trip-krainetrip-ukraine-dark
Töötamine Hispaanias Kokana.

Plaan on siis minna elama ja töötama Hispaaniasse perega. Mina ja abikaasa oleme mõlemad ametilt kokad ja ka piisavalt omandanud ametit. Küsimus siis selles, kuidas võetakse vastu seal eestlastest kokkasid ja kas oleks võimalik seal alustada nt oma ettevõttega? Kuidas seal sellesse suhtutakse? Väga palun tagasisidet teie poolt, kes teab või on kursis sellega. Minu e-mail on heidy009@hotmail.com.

     Tänud ette ära teile. :)

Palun, kas keegi oskab siis aidata ?

Hispaania suur ja lai. Kuhu täpsemalt tahate sõita?

Esialgu pole täpset sihtkohta paika pannud, äkki keegi oskab paremat kohta soovitada? Algul muidu mõtlesime kuhugi turisti piirkonda !?

Hispaanias ju ka masu praegu, nii et tööga on kehvad lood. Kokad peavad ilmselt hispaania keelt ka päris hästi oskama. Üldjuhul on ikka nii, et need, kes võõrkeeli oskama ei pea(ehk siis need, kes turistidega silmast-silma ei kohtu, näiteks kokad) need ei vaevu oskama ka. Suure tõenäosusega on köögi juhatja/peakokk ikka puhas hispaanlane, kes muude keeltega pusida ei viitsi. Mis puutub piirkonda, siis valige ikka miskit välja ja uurige, kuidas seal lood on. Hispaanias on ju erinevad omavalitsused erinevate seadustega, mis mõjutavad väga palju elu-olulist.

Aga töökoht ei pea olema kokk, mees on ka pikaajaline freesija ja ise baaridaam-ettekandja ning muud tööd ka ei karda. Ja plaanid on nii palju muutunud, et mees läheb esialgu üksi Hispaaaniasse koos sõbraga, et teha mingi põhi alla ja siis perega järgi minna.

Nojah, eks hispaania keele oskus tuleb kasuks igal juhul. Need euro võõrtöölised võetaksegi paremini vastu, kes kohalikku keelt oskavad. Töö leidmiseks peab ka väga aktiivne olema, küsima, niisama inimestega rääkima. Mida vähem suhtled, seda aeglasemini töö saad. Suhtlemise all pean silmas ka seda, et õhtul baaris kerget õlut rüübates on soovitatav kõrvalistuva kohalikuga jutulõnga veeretama hakata. Inimestele ikka meeldib abivalmis olla, hispaanlased on sellised lobiseja rahvas ka, võtavad lobisejad heaga vastu. aga loomulikult tööd on ka väga rangelt ja hoolikalt vaja teha. Igasugustele niisama kohtingutele võid hilineda/asja vabalt võtta, aga tööteemad olgu 110% korras. Ja nagu ma juba öelnud olen, siis piirkonniti on seadused, tööolukord erinevad, nii et mingit muud mõistlikku nõu on raske anda, kui ei tea, kuhu minnakse. Ja mina pole enam kohapeal ka, nii et pole just parim allikas enivei :D

Aga kus on siis teie arust kõige sobivam tööd teha? Aktiivsusest ja lobisemisest puudust ei tule :D Korralikkusest hoolikusest ka puudust ei tule :P Ise arutasime Malaga kanti.

Tööd võib kõikjal teha :D seega, kui on pikemaajalised plaanid, siis valiks sellise koha, mis muidu ka elamiseks meeldib. Et mingid nõudmised peaks olema oma uuele elukohale... selline üldine, tahaks tööd teha, ei ütle midagi. Võiks arvestada sellega, et turismihooaeg saab malagas talveks läbi. Ja Hispaanias on see majandusolukord väga kehv praegu, nii et ma ei julgegi mitteühtegi kohta soovitada.

Selge, aitäh vastajatele, eks me mõtleme siis midagi välja. Tänud sellegi poolest.

Minu teada vajatakse pea-aegu alati koka abilisi. Seega see peaks esialgu ju aitama kûll. Siis on aega ringi vaadata. . . . !