Töövahendusfirma Paipro OÜ?

Tere! Oskab keegi midagi rääkida töövahendusfirma Paipro OÜ kohta? See firma pakub tööd Inglismaale. On keegi lainud ja on usaldusväärne?

paipro.net on nende kodulehekülg.

Mul sõber just jändab selle firmaga. Algul oli neil rahaga kiire-kiire, sõber pidi neile 4000.- maksma ja kohe 3 päeva pärast makset pidi sõber töökoha Soomes saama. Töökoht pidi olemas olema ja kõik on selle taga, et vaja teha ülekanne, et paberid korda ajada. Raha nad said ja nüüd on möödas juba üle nädala, aga töökohta pole. Iga päev on jutt, et homme selgub jne. Lõpuks öeldi sõbrale isegi firma nimi, et kuhu ta tööle läheb. Sõber helistas sinna firmasse ja sealt öeldi, et nemad pole uusi töötajaid otsinud ja neil vabu töökohti pole. Võib-olla keegi isegi on nende kaudu tööle saanud, aga praegu tundub küll, et asi pole õige. Eks näis, kui kauaks see nn. 3 päeva venib või jõuab asi lõpuks kohtusse.

Ärge selle firma kaudu küll Inglismaale minge. Asi ka selle, et tegelikult ei tohi seaduse järgi töövahenduse eest üldse tasu võtta töötajat. Mul endal tuttav maksid kõik raha ära,öeldi, et ostke ära lennupiletid jne, et töö hakkab kohe samast nädalast pihta jne, Natuke enne ärasõitu tuli aga välja, et töö saamiseks pead läbima kaks töö intervjuud inglise keeles ja siis alles 2-3 nädala pärast selgub, kas üldse saad tööle. Sella aja pead aga seal kallist üüri maksma ja see, kas sind seal kohapeal üldse keegi aitab ei ole kindel tuli välja. Sama siin, et kui seal töökohta ei ole, tuleb tõesti see asi kohtusse anda ja siis tuleks kõik kokku saada, kes nende kaudu petta on saanud.

Tegemist on kehva teenusega. Peale raha laekumist Kuldar Paile ei tundud enam keegi huvi, kas sai tööle. Palun ärge tehke tegemist selle firmaga.

Kas keegi ikka läheb Soome tööle Pai projekti OÜ kaudu?

Nüüd on sinna firmasse jäänudki tööle ainult Kuldar Pai, ehk siis omanik ise. Üks endistest töötajatest helistas (Soome assistent) ja ütles, et teda on ka petetud, palka pole makstud. Minu sõbral on kogu meilivahetus välja prinditud ja maksekorraldus ka ning täna minek politseisse. Sai ka juristiga konsulteeritud ja seadus on sõbra poolt, isegi kui on suusõnalised kokkulepped (seda liigitatakse sidevahendi abil sõlmitud lepinguks). Seega kõik kes te firma Pai Projektid OÜ poolt olete petta saanud, siis minge politseisse. Mida rohkem avaldusi politseisse laekub, seda kiiremini firmale kriips peale tõmmatakse ja Kuldar Pai karistada saab.

Kas siis see firma pole kedagi kuskile tööle saatnud ?

Minule teadaolevalt oli terves Eestis 2 firmat, mida võis usaldada Inglismaale töö vahendamisel. Ja ka need momendil uut tööjõudu Eestist ei otsi. Kui keegi sarnase vahendusega (ettemaksu eest) ka tegeleb, siis võin 99% kindlusega väita et see on pettus..

Uutele tulijatele- aviator888@hotmail.co.uk Tööd ega elamispinda kellegile ei paku. Nõu ja jõuga võin aidata küll.

Maksin Kuldar Paile nadal ennem 12 juulit 4000 EEKU ning tema garanteeris, et tookoht on olemas. Selle raha eest sain ma sellise kirja:

Tere Alar ja Tanel!

