Tööpuudusest Hispaanias...

Hiljuti oli meedias artikkel selle kohta, et Hispaania on tööpuudus väga suur ja immigrante enam nii väga ei soovitagi tööle võtta ja paljud naasevad kodumaale üsna pea tööpuuduse tõttu tagasi...Kas need, kes kohapeal eestlastest on, võiksid kommenteerida seda teemat ja anda aimu kuivõrd tõsine see probleem on? Kui nüüd tulla nt kevadel, kuivõrd keerukas oleks tööd saada? Kas need neti portaalid, nagu nt jobsabord.com jne on mõistlikud või ei?

Jah vastab tõele, aga siin oleneb kõik sinu läbilöögivõimest. Arvesta et tagasi lähevad hispaania keelt emakeelena rääkivad inimesed, kes on eestlastega võrreldes suhteliselt vähenõudlikud...

...tagasi lähevad hispaania keelt emakeelena rääkivad inimesed, kes on eestlastega võrreldes suhteliselt vähenõudlikud...

....ma ei saanud sellest lausest eriti hästi aru, kas sa palun seletaksid selle lahti...

on siin luuserid ja muidulaisad. Kui midagi teha ei oska, oled töötu ka majandusõitsengu tipus. Lahkuvad need immigrandid, kes lootsid siin pidutsedes ja muidu mõnusasti ära elada. Ilma midagi tegematta.

...et siis lahkuvad need immigrandid, kes loodavad niisama läbi ajada...nagu ma aru saan, et asi on kinni rohkem enda usinuses ja töökuses ehk et päris nii hull pole, et immigrante enam üldse tööle ei võeta ja eelistatakse esmajoones kohalikke...

Kas keegi on interneti vahendusel tööd Hispaanias otsinud? Et kui reaalne oleks seda leida Hispaania tööportaalide kaudu?

Asi pole isegi mitte töökuses. Asi on selles, et kas Sa oskad midagi asjalikku selle aja jooksul teha, mille eest Sulle makstakse. Tänu konkurentsile läheb hinda töö kvaliteet. Vähenõudlik inimene on reeglina ka laisk ja lohakas. Või ka lihtsalt lohakas. Aga kehva kaupa on raske realiseerida. Ja nii edasi. Kõik se reguleerib ka tööturgu. Nii et nutavad susserdajad!
Lähipäevil jõustub Hispaanias seadus, millega tööandjaid kohustatakse eelistama võrdsete kanditaatide puhul kohalikke, ehk siis tööloa taotlejad jäävad ukse taha. Meie õnneks nende hulka ei käi!

Tänud Sulle, Jaagup! Tore, et võtsid aega, et põhjalikumalt vastata. Aga oskad Sa kommenteerida seda neti teel töö otsimise võimalust, kas see on mõttetu või tasub ikka vaadata...ma mõtlen just kõiksuguseid neid suuremaid protaale, mis vahendavad tööd eri riikidesse....

Hispaanlastel selline tore seadus (tegelikult vist enamus maades), et ilma avaliku konkursita ei tohigi kedagi tööle võtta. Se tähendab seda, et seadusekuulekad tööandjad panevad alati tööpakkumis kuulutused kuskile üles. Muidugi tutvused, CV saatmised ja kõik muu selline värk toimib ikka, aga ülevaade saadaolevatest töökohtadest portaalide kaudu on väga hea.
Mina ise leidsin töö sellisest kohast nagu- http://www.infojobs.net/
Esimene ja ainuke CV mille saatsin läks täppi ja olen rahul.

Õnne ja edu!

Se ajalehe artikel on oige. Hispaania majandus on alla lainud ja toopuudus kasvanud. Valitsus pakkus siin olevatele Louna Ameeriklastele rahalist valjamakse kui nad vabatahtlikult tagasi oma riiki poorduvad.
Euroopa Yhendust see ei puuduta, kuid votke ikkagi teadmiseks ka et ainult inglise keele oskusega sa siin vaga labi ei loo. Enamus firmades on ikkagi vajalik Hispaania keele oskus suhtlemistasandil.
mis puutub interneti kaudu too otsimistesse siis sa void ju saata oma Cv-d firmadele kuid arvesta sellega et kui firma on sinust huvitatud siis tahetakse ka sind vestlusele koheselt. Keegi ei plaani oodata kaks nadalat kuni sa lennukiga kohale jouad. nii et parem on ikka alustada otsinguid kohapeal.
Edu teile koigile

Juhtusin mingi aeg tagasi lugema ajalehe artiklit, kus üks Argentiina 3-lapseline pere oli u 8 a tagasi tulnud Hispaaniasse paremat elu otsima. Pereisa oli eelmisel kodumaal jurist, kuid Hispaanias pole päevagi sellel alal praktiseerinud. Polnud võimalust sel elualal tööd leida. Lahkuvadki nüüd tagasi Argentiinasse, kuna sealpool on majandus tõusuteel ning perel paremad tingimused tööd ja elatud saada. Siin suutsid nad viimasel ajal vaevalt üüri maksta. Elasid minu mäletamist mööda Barcelonas. Ainuke probleem lastega - oma koolid, sõbrad, jne.... aga tagasi nad plaanivad minna.

Selline suvaline lugu ja ajalehes...
Aga Eestist ärakippujatele - vaadake ja mõelge natuke kaugemale Euroopast kui kannatab... hetkel on paremad teenisvõimalused Aasias kui konkurentsi kannatate...Malaisia, Hiina, Dubai jne.
Edu!

on lugu minemas aina hullemaks. või vähemasti seda kurdavad paljud. eile just näidati uudistes taas pikki hommikusi järjekordi INEMi ukse taga. töötute hulk on järsult tõusnud ja kõik räägivad mingist kriisist... miskit tööd leiab muidugi alati ent mida selle eest makstakse on juba teine küsimus...

Tänases lehes - 258 uut töötut tunnis :)
Aga koristajaid pidi näiteks puudu olema, 40 tundi nädalas, palk 800EUR bruto.
Nii et ega see olukord eriti lilleline ei ole.

Olen taitsa nous Ullikese ja Kikiga. Se on taitsa tosi,ehitusel palgad kovaste langenud,enne kevatet midagi head loota pole,enamusel suspencion de pagos,korteri hinnad altos ,ei mu´´u´´da nada ,estamos jodidos, aga eks proovima ju peab ikke,edu koigile.