Tööle/ õppima Itaaliasse?

Plaan minna viinamarju korjama. Kas keegi on seda tööd varem teinud? Kas keele oskus on vajalik? Kus kohast leiaks tööpakkumisi?

Ma tahan ka minna viinamarju korjama. tanjuwaa@gmail.com

Tere! Palun infot töötamise kohta Itaalias. Olen töötanud pool aastat Hispaanias, Gran Canarial ja sain inglise keeles ilusti hakkama. Kas Itaalias on piirkondi, kus saab teenindussfääris hakkama (esialgu) inglise keelega?

Tänades, R

Tere,

alates oktoobrist lähen õppima ja elama Milaano-sse. Pole seal varem käinud ning peas on mustmiljon küsimusi, ja millest üldse alustada :) Küsimus foorumlastele, kas keegi äkki plaanib sügisel samuti Milaanosse kolida ? Keegi on äkki juba elab seal või just tulnud sealt? Otsin reisi- ja mõttekaaslasi, kui väga hästi läheb, siis äkki korterikaaslasi, kellega saaks kahe – kolme peale korteri üürida. Ja muidugi iga nõu ja kommentaar on soojalt teretulnud :)

Lendame elukaaslasega 2.juulil Bergamosse mõneks ajaks elama. Kas on kedagi, kes elab või siis lendab umbes samal ajal Bergamosse? Kuidas seal olud korteri üürimisega on? On kellelgi häid tutvuseid või soovitusi?

Infot võib saata ka meilile riin@me.com

Samuti oleksin huvitatud töötamisest Itaalias.

Sooviks infot ja soovitusi :)

krissu_888@hotmail.com

Tere! Mingil kummalisel moel kustus mu viimane postitus järsku ära. Aga jutt, siis järgmine. Kirjutasin eelnevalt mai kuus, et otsin endale augustiks kaaslast Itaaliasse tööd otsima minekuks. Nüüd on väike plaani muutus kahjuks ja pean seda kahjuks edasi lükkama, arvatavasti , siis kevadesse 2011. Aga otsin, siiski naissoost inimest , kes sooviks minuga kevadel seda plaani teostama hakata. Nimelt mõtlesin, et oleks hea praegu kellegagi tuttavaks saada ja koos asju ajama hakata. Olen ka nüüdseks veidike keelt õppinud ja plaanin seda edasi teha, et seal kergem oleks hakkama saada. Loodan siiralt , et kellegil on sellist huvi minuga seda seiklust ette võtma.Olen 20 a neiu ja Pärnust. Et kellel oleks huvi , siis ootan kirju aadressile Raili0223@hot.ee

Soovin kevadel või sule Itaaliasse tööle minna!

Tere!

Soovin minna koos oma tütarlapsega järgmisel aasta alguses kas kevadel või siis suve alguses Itaaliasse tööle ja reisima. Minul plaan ikka sina tööle minna ja jääda ka sinna. Oskate öelda millisel ajal on kõige parem Itaalias tööd leida?

Olen elanud ise või siis viibinud Itaalias, Riminis 3 nädalat kus töötasin ühes hotelli vastuvõtus ja tegin enda kooli praktika ka vastuvõtutöös. Sain seal veel keele kursusi ja vastava tunnistuse , et olen läbinud Itaalia keele A1 astme. Veel olen õppinud siin eesti itaalia keelt iseseisvalt juurde.

Töötan ise Eestis ühes hotellis restoranis ja vahel ka baaris.

Et siis kuidas on lood on tööga hotellis ka eelnevate kogemustega saaks hakkama seal?

Tere! Tahaksin Itaaliasse tööle minna, eelkõige keelepraktika pärast, lõpetan juuni teises pooles gümnaasiumi ja arvan, et mõnda aega välismaal oleks kuluks ära. Kuid kindel plaan puudub, olen uurinud ja kaalunud millist tööd otsima minna, aga järeldusele veel pole jõudnud. Keegi lähiajal minemas? Millise töökoha peale panustate?

Kõike paremat, Maare mottus.maare@gamil.com

Tere!

Olen Tartu üliõpilane, kes läheb sügisest Riminisse õppima Erasmusena. Kas keegi oskaks soovitada, kuidas leida endale elukohta (sooviks üürida tuba)? Hind võiks muidugi olla võimalikult mõistlik. Või äkki keegi teab mõnda eestlast, kes teab kedagi, kes elab Riminis või kes oskaks elukohta soovitada või aidata leida. Oleksin väga tänulik! :)

Kõike ilusat maailmaränduritele!! :)

Ühe erasmustudengi korterileidmise lugu: http://itaalia.wordpress.com/2008/10/26/vagabundist-linnakodanikuks/

Lisaks on http://forum.estoniaitalia.org foorumis ka nii infot kui võib küsida, kas keegi on Riminis.

Mina leidsin oma korteri Bolognas siit: http://www.mioaffitto.it Võib vaadata ka: http://www.soloaffitti.it või http://stanze.trova-casa.net/a/Rimini/stanze-in-affitto-Rimini.asp või guugelda "stanze rimini" või "affitto rimini"

Tere!