Saadan minekuinfo:

Lennureis broneerige Helsinki- Manchester 12.juuli algusega kell 21.25 ja kohal olete 22.20 Inglise aja järgi. Soome soovitan ka varuga minna, et ei tuleks üllatusi ja lennureisist maha ei jää.

Homme (13.07.2010) on töövestlused ja väike test kell 10.00 A.M.

Address: Blue Arrow Driving (driving and industrial) 36 Queen Street Morley Leeds W Yorkshire LS27 9BR Contact: Tel:0113 253 0999 Fax:0113 253 0777

Vajalikud dokumendid:

  1. NI ehk national insurance number ( teete hiljem kui aadress ja töökoht olemas)

  2. Pangakonto, LLoyds TSB (Morley 44 Queen Street, Morley, Leeds, West Yorkshire, LS27 9BZ) ja teete basic konto, saab ilma suuremate jamadeta.

  3. Home office kaudu work permit, maksab 90naela, mõnigatel juhtudel maksab tööandja ise teie eest. NB! kohe maksma ei pea!!!

  4. Pass ehk reisidokument peab olema kehtiv ja EU oma. SOBIB KA ID-kaart.

  5. Inglismaa mobiiltelefoni kaardi peate ostma, soovitan kas Tesco või Lebara omasid, saate oavahel tasuta suhelda.

  6. Koduseks aadressiks saate pakkuda Raneli (minu tuttav) endist elukohta, pole probleemi (sellel aadressil elab vist Raivo, kuid ma pole kindel). 12 Sefton Terrace, LS11 6LY Leeds United Kingdom. NB! PANGAS peate seda mainima, kuid pangakaardi soovite kontorist kätte saada, hiljem muudate oma koduse aadressi järgi.

  7. Korter on odavam üürida jagatud toaga või eraldi hinnad ca 30-70naela nädalas, kuid enamuses saab 2nädala kaupa maksta, deposiidi suuruse üle saate ise kokkuleppida.

Intervjuule minnes istuge lähestikku, saate üksteisele nõu anda. Mainida võite, et olete Ranel Tammekänd'i ja Raivo Homenko- Raudsepp tuttavad. Ranel on seal varem tööl olnud ja Raivo töötab siiani öövahetuses.

Soovin edu ja jõudu tööle. Öövahetused on kallimad kellaaeg 22-06. NB! Hetkel pakutakse laotööd -ja pakkimist.

Töökoht asub Seacroftis piirkonnas.Elukoha soovitan otsida Harehills'i piirkonda, ca 3-5km töökohast, bussiga saate tööle minna. Saadan ka bussi ja rongi info.

NB! Kui miski jääb arusaamatuks, küsige üle!!!

Kuldar

Kunas firmal volgnevusi ei olnud ning Kuldar on tegelikult ylihea jutumees, siis ei tekkinud alguses kahtluski. Agentuur eksisteeris ning sinna ka inimesi otsiti. Nali hakkas pihta saabumise paeval, kui agentuur ei olnud meist kuulnud ka. Onneks saime ennast ikkagi lopuks ara registeeritud. 3 nadalat ei kippu ega koppu ning Kuldar oskas ainuklt yelda et ma uurin. Onneks oli mul ressursi kaasas, et vastu pidada, minu reisikaaslane Alar soitis 9 augustil tagasi Eestisse, mina sain sellest nadalast toole omal joul. Nyyd tutvusime siin ka Kuldari kaest petta saanud kahe naisterahvaga. Kui meie puhul oli Kuldaril votta tema siine kontakt Ranel, siis paev ennem naiste saabumist keeras Kuldar ka Raneliga tylli, kuna tema ei soovinud Ranelile maksta kokkulepitud tootasu. Kuldar yritas viimases meeleheite hoos saada naistega Helsinkis kokku ning neile mingit hama ajada, et Londonis hoopis koht aga tegelikult ei ole tal vahemalt Inglismaal mitte kuhugi toole saata. Nagu siin foorumis selgub on petta saanuid ka Soomes. Hakkasin ka Kuldari kaest raha tagasi kysima, siis vastuseks tuli ainult et mina laiman tema head nime ning ta annab minu kohtusse. Nyyd on ta mingi kaagiga siia Leedsi poole teel, et mulle ja teistele koht katte naidata, sest tema ari laks tuksi. Politseisse on Alari juba avalduse teinud ning sinna poordub homme ehk siis kolmapaeval yhe petta saanu tytar. Politsei lubas asja hakata uurima, kui avaldusi laekub rohkem kui yks. Lisaks oleme teavitanud ka tarbijakaitset ning eile saadsin ma ka Kuldarist informatsiooni Vosareporterisse, et selle petise nagu koigile naha oleks. Hetkel pesitseb mees Soomes kus ta opib taksojuhiks . . . loodetavasti kui uurimine algab, siis saame ka Soome transpordi ametisse teatada, et selline tegelane ei tohiks seal tootada. Kuldar ise endas viga ei nae ning koik teised on syydi. Aga raha ta votab meelega vastu. Nii naljakas see kui ka pole siis Alarile saatis Paipro OU 4. augustil 550 EEK selgitusena soogiraha. Kas sellel vennal mingisugust habitunnet ka on?

