Tööle Rootsi või Norrasse

Tekkis pereringis arutelu- kas Rootsi vöi Norra. Arutasime ka Kanadat, kuid see tundus liiga kauge ja asjaajamine on tõenäoliselt kordades raskem ning seotud suurema riskiga. Kumb on rohkem sallivam sisserännanute suhtes ja kus oleks valutum perega alustada? Tegelikult on see äärmiselt raske kogu perele, seda eriti lastele. Kuidas lapsed kohanevad? Inglisekeelses ühiskonnas oleks tõenäoliselt kordades kergem. Põhjas on inimesed ehk konservatiivsemad ja kliima sarnasem Eestile.
Vaatasin ka city24.ee pakutavaid elamuid, mis Põhja-Rootsis täiesti vastuvõetavate hindadega olevat v.s. Eesti hindadega. Suurlinna särast pole ka eriti huvitatud.
Kui kellegil oleks häid nõuandeid oleksime väga tänulikud!

Meil ka plaanis Rootsi kolida ja sinna elamise osta, aga plaanime kuskile Stockholmi lähedale minna. Olen juba üht-teist uurinud ja nüüd käib töö otsimine. Panen siis igaks juhuks oma maili ka stend@hot.ee

Kas kavatsete tööd siit Eestist otsida ning kas plaanite minna talveperioodil? Lapsed?

Tööd otsime praegu siit Eestist. Saadame aga cv-sid Rootsi tööpakkumistele. Plaanis minna järgmise aasta alguses. Peres kasvamas 4-aastane poeg ja ootan ise praegu teist last.

Huvitav teada kas Rootsis, Norras (või mujal maailmas) on olemas n.ö. migratsiooni amet, kuhu minna ja öelda: Siin me oleme ning soovime tänasest hakata Teie riigi alluvateks! 80-ndate lõpus ju esimesed ärakargajad nii ju toimisid.
Vaatasin läbi varasemad postitused selle teema alt ning peredaga äraminna soovijate arutelu on jäänud vägagi kesiseks ja vastusteta:(
Loodan väga, et leiame rohkem huvilisi arutlema sel teemal:)

Igal juhul on perega teise riiki minek võimalik .
See,et sellest eriti ei seletata on muidugi ka tagasihoidlikkuse küsimus.

Töö osas ongi vist kõige suuremad probleemid ja seal on valikud kas leping või
iseseisev äri alustus.

Juriidliselt jah peaks eestis end maha võtma sotsiaalregistrist ja edasi arvele võtma
siis uue elukohajärgses omavalitsuses.
Elukoha saamine on muidugi esimesi asju.

Eks keegi parandab kui midagi teisiti arvab.

Leidsin vastuse ühele oma küsimustest Rootsi Suursaatkonnast
http://www.swedenabroad.com/Page____29744.aspx

on jube kallis maa, uue elukoha valikul peaks mingid arvestatavad säästud ikka olemas olema (no et mingi aja ka ilma tööta hakkama saaks). Mida kallim riik, seda suuremad peaksid siis ka säästud olema.

Soovitan alustuseks ühel pereliikmel end mõne tuttava juurde Norra mõneks ajaks elama sättida ja siis, kui esimesel julgel hundil jalad maas, siis võiks alles pere järgi tulla. See võib võtta aega ka kuid, et mitte öelda aasta. Alustada nullist Norras on ütleme nii, et mitte kerge. Eriti, kui kedagi ei tunne ja keelt ka veel ei räägi. Aga step by step hakkavad asjad ehk liikuma, kui ise asjalik ja tegija. Byrokraatia on hirmutav, aga see on vast igal pool nii. Tean inimest, kes viis 3. juunil 3 kuu tööloa taotluse sisse ja tööluba pole tänaseks päevaks veel kohale jõudnud. Võib olla mõnes piirkonnas on asi parem, aga läänerannikul on pea võimatu ka korterit saada, st rentida, kui keelt ei räägi. Tihti on raskusi korteri saamisega isegi siis, kui keel suus. Suurem osa korteritest turul liigub nö tutvuste kaudu. Ma parem ei maini kuuüüri summasid. Olen kaugel arvamisest, et kõiksugu vahendusfirmad ajavad nö õiget rida, aga teadmine, et sul on kuskil töö ja magamiskoht, on Norra tulles suureks eeliseks. Ei jõua ära imestada tripi kommenteerijaid, kes endast üliheal arvamisel olles arvavad, et vahendusfirmat kasutades peaksid nad saama norra töötasu ja samas tasuta elamise. Tulge maa peale! Elage kuu aega siin ilma koduta ja siis tehke suu lahti! Kuskilt peab alustama, kui on soov mõni aeg mujal elada. Soovitan soojalt- unustage oma staatus kodumaal ja olge avatud uuele isegi siis, kui teinekord tõesti väga raske on. See mäng on küünlaid väärt!

Rootsi või Norra tööle

Tere,

Tahan minna tööle kokana, kas Rootsi või Norra ning kas keegi võiks infot jagada, kuidas kõige kergemine tööd leida, kas minna lihtsalt CV käes ukselt uksele ja küsida tööd või läbi vahendusfirma? Keegi teab mõnda vahendufirmat, kelle poole pöörduda?

Oleks hea, kui keegi mingit infot jagaks

Ette tänades

elamis kohta pealt Norras saab ju Hostelis elada esialgu, neid peaks seal stockholmis olema kül!

Arvan, et kõige parem variant tööd saada on ikka kohapeale minna mingiks nädalaks, kuskil hotellis ööbida ja päevad läbi ukselt uksele käija! vähemalt see on minu plaani nii teha, ei tea, kas see kannab vilja aga proovima peab!

Kui kellegil on tutvusi kuskil restoranides või söögikohtades, siis jagage julgesti infot :P

Numinous, mida sa tegid koolis sellel ajal, kui geograafiaõpetaja rääkis Skandinaavia riikidest?