Tööle Uus-Meremaale

Tere

Kõik lähevad tööle-reisima Austraaliasse, aga mina tahaks teada, kuidas on töö leidmisega Uus-Meremaal? Kas seal on võimalik samamoodi farmides töötada ja kas töö leidmine on sama umbes sama lihtne? (Ja ühtlasi võib ühendust võtta minuga, kui kellelgi on plaan minna sinna...ise tahaks sügisel sinnapoole suunduda)

02.10 Lendan Singapuri ja 07.10 peaks Aucklandis olema. Farmitööd pidi ikka olema.

Hetkel talv ja tööd on üsna vähe, kuid oktoobrist maini on seal farmitööd kõvasti.

Mina plaanin Uus-Meremaale minna sügise keskel või lõpus. Noormees 22.

Minul nüüd asjad paigas ja lennupiletid ka ostetud. 28 oktoober Eestist minema ning 30. oktoobril maandun Aucklandis.

Näeme Uus-Meremaal :)

Hoiame kontakti kui huvi (first hand info on ikka parim töö ja elu kohta kuskil kohas).

Küsin siis teilt kõigilt järgi, kuidas on ja kus tööd rohkem kui hakkan sinnapoole liikuma :)

Hawke's Bay või Bay of Plenty.

Minul järgmine nädal minek. Lendan Christchurci, seal pidid tööd olema, samuti pidid kõvasti olema tööd Auclandis. Mina sinna pidama ei jää, põrutan Queenstowni..lootust on :P

Hei, kas keegi tahab jagada informatsiooni, mis lennufirmade kaudu on minek Uus-Meremaale.. Ise olen hetkel vaadanud Finnairi ja JetStari.. Ehk on kellelgi täpsemat informatsiooni, kuidas on soodsam :) Ja kuidas saan kindel olla, et pagas on ka pileti sees kui eraldi pole välja toodud seda:)

Mina sain piletid praeguse hetke kohta päris soodsalt ... 653 € koos pagasiga. AirBalticu kaudu Tallin-Riia-Istanbul ja peale öist lennujaamas olekut AirMalaysia'ga Istanbul-Kuala Lumpur-Auckland.

AirBalticu puhul tuli pagasi eest 20 € lisaks maksta, aga AirMalaysial oli see juba hinna sees.

Hei! Kas keegi plaanib veel oktoobri teises pooles Working Holiday viisaga Uus-Meremaale lennata ja ei taha päris üksi minna? Läheks koos :) Kui isegi kohapeal uued plaanid peaks tekkima, siis 24h lennul ja vahepeatustes oleks ikka koos lõbusam. Olen 29n.

Tänan informatsiooni eest Liisa! :) 653 on väga soodne, arvestades mis ma siin vaadanud olen :) Kõige odavama leidsin algul ca 750 eurot, aga see oli osaliselt noortepaketti kasutades, ning neil ei olnud enam kohti soovitud kuupäevadeks.

Kas AirMalaysia puhul oli näha/kuskil välja toodud, et pagas hinna sees? Või pidid ise kuskilt informatsiooni vm alt välja lugema, kas ikka on pagas sees?

Kas on nii käsipagas kui ka lihtsalt pagas? :) Ning mis on kaalupiirangud? Ilmselt üritan ka seda sinu varianti proovida, ehk mulle sobivatele kuupäevadele ka soodsat pakkumist :)

Kaua kokku läheb mineku peale aega?

Kas plaanidki Aucklandi jääda või sealt plaan edasi kuhugi kindlasse kohta minna ? ;)

Liisa, veel küsimusi.. kas piletit valisid mõnda aega, ehk et jälgisid, äkki läks mingil hetkel soodsaks vms? Mõtlen, et kui mul vaja piletit alles detsembrisse, hinnad hetkel suht krõbedad. Kas peaksin ootama, ehk lähevad odavamaks kui vähem aega vahet? :) Nägin ilmselt seda soodsat hinda oktoobri lõpus ja novembri alguses. Hiljem hetkel kallim.

Pagasiga oli nii, et AirMalaysia puhul lugesin miskit infot täpsemalt ja seal oli kirjas, et eco klassis on registreeritav pagas 20 kg ja see on piletihinna sees juba. AirBalticuga lennates tuli see eraldi juurde võtta...20 kg oli 20 €.

Mõlemal firmal on käsipagas ka ikka lubatud ... täpset kaalu ei mäleta täpselt hetkel.