Lisan ka Kuldari facebooki http://www.facebook.com/profile.php?id=538428394#!/profile.php?id=538428394&v=wall ja soome ( +358466192885) ning eesti numbri ( +37256124516) et kui kellegil on soovi sellele tegelasele midagi yelda. Kuldar oli ennem raha ylekandmist ning siia tulekut vaga meeldiv inimene aga nagu yeldakse vaga vesi sygav pohi. Tegemist on lihtlabase suliga, kes yritab kerget raha teenida. Mitte mingisuguseid tutvusi ega ka kontakte tal tegelikult pole.

PALUN HOIDUGE SAMAST AMBRIST KUHU MEIE KUUEKESI ASTUSIME!

Kui kellegil on lisakysimusi siis voite helistada +3725576129. Eesti number peaks mul veel selle nadala lopuni olema.

Tanel

PS! Kunas UK tappitahti ei eksisteeri siis vabandage selle parast.

Tänan kõiki,kes kirjutas siia. Arvan, et ka aitasin natuke sellega, küsisin töötukassas sellest firmast ja lubatud oli natuke uurida, jargmine päev hakkasid Pai Projektid OÜ lehe peal telefoninumbrid kaduma ja enam ei vastand ka. Aga nüüd jargmine firma: Nikelfor Grupp OÜ, nende kuulutus praegu Soov.ee, kes teab midagi? Suur soov saada Soome tööle, kas on siis firmad, kellele saab usaldada? Tänud.

Et siis siia tuled oma au kaitsma. Mees pole minu ega teiste petta saanud inimeste telefoni konedele pea kaks nadalat vastanud. Vaitis mulle, et teda enam mingid asjad ei huvita ning tema jaoks teemad lopetatud. Ei ole ikka nii mehike. Meie poole on poordunud 12 inimest juba ning jutud tulevad ka Eestist, et mehe tegusid uuritakse. Nii et Kuldarike, kui sa tunned et sulle tehakse liiga, siis ole mees ja vasta konedele, mitte ara poe peitu.

Tanel

Lisaks on ka tema Soome aripartner rahadega yle saanud . . nii vaidsid mehed kes jaid toota Soomes. Kuldar on koikidest eelnevatest tookohtadest Eestis lahkunud tyliga, sest ikka ja jalle loob valja tema ahnus. Ma olen soovinud, et Kuldar vabandaks oma teo eest, sest raha arvatavasti ei nae enam kunagi, aga sellel tegelasel on ylbust ylegi.

