Tööle Iirimaale

Tere! Soovin minna tööle Iirimaale (mitte Dublin). On sinna keeruline tööd leida (eriti arvestades tänapäeva masu seisu)? Millised on võimalused? Olen vaadanud irishjobs´i lehekülge, kus spetsialistidele leidu tööd küllaga... :) Mida selleks peaksin üldse teadma, et seal tööd alustada?

Kohe alguses Iirimaale tulles pead endale PPS numbri tegema, ilma selleta siin töötada ei saa. Tööd leidub sellele, kes tõesti tahab töötada. Kui oled hakkaja ja noor, siis kindlasti hätta ei jää. Hea, kui sul oleks juba ka elukoht valmis, kas siis tuttava juures (alguses ei peaks renti maksma) või esimesed päevad otsid elukohta ja ööbid kusagil hostelis. Väga hea veebileht on www.daft.ie kus saaksid alguseks, rentida korteri või maja, mida teiste inimestega jagada. Põhjus, miks ma soovitaks alguses jagada on see, et siis on arved väiksemad. Ma soovitaks tulla, kui väga tahad aga enne natuke raha koguda, et oleks kindlustunne sees :). Siin on infot PPS numbri kohta http://www.citizensinformation.ie/categories/social-welfare/irish-social-welfare-system/personal_public_service_number

Kas keegi oskab ehk midagi kosta ka tööle saamise võimalustest?

www.fas.ie täpsemalt siin http://jobbank.fas.ie/ jobseeker

ja veel paar tükki http://www.adminjobs.ie http://www.adverts.ie http://www.accountantjobs.ie/ http://www.bestjobs.ie http://www.careerjet.ie http://www.computerfutures.ie/ http://www.computerjobs.ie http://www.corkjobs.ie/ http://www.CVizz.ie http://www.creativeireland.com/jobdesk/ http://www.dole.ie http://www.dublincityjobs.ie http://www.dublinjobs.ie/ http://www.educationcareers.ie http://www.eirjobs.com http://www.employireland.com/ http://www.freejobs.ie http://www.financejobs.ie/ http://www.freelancers.net http://www.galwayjobs.ie/ http://www.gojobsite.ie http://www.gradireland.ie http://www.gumtree.ie http://www.hookhead.com/ http://www.hoteljobs.ie http://www.irelandhiring.ie http://www.irelandjobs.ie http://www.irishdev.com http://www.irish-jobs.com http://www.irishjobs.ie http://www.iwantanewjob.ie http://www.jobs.ie http://www.jobboard.ie http://www.job-ireland.com/ http://www.jobomagic.com http://www.jobscout.ie http://www.jobsearch.ie http://www.jobseeker.ie/ http://www.jobsinireland.org/ http://www.jobsireland.com http://www.jobsket.ie/ http://www.jobsnation.net http://www.job2do.ie http://www.limerickjobs.ie/ http://www.loadzajobs.ie/ http://www.monster.ie http://www.needajob.ie/ http://www.parttimejobs.ie/ http://www.publicjobs.ie http://www.planetrecruit.com/ http://www.recruitireland.com http://www.retailjobs365.ie/ http://www.rocketjobs.ie/ http://www.salesjobs.ie/ http://www.snazzyjobs.com http://www.softskills.ie http://www.staff.ie http://www.tempjobs.ie/ http://www.techstaff.ie http://www.topjobs.net http://www.urhired.ie

Tere! Mure seisneb selles , et oleks olemas Iirimaal elamiskoht, nimelt Kerry`s ja oleks vaja leida töökoht sinna ligidale. Kas keegi oskaks ehk aidata ja midagi pakkuda ja oleks vaja infot selle kohta kuidas sinna üldse saada?

Ma väga soovitan, mitte minna. Sest hetkeolud on seal väga rasked. Tööle saada on väga, väga raske, eriti mitte iirlastel. Masu põhi iirimaal pole veel saabunud- jätkub vabalangemine.

Kas ise elad hetkel seal, oled üritanud sinna leida või mille põhjad tead rääkida? Muidugi ma usun sind, kuid mul on siiski jätkuvalt meeletult suur soov sinna minna.. ehk äkki kehtib see reegel: kes otsib, see leiab.

Olen seal 5 aastat elanud, hetkel elan Eestis. Aga mu õde ja iirlasest õemees elavad Iirimaal. Oli ka endal vahepeal plaan minna, aga need lykati kohe ymber, et ei tasu ja mul on põhjust seda uskuda, sest iirlastel endilgi väga raske. Ja hetke olukord on selline, et iirlased on ka ykskõik mis tööd miinimum palga eest tegema, sest tööd saada on raske. Ja kui on valida kas iirlane või muulane, siis eelistatakse hetkel ikka iirlast. Valitsus oli peaaegu nõus juba poolakatele lennupiletid kinni maksma, et nad ometi ära läheks ja iirlastel rohkem tööd oleks.