Ma lahkun Eestist 28 ja jõuan Aucklandi kohale 31. oktoobril. Olen ühe öö Istanbulis. Võimalik, et kui kuidagi teisiti Istanbuli lähed, siis ei pea seal 24 h passima.

Jälgisin pileteid ehk mingi paar nädalat ja siis tõdesin, et soodsatele piletitele tekkisid pidevalt juurde tekstid (few seats left) ... mingi hetk oli isegi 580 € saadaval ;)

Ei oska öelda, et kuidas need hinnad detsembris on. Ehk mõni rohkem reisinud inimene oskab kommenteerida.

Mul tegelikult väga kindlaid plaane polegi. Algul Aucklandi ja siis kondan põhja saarel ringi ja siis lõunasse kunagi edasi.

Aucklandist soovitavad Bay of Plenty poole minna, kui tööotsing on aktiivne :). 07.10 olen kahe sõbraga Aucklandis ja 10.10 on plaan minna Tauranga poole Bay of Plentys..

Tere,

Mina saabun Aucklandi 25ndal jaanuaril. Kes sel ajal seal on? Võiks kokku saada. Hea oleks kellegiga koos reisida ja töötada. Olen enne seda 2 kuud Austraalias tööl.

Mu kodulehekülg on http://my.tele2.ee/kristofer/ sealt leiate ka pilte mu Austraalia reisist.

Kirjuta working-holiday@hotmail.com .

Saabun Aucklandi 6ndal novembril. Kui keegi samal ajal minemas on või on just jõudnud enam-vähem samal ajal, võiks ühendust võtta. Seltsis oleks kindlasti parem tööd otsida ja infot sheerida. Samas ei ütle ka ära vanemate olijate nõust, kes tahaksid mingeid tippe jagada, mida pole siinpool monitori võimalik omandada.

Ühendust saab: marko@infonet.ee

Uus-Meremaa viisa

Tere! Plaanin minna Uus-Meremaale. Plaanide kohaselt sooviksin lahkuda detsmebrikuu keskel. Mul on uusmeremaalasest sõber Napieris, kelle poole ma plaanin elama minna, elada saan tasuta ja teen farmitööd millega teenin siis nö taskuraha. Plaani kohaselt sooviksin minna sinna u 9 kuuks, aga ma ei taha iga 3 kuu tagant vahetada kohta, tahan oma sõbra juurde jääda terveks ajaks ja siis tahaksime koos sealt mai kuus Austraaliasse edasi minna. Ma olen uurinud nende viisade kohta aga polegi nagu päris täpselt aru saanud millest ma alustama pean. Mis on kõige esimene samm.. Kas pean netis täitma mingisuguse avalduse? Saatsin välisministeeriumi kirja. Pole sealt veel vastust saanud. Aga mul on asjaga juba üsna kiire kuna soovn hooaja alguseks kohal olla.

Loodan et keegi oskab aidata :)

Esmalt pead andma viisa avalduse sisse, mida saad teha interneti teel vt infot siit http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/workingholiday/ . Lisaks sellele on sul vaja ka kopsupilti, mida saab Eestis teha paaris kliinikus, leiad selle kohta infot ka tripist. Tehtud kopsupildid tuleb 2ra saata ning seej2rel saabub m6ne aja p2rast vastus e-mailile. K6ik asjad v6tavad aega, niiet varu kannatust. Mina sain vastuse vist umbes 4 n2dalaga. Arvesta sellega ka, et kopsupildi j6udmine Eestist Uus-Meremaale v6tab veidi aega. Lisaks sellele on detsembris enamasti lennu piletid m6nev6rra kallimad, kuna suur hulk r2ndab j6uluks koju. Ilmselt on ajaliselt ja ka materiaalselt m6tekam planeerid oma minek jaanuari, kui oled kindel, et viisa k2es.

Tere ,

Kas reisumees Mcneelson on juba Tauranga kandis kohal. Olen ise saabumas Austraaliast külla sinna kanti sõpradele järgmine nädalavahetus. Ehk saab kohalikku kalja kuskil pubis koos maitsta ja juttu puhuda. Saabun tegeligult neljapäeva 1.novembri hommikul Aucklandi ja jään sinna üheks ööks. Äkki leidub ka Aucklandis kalleid kaasmaalasi , kes oskavad linna kohta midagi rääkida huvitavat. Võiks ka kuskil kalja joomas käia.

Cheers.