Töötajate registreerimise skeem

Kas kellegil on tarkust jagada töötajate registreerimise skeemi kohta.
Mul on hetkel kaks töökohta. Üks on ajutine, ülikoolile (nad tellisid minult tõlke saksa keelest inglise keelde) - kas ma tolle töökoha pean samuti registreerima, kuigi ma tõenäoliselt teen tolle ühekordse töö vähem kui kuu ajaga valmis?

Teine on osaajaga töö, kuid see peaks siis kindlasti registreerimise alla käima.
Aga küsimus oleks taas, et kui peaksin töökohta vahetama, kas siis tuleb taas uus £90 välja käia....et kas keegi teab ehk oma kogemustest jagada (vabandust kui rumal küsimus on, lihtsalt otsin selle kohta täpset teavet).

Esimesel tööaastal tuleb igakord, kui vahetad töökohta end registreerida, aga £90 tuleb maksta ainult esimesel korral. Ma arvan, et seda ajutist tööd pole vaja registreerida, ainult põhitöökoht.

Toona jäi selle nn põhitöökohagi registreerimine unarusse, sest investorite koosolek otsustas, et asjad halvad....ja äriomanik võttis ka minu kohused üle:)
Nii et jätkasin siin töötamist tõlkijana, Eestis registreeritult.

Aga nüüd registreerisin uue töö ja ennäe imet, positiivne oli see, et kui esmaspäeval saatsin erisaadetisena kirja (special delivery), siis täna (reedel) sain oma ID kaardi juba tagasi.

Samas kui helistasin neile Piirivalvesse antud küsimuses (sest tööandja kiri kadus vahepeal postis kuhugile ära ja oli oht, et too esimene kuu, mil registreerida tuli, lõppes otsa - ei olnud päris kindel, missugust kuupäeva tööandja oma kirjas kasutanud oli, õnneks tuli hiljem välja, et ta kasutas mitte lepingu allakirjutamise päeva, vaid tegelikku esimese töö tegemise kuupäeva....) igatahes oli telefonile vastanud meesterahvas äärmiselt lahke ja ütles, et sellest kui registreerimiseks ettenähtud esimene kuu möödub ja aeg üle läheb, pole lugu, peaasi, et kirja koos kõigi lisadega ära saadan ja siis on seaduslikult luba töötada taas kohe saatmishetkest alates:)

Nii et tundus, et nad ei ole seal erilised kollid:) Too meesterahvas jättis küll üdini heatahtliku mulje oma suhtumisega.

Sama teema kohta veel.
Kuna too piirang A-8 maadest pärit tööjõule (EL-ga 2004. aastal liitujad) kehtis esialgselt viieks aastaks, peaks see piirang ametlikult lõppema 1. mail 2009 ehk üsna pea.

Samas jättis Ühendkuningriikide valitsus endale vaba voli vajadusel toda tähtaega paari aasta võrra edasi lükata.
Nt Rumeenia ja Bulgaaria kodanikele antud lubadus tööturu uks avada, lükkus tulevikku.

Tore oleks kui see - Eestist jm A-8 maadest pärit inimeste kohta käiv piirang kaotataks, kuid....seda näeb siis üsna pea, mida siinne valitsus antud küsimuses otsustab.

Lisaksin töötajate registreerimise skeemi (WRS) teemale veel, et hoolimata sellest, et ametlikes ürikutes on kirjas teave, otsekui kuluks registreerimiseks nii paarist nädalast kuni paari kuuni ja võib-olla vahel, töökoormuse tipp-perioodidel ka rohkem aega....liikusid minu puhul asjad uskumatult kiiresti.
Selle nädala esmaspäeval saatsin oma avalduse, ID-kaardi, £90 postimaksekorralduse Home Office nimele, 2 passipilti (pidanuks küll uued olema, kuid võtsin need, mis olid, nii paari aasta vanused:), tööandja kiri, mis kinnitas töösuhte alguskuupäeva (kuna see läks esialgu postis kaduma, seetõttu möödus registreerimiseks ettenähtud kuu, kuid õnneks pani tööandja kirja mitte avalduse allkirjastamise päeva, vaid 29. kuupäeva, mis läks siis pühapäeva - 1. märtsi kirja ja kui ma järgmisel päeval oma asjad saatsin, siis ei tekkinudki kokkuvõttes Piirivalve arvestussüsteemis mingit töökatkestust - muidu pidanuks nad esimeseks töösuhte kuupäevaks arvestama katkestuse järgset kuupäeva ja esimene kuu oleks kaduma läinud tollest ettenähtud 12 kuust, mil tohiks olla vaid maks. 30 töötuspäeva) ja lisasin veel oma kaaskirja.

Ja kui ID-kaart saabus eile, kirjaga, kus öeldi, et minu avaldusega tegeletakse nii 2-8 nädala jooksul, siis saabus avalduse vastus ja nn registreerimiskaart juba täna, mis tähendab, et läbivaatamiseks kulus võib-olla vaid paar tundi:)

Nii et au ja kiitus Ühendkuningriikide piirivalvetöötajatele. Miinuseks ehk võiks küll lisada siia, et mu eesnimi oli inglisepäraselt kirjutatud ja samuti oli töökoha nimetus kiiruga neil veidi vigaselt välja tulnud (kontrollisin oma avalduse üle, seal oli kõik korrektne, kuid ju on neil siis suur töökiirus peal ja kontrolliks aega napib:) Igatahes väga positiivne, et asjad neil nii kiiresti liiguvad.

Siia juurde tahaks lihtsalt küsida, et ei tea, kas keegi on kogenud mingi töökoha registreerimise protsessis siis ka negatiivset vastust Piirivalvest ehk äraütlemist, mistõttu ta on pidanud oma tööst loobuma - ametlikult kirjapandu kohaselt peaks ka taoline variant olemas olema.

Lisaksin siis ka positiivset. Ise saatsin esmaspäeval enda dokumendid teele. Kolmapäeval sain kirja, et kätte saadud ja asjaga tegeletakse. Reedel aga sain juba kaks kirja tagasi - ühes siis pass koos kirjaga, et kõik korras ning teises kaart ja sertifikaat. Väljastamise kuupäevaks oli märgitud teisipäev juba!Ehk siis päevaga asjad korras põhimõtteliselt!:)

Targematele küsimus, et kui ma olen Inglismaal 1,5 a elanud ja tööl käinud ainult 5 kuud poole kohaga(alla 16 tunni), kas ma saan mingeid toetusi ka taotleda? WRS olen muidu registreeritud. Või pean enne aasta ära töötama ja siis saab toetusi taotleda? Minu poole koha palk on nii väike ja makse ei maksa, kas siis üldse saab mingeid toetusi isegi kui olen aasta töötanud?

Poole aasta pealt peaks ka minu teada see võimalik olema, nt korteritoetust, linnavalitsuse maksu toetust vms.
Vähemalt kuulda on olnud....aga kui oled 1,5 aastat kohapeal olnud, siis mine sa tea, ehk su linnavalitsus arvestab ka kohaloldud ajaga....