Töötamine Brüsselis

Kui kerge /raske on Brüsselis töö leida? Igasugune info Brüsselis töötamise kohta on teretulnud.

Elan juba aasta Brüsselis ja ka töötan loomulikult siin! Oleneb väga palju mis sinu haridus on ja mida sa teha soovid. Ka oleneb mis keeli sina räägid kuna domineerib Brüsselis prantsuse keel aga väga palju räägitakse ka hollandi keelt. Tööd aga võib leida ka inglise keelset kuid see jälle pole ehk nii lihtne ja mida sa teha tahad! Ka on eestlastel ikka veel Belgiasse vaja tööluba , mida mõni firma kui kuuleb et sul seda veel vaja on , ei hakka sind tööle palkamagi. Aga alati võid leida töökohti nendest web lehekülgedelt-need on suurimad töövahendajad üle kogu Belgia: http://www.randstad.be/en/ http://www.adecco.be https://portal.manpower.com/wps/portal/BEMPNet http://www.verainterim.be/

Edu sulle ja kui lisa küsimusi nii küsi vaid!

Kui läbid edukalt mõne EPSO konkursi ja saad reservlisti, võid olla päris kindel, et varem või hiljem tehakse tööpakkumine. Pigem isegi varem, sest eestlaste nimekirjad on suhteliselt lühikesed. Huvitaval kombel tundub eesti inimeste värbamine olevat üsna probleemne. Eraldi konkursid uute liikmesriikide kodanikele on aastani 2010, nii et hetkel on konkurss väiksem, sest tuleb eestlaste kvoot täita ja seega eelis suurem.

Tööloa nõue Eesti kodanikele kaotati minu arvates Belgias ja Luxembourgis ära eelmise aasta sügisest. Väljaspool eurokraatiat on muidugi Prantsuse keele oskus Brüsseli linnas suureks eeliseks töökoha leidmisel. Välja arvatud iiri pubid, kes teenindajaid ja kokkasid otsivad.

Töö luba on täiesti vajalik siin, ära pole kaotatud Belgias veel midagi! Ära kaotati see Hollandis!

http://www.estemb.be/est/belgia/tootamine_belgias

Ma ei tea, kui sa siin elaksid ehk sa teaksid paremini! Ka ei ole midagi nii kerge tööd saada kui sina siin kirjutad, ma ei tea kas sul on tehtud palju pakkumisi siis aga päris nii puudus neil ka eestlastest pole, puudus on maltalastest. Ja ega see eurokraadi töö pole ka mis, palk on muidugi hea, aga samas on ka vaja osata palju keeli ( mina räägin 5 keelt )

Ja Juhhei, see on muidugi kena, et sa 5 keelt räägid ja juba aasta Brüsselis töötad. Mis ongi mul sulle vastu panna - vaid 3 keele vaba kasutus (sealhulgas siiski eesti keele korralik lauseehitus, õigekiri ja grammatika) ning veel mõne keele tönkamine ja uue õppimine. Vabandan, kui Belgia siiski ei tühistanud tööloa nõuet, aga mulle ei ole see info eluliselt vajalik ja seega ei teadnud.

Peale ühe töökoha vastuvõttu on mulle pakutud 6 kuu jooksul veel 2 võimalikku töökohta. Minu jaoks on see piisav tihedus. Mis puutub maltalastesse, siis tahan ma väita, et nende enda hulgas on huvi suur ja konkurss tihe, et tööle saada. Eestlaste hulgas aga pole konkursside tegemise vastu sedavõrd suurt huvi ülesse näidatud. Seega, kui pea on otsas ja nõuded täidetud, on võimalik konkursid läbi teha ja ettenähtud arvu kandidaatide sekka sattuda. Sest üldiselt on lõpp-tulemuseks vaid ca pool (spetsialistide osas veelgi vähem) ettenähtud arvust.

"Michael Collins'i" ja "de Valera" akende peal olen möödaminnes küll näinud vaid ingliskeelseid kuulutusi. Ja konkreetsest juhusest rääkides tean taanlannat, kes töötab rahvusvahelise firmas väetisemüügi alal. Ainuke nõue töökoha saamsieks olevat olnud hea inglise keele oskus. Seega minu järeldus on, et ainult inglise keele valdamisega leiab tööd kas iiri kõrtsis või rahvusvahelises korporatsioonis. Eurokraatias oled sa lihtsalt sunnitud alustama vähemalt kolmanda keele õppimist, kui juba enne seda nõutud polnud. Linn kui elukeskkond on väljaspool euro- ja pubimulli puhtalt prantsuskeelne.