Tanel

Aga küsiksin täiesti erapooletu inglise residendina, et kuidas te - hr Pai - selgitaksite fakti, et võtate nn töövahenduse eest raha, mis on seadusega keelatud tegevus. (Küsimus on esitatud lihtsalt huvi pärast, et mis teenuste eest siis summa kasseerisite, kas infoabi? - Kuna infot sisaldab teie kliendi poolt siia ülespandud kiri küll. - Ja kui üks eestlane pidi vahendite puudusel Eestisse naasma, kas Teie vahendustegevusel on ka mingi seaduslik garantii - rahatagastus? lubatud teenuse tõrgete korral teatud teiepoolne kompensatsioon või tasuta abi vms? - Kas Inglismaa pool oli siis tõesti nii nõrk, et kaaseestlasele ei andnud Teie ettevõtmise kaudu mingit elukohta vms vajalikku siin organiseerida, see on ju suhteliselt drastiline samm, kui tulla siia töökoha ootuses, olles Teile abi eest teatud summa tasunud ning siis asi nii kurvalt lõpeb, et inimene peab Eestisse tühjade kätega naasma).

Selle 4000 EEK eest oli lubatud tookoht labi Blue Arrowsi agentuuri Unnileveri tehasesse. Hiljem tuli valja, et Kuldar esindas ennast neile kui Ranel Tammekanda, sest tal endal puuduvad kontaktid. Mees oli seal tootanud kui autojuhina.

Lisaks valetas Kuldar kahele oma viimasele kliendile, et inglise keelt vaja ei lahe. Tiina . . . mis sina arvad . . . saaks ilma inglise keeleta hakkama. Mees on oma koduka taielikult ymber tehtud. Alguses lubati tood kohe ning keel pole oluline . . . nyyd siis teine jutt juba.

Inglise filoloogina ja endise inglise keele õppejõuna (ja FIEst tõlkijana) on selline mõte minu arvates täiesti kurioossne. Minu arvates on see juba respekti küsimus, et tehakse enesele keel kasvõi elementaarsel tasemel selgeks. Kuid kui riskialdis olla, siis tuleb muidugi arvestada võimalike tagasilöökidega. Nii et sellises asjas ei saa muidugi hr Pai'd kohe kindlasti süüdistada (usun, et te seda ei teegi:)

Palun vabandust Tanel, aga ma ei saa ikka aru:

//Maksin Kuldar Paile nadal ennem 12 juulit 4000 EEKU ning tema garanteeris, et tookoht on olemas.//

Mismoodi sa seda raha maksid ja kuskohas? Ülekandega? Peost - pihku? Kas mõni "paber" on sul alles sellest "maksmisest" ?

Aga tolle hr Pai argumendi toetuseks (kuigi ma väljendasin antud küsimuses oma isiklikku arvamust väga selgesti), siis tehastes ja lihttöödel minu teadmist mööda (kuigi mul pole mingit isiklikku kokkupuudet antud valdkonnaga) on kuuldavasti nn teiskeelne personal, seega võib tol väitel tõepõhi all olla küll. Kuid Blue Arrow töövahendusfirma töötajatelt mingit nt vene keele oskust nõuda (eesti keele oskust ammugi mitte) oleks liig:) (Kuigi me linnas on mingi analoogilisi töid vahendav agentuur taas ja seal aknal olen märganud kuulutust, et kliente teenindatakse vene, poola, tšehhi ja mingis neljandas keeles - peale inglise keele).

  • Kuid minu algne kommentaar oli tõstatatud teemal, et töö/-jõu vahendamise eest raha küsimine on seadusevastane tegevus.

Tegin tema firmale ülekande ning selgitusena tasu inglismaa asjade ajamise eest.

Kuldarile veel nii palju, sest ega ta minuga ju muud moodi suhelda ei julge, siis mis sa mees arvad, et ma sellist kino teeks sulle, kui ma poleks selle 4 tuhande krooni eest saanud tood mida sa lubasid.

Minu esimene sõnum Kuldarile: Tere Kuldar. Ka mina tahan oma 4000 krooni tagasi, sest ma ei saanud läbi sinu toole.Minu arveldusarve number on sul olemas. Ootan raha teisipäevaks. Tanel

Sellele vastust ei tulnud, saadsin järgmisel päeval uue. Kas sinuga on võimalik mõistlikult suhelda või tuleb kasutusele võtta teised meetmed. Sinu Soome taksojuhiloa ära võtmine ( kelmus käib krim karistuse alla ning taksojuhid ei saa olla karistatud) oleks alles algus. Tanel

Selle peale saatis Kuldar ülbusega: Õhtust! Kas te midagi muud ka oskate Ranelgia välja mõelda? ( JAH OSKAME KYLL) Eks tehke proovi. Mina panen paberid kokku ja esitan minu ja firma laimamise eest kohtusse.