Soov on minna Itaaliasse vähemalt aastaks elama & tööle ning siinkohal otsin abivalmis Eestlasi, kes elavad Itaalias ning oleks nõus andma soovitusi ning nõuandeid elu, olu, töökoha leidmisega ning elukoha leidmisega. Linn pole hetkel oluline, kuna sobilik linn on veel otsustamisel. Esialgu maandun ilmselt Milanos ning elama jääks ilmselt Põhja-Itaalia kanti. Itaalia keel on veel väga algeline ja arendamisel kuid Inglise keel selgelt suus (elasin hiljuti aasta Inglismaal). Plaan minna on Augusti algul ja äkki on veel mõni, kes plaanib umbes samal ajal Itaaliasse minna. Järsku võib koos otsida kuhugile mõne elamispinna. Olen m19.

gertkz@gmail.com

Suvi 2012 Itaaliasse

Tere!

Tahaksin minna järgmisel suvel Itaaliasse tööle. Ülikool lõppeb 2012 kevadel ning tahaksin Eestist natukeseks ajaks eemale saada. Plaan Itaaliasse minna tuli sellest, et õpin praegu ülikoolis itaalia keelt, mis mulle tohutult meeldib. Ilmselt järgmiseks suveks keelt päris selgeks ei saa, aga midagi ikkagi kasu.

Kas kellelgi on kogemusi, kust võiks tööd leida? Äkki on mingi portaal või programm, mis on usaldusväärne. Päris nii ka ei taha, et lähen kohale ja siis vaatan, mis saab:D Töötaksin hea meelega turistidega või õpetaksin kellelegi inglise keelt vmt. Linnadest mul ei olegi tegelikult väga suuri eelistusi, kuhu minna, mida lõuna poole seda toredam ja muidugi meri mulle ka tohutult meeldib.

Olen uurinud google'i kaudu väga palju igasuguseid välismaa lehti, kus pakutakse tööd Itaalias, aga need pole kuigi konkreetsed oma tööpakkumiste osas ja eriti usaldusväärsed ka ei tundu. Parem ikka eestlastelt küsida!

Olen igasuguste ideede ja kogemuste jagamise eest tänulik.

Tüdruk 22a

Itaalias on üldiselt tööd leida väga keeruline, eriti mitte kohapeal olles (vt siia näiteks: http://kirjadkodumaale.blogspot.com/2009/03/milaanos-too-otsimisest.html). Samas, turismihooajal kohale minnes ja itaalia ning inglise (soovitavalt ka prantsuse) keelt osates võib näiteks ettekandjatööd leida küll, eriti mereäärsetes paikades. Lisaks kõikvõimalikud koduabilise tööd ja ka tööstusvaldkonna tööd, mis mingit spetsiifilist oskust ei nõua. Samas, need ei ole kõik liiga hästi makstud ka.

Kui tahta tööd leida lihtsalt kogemuse pärast ja teenitavast summast on ükskõik, siis võid otsida ka Euroopa vabatahtlikke programme või näiteks mingeid ökokülade vahetusprogramme. Inglise keele õpetamise osas on see keerukas asi, et Itaalia on täis seda keelt emakeelena kõnelevaid inimesi, nendega on raske konkurentsis püsida. Samas, mitte võimatu. Arvutiõpe on ka miski, mida tõenäoliselt teha saaks - aga ka see nõuab kohaletulekut ja sisseelamist.

Erasmusega Itaaliasse praktikale

Terv,

lähen koos kursaõega aprillis Erasmusega Itaaliasse praktikale, hetkel ei tea kas Rimini või Verona. Kas keegi on Itaalias pikemat aega elanud (ise oleme seal aprillist-juunini vb ka kauem) ja oskab soovitada elamispindade suhtes. Kuna oleme tudengid, siis eeldame siiski odavamt elamispinda. Kust leida ? ja millised on üldiselt rendipindade hinnad?

Au pairina Itaaliasse!

Tervist! Plaan minna juulis au pairina Itaaliasse, õppida keelt ja näha maailma. Olen aga kuulnud, et sealsete võimudega on asjaajamine väga kehv. Kas keegi, kes on www.aupair-world.net'i kaudu läinud Itaaliasse, oskab anda nõu, kuidas asjaajamist organiseerida. Mis on asjad, mis tuleb Eestis kindlasti korda ajada? Mis on esimesed asjad, mida Itaaliasse jõudes tuleks teha? Kas tegite perega lepingu?

Elanikuks registreerimine Itaalias

Palun jagage kogemusi elanikuks registreerimisel Itaalias.Olen kuulnud, et see võib aega võtta kuni aasta! Kas on tõesti nii?

Võib küll võtta kuude kaupa aega (ametlik peaks olema 90 päeva), enne kui nad kõik sinu dokumendid üle kontrollivad ja registrisse kannavad. Siiski, aasta on ekstremaalne, tavaliselt läheb kiiremini (aga see sõltub kõik comunest)

Elasin aasta itaalias ja ei viitsinud ennast kuskile registreerida. Pangakonto avamiseks pead minema agenzia dell'entrate -sse ja codice fiscale saama. Kui lepinguga tööle lähed siis on ka seda vaja. Samas selle regamisega aasta küll ei lähe, max kuu.