Kui oled spetsialist ja hea haridusega siis probleemi pole töö leidmisega. Ei ütleks , et tööandja eelsitab iirlast. Rohkem on nii, et Iiri tööandja tahab poolakat või eestlast jne , kes teeb vähemalt tööd. Kuna iirlased pole eriti usinad :D

Siin, Eestimaal olles ja otsides läbi interneti sinna tööd leida näib küll täiesti võimatu... päris nii ka ei taha, et lähen hea õnne peale välja, et äkki leian üsna kohe ka tööd, kui sinna saabun...

Saabusin mai alguses Dublinisse tööd otsima. Elan teist nädalat hostelis ja maksan öö eest €12 (nädalavahetusel €15), selle hinna sees on voodi neljases toas (toal on oma vannituba ja WC), hommikusöök (röstsai + või + juust või džemm ja maisihelbed piimaga), tasuta wifi (leidub ka paar ühiskasutuses arvutit). Hosteli köögis saab külmkapis oma toiduaineid hoida ja ise süüa valmistada. Masinatäis pesu pesta ja kuivatada maksab €7.

Väärtuslikumad asjad nagu rahakott, pass, sülearvuti ja fotokas asuvad mul allkorrusel väikeses lukustatavas kapis - ülejäänud nodi, peamiselt riided, seisavad üleval toas kohvris (mis on lukustatav). Seega elamine on suht-koht kohvri otsas - päevas mitu korda asjade võtmist/tagasipanemist ja kapi või kohrvi avamist/lukustamist.

Tööotsijaid elab siin hostelis teisigi - arhitekt, logistik-asjaajaja jt kammivad siin kuulutustelehti ja käivad aeg-ajalt tööintervjuudel. Samas kohtab ka töölkäijaid, kes ajutiselt või pikemat aega hostelis peatuvad. Kuigi ma olen oma ala spetsialist ja kasutan tööotsimiseks teisi kanaleid, siis lihtsama töö saamiseks kindlasti tasub inimestega suhelda - näiteks sattus minu tuppa üks pakistanlane, kes töötab poes turvamehena - mõningase vestluse järel pakkus mulle ilma küsimata telefoninumbrit, kellele võiks töökoha info saamiseks helistada - aga olukord pidi üsna kehva olema - töökohtade arvu ja töötunde on vähendatud.

Olen linna peal palju ringi käinud, aga näinud pisikeste äride akendel ainult kaht töökuulutust - ühes kohas otsiti ettekandjat (eraldi oli juures kiri, et nõutav eelnev töökogemus Iirimaal) ja teises kohas juuksurit.

Kasulikud teadmised:

  • PPS numbri (tänud maret84 algse lingi eest) saab "King's Inn" tähaval asuvast sotsiaalametist (nüüd on igas linnas ainult üks osakond, kes neid numbreid annavad) - enne sinna minekut küsi hostelist paber, kus on kirjas, et sa peatud nende juures. Kui kohale jõuad, siis "infolauas" ütled, et tahad PPS numbrit, nad vaatavad, et sul on vajalikud dokumendid olemas (pass ja elukohatõend) ja siis annab sulle järjekorranumbri. Kui sinu number ette tuleb, siis täidad veel ühe ankeedi ja PPS number saadetakse sulle u. nädala pärast postiga hostelisse (mul läks 8 päeva). Aga oma numbri saad kohe teada, kui järgmisel päeval tagasi lähed - infolauas vaatavad arvutist järele ja ütlevad sulle.

  • www.irishjobs.ie - suurim töökuulutuste portaal

  • www.daft.ie - suurim üürikuulutuste portaal

  • www.hostelbookers.ie - hostelite andmebaas (mina asun Citihostels nimelises)

  • www.dublinbikes.ie - kui sul on krediitkaart, siis saad €2 eest kolmepäevase päevapileti, mis võimaldab linnale kuuluvat ratast rentida - esimesed pool tundi rentimist on tasuta, piisav aeg, et linna äärest keskele jõuda. Laenutad ühest jaamast - tagastad teise (jaamu linnas kokku 40tk). Lõpp-punkti on hea enne jala külastada, sest muidu võib-olla ei leia kohe üles - asuvad vähe silmatorkavates kohtades. Ratas muidu on üks kõige soodsamaid edasiliikumise viise, kui jala ei viitsi enam trampida mööda linna.

Elama tööle Belfasti :)

Hei hei, kellel kogemust ja aega rääkida elust olust Iirimaal Belfastis :) tuli idee minna uurida mis seal kandis pakkuda on, mis sorti tööd Eestlastel võimalik saada, kui keeruline on leida elamist soodsamalt, mis oleks hea teada üldse kui minna sinna kanti :)

Päikest, Birgit