Veel üks kuldari stiilinäide!

No ninatark! 1)politseis puudub kuriteo kooseis 2)tarbjakaitsel puudub alus 3)netikommetaaride eest vastutate te kõik ( ehk siis mina, alar, gert, ranel, jaanika, aili need inimesed kes said tema käest siin Leedsis üle ) 4) ära tylita mind enam. Kuldar.

Siis kui ta mind ähvardab!!!! Tanel, kas sa oled haige inimene? Ära raporteeri ( ega sellise tegelasega muud moodi ei saagi kui tuleb narvidele kaia) Me oleme varsti Inglismaal. mida sa siis räägid? Tuleme Leedsi ka kylla . . . . KULDAR MA OOTAN SIIAMAANI.

Alari kiri minule 7 juuli Tere töö on olemas siis Inglismaal manchesteri lähedal aerosooli tehases et on ka teisi töid aga ise lähen selle töö peale (töö on kolm nädalat ja üks nädal on vaba, palk on kuskil 950-1250 naela ja vb saab ka rohkem et seda veel ei tea ) aga kas ise oleks ka nõus tulema et annan ka enda kontakti tel 56162905.

Kuldar oli lubanud alarile kindlalt tood.

Kuldari mail mulle, kus ta annab mulle oma arve numbrid.

Tere Tanel!

Tänan CV eest!

Saadan kontonumbri, kui olete valmis minema tööle 12.07, siis tehke ülekanne. Teenus maksab 4000kr. Täiendkoolituses ei olnud tõstukijuhilube mainitud.

Kuldar Pai juhatuse liige

PAI PROJEKTID OÜ reg. 11884918 a/a 221049269665 SWEDBANK GSM: +37256124516

Ma oleks omal käel niikuinii siia ära tulnud kuu lopus aga asi tundus kindlamast kindlam. Fakt on see, et meie läbi selle härra firma toole ei saanud ning ega teda ka see enam ei huvitanud. Ise tuli peale käia ning lõpus ta ka ytles, et tema neid asju meie jaoks ei aja, kui on mure siis rääkige Raneliga aga kuna Kuldaril oli nö oma partnerile tasu meie eest maksmata ning seda saame ka toestada, siis polnud Ranelil mingit isu meid aidata. Sama moodi lasi ta ka üle oma Soome kontakti. Ma olen vihane ka enda peale, et ma sellise suli võrku langesin, sest praegu tagasi moeldes sain ma sellest teenusest ainult väga karmi õppetunni. Kuldarile veel nii palju, et kyll igal oinal on oma mihkli päev ning sain ka interneti elamisse ja nyyd saan selle asjaga palju tosisemalt tegeleda. Raha ma niikuinii ei näe aga ma teen kõik voimaliku, et ykski loll rohkem selle mehe võrku ei langeks.

Ning Kuldaril pole ühegi oma partneriga toolepingut. Teavitasin sellest ka juba maksuametit, et esiteks ettevõte tegeleb illegaalse äriga ning maksab oma palkasid mustalt. Toestuseks on meil Alari kontoväljavotted, kus Kuldari OÜ kannab firma arvelt rahasi mustalt välja. Summa on küll ainult 550 krooni aga maksud peab olema ka sellelt summalt makstud. Kindlasti kui hakatakse uurima natuke põhjalikumalt leitakse sealt kivi alt rohkemat.

No kui sa tegid ülekande, siis peaks asi ju lihtne olema... Või mis? Võta asja pisut rahulikumalt ja süvene teemasse: " Mida mina ISE saaksin selles olukorras korda saata!"