommentaarid ja arvamused on teretulnud!;)

Kas sa hollandi või hispaania keelt valdad, et sinna olematu kapitaliga õnne tahad otsima minna? Kui ei siis, peab ikka roppu moodi vedamist olema, kui hakama peaksid seal saama. Eelkõige vali ikka riik, mille keelt sa ka valdad.

keeelt ei valda kahjuks,ma ei teagi mis siis teha;)

Millest siis siuke idee üldse, et Hollandisse või Hispaaniasse minna, kui keelt ei valda ja algkapitali pole? Mida sa seal nagu plaanisid teha üldse? Mingeid tuttavaid on seal ees kelle juures ajutiselt saaks peatuda või kes aitaks tööd leida?

Töökohti aitaks keegi leida, palju tuttavaid igal pool maailmas, plaan oleks kuskil baaris tööd leida!

Hääletasin just Amsterdamist Eesti poole ja Poolas saime kahe Hollandis elava ja töötava poolaka peale, kelle ingliskeel oli nii närune kui üldse olla saab. Tehke siit omad järeldused.

PS. Nii palju kui ma kohalikega tööst rääkisin olid kõik täiesti kindlal meelel, et ma leiaksin seal tööd. Ma ei oska ka nende keelt ju. Väidetavalt saab ka ingliskeelega hakkama kui vaja.

Poolakad on sellised inimesed , et neil pea igas riigis suured kogukonnad . Neil ei olegi vaja mingit keelt osata , kui supervisor on poolakas . Nende järgi ei saa kindlasti otsustada , et sina saad samamoodi hakkama ilma kohaliku keeleta .

Goering räägib õiget juttu. Keel ei loe, loeb tutvus

Sa võiksid oma MSNi jätta. Tunneks huvi mis teil siis ka plaanis ja kuidas ning mis. Äkki oskan teid aidata ;)
Mis puudutab poolakatesse siis nad on nigu tarakanid kes käivad ja alandlikult iga sendi eest tööd teevad. Hetkel asun UKs siin ka palju poolakaid, lätakad jms tegelasi. Käivad riides nigu kodutud ja peavad selliseid fruit picking/chicken catcher töid. Poes ostavad odavaid ja allahinnatuid toidumoona kuid alkoholi kohapealt kokku ei hoia. Läbi paljude aastate pole Minul isiklikult nendega veel kuskil häid kogemusi olnud. Ja tööle paistab, et võetakse neid ka vaid sellepärast, et inglise keel on neil kehva (enamusel) ning sellevõrra pole neil ka palju vinguda ja palka võib neile ulmeliselt vähem maksta. Siin hiljaaegu just üks taksojuht küsis, et ega me ei tea kas seal Poolas veel poolakaid ka alles on või on kõik igalpool laiali.