Torontosse elama

Tere! Selline küsimus et oleks plaan minna elama Toronto. Millised on võimalused seal ka tööd leida? Minek pole üksida vaid perega. Peres kaks last üks 14 aastane ja teine 5 aastane. Kuidas seal koolid on? Kas seal on ka Eesti koole? Mis moodi koolid Eesti omadest erinevad? Kas seal on kallis elamine(kas hinnad, kinisvara on kallis)?
Minek pole terveks eluks vaid umbes kolmeks neljaks aastaks. Kas see on ka turvaline linn?
Kas oleks veel võimalik erinevat infot selle koha kohta rääkida? Kas oleks kasulikum minna mõne büroo kaudu kui oma pead? Millise büroo kaudu oleks kasulik minna?

Aga enne sinna kolimist on plaan minna perega suvel kaheks kuuks sinna. Oskate selle kohta ka äkki infot anda. Kuna on plaanis ka suvel seal tööd teha. Mis hinaga elamise saab üürida? Kus kohast töökoha kohta infot saab? Kas on targem minna omapead või mingi büroo kaudu?

PS: Ma sooviksin siia infot mis mind aitab, kuna minek on arvatavasti kindel. Mitte ma ei soovi siia infot mis mind ei aita, nt. et kui raske seal ikka on jne..

Loodan et saate mindagigi selle linna kohta rääkida.

Ma ei ela Torontos, küll aga Kanadas - siit minu viis senti. Kui soovid paariks aastaks Kanadasse tööle minna, tuleb läbida põhjalik immigratsiooniprotsess, et saada elamisluba sinule ja su perele. Isegi Ameerikast Kanadasse elama kolivatel inimestel võtab see tihti aasta-paar. Sellega tuleks plaanide tegemisel kindlasti arvestada. Ainuke võimalus seda protsessi kiiremini läbida on sugulussidemete kaudu, kuid ka siis võtab see vähemalt 6 kuud.

Toronto on suurlinn nagu teinegi, mis tähendab seda, et kui oled valel ajal vales kohas, siis võib igasuguseid jamasid ette tulla.

Ma ei kujuta ette, millisest büroost Kanadasse kolimisel abi oleks. Reisibüroost saab lennupileti:)

Niisama kaheks kuuks tööle tulla küll ei saa - iga tööandja küsib su käest tööluba, mis tuleb kaasa elamisloaga. Torontos on hetkel ka tööpuudus suurem kui teistes Kanada linnades, sest paljud inimesed tegutsevad autotööstuses, millega on hetkel suured jamad. Karta on, et tööloata immigrandina on seal suhteliselt raske tööd leida, sest ükski firma praeguses majandusolukorras nö mustalt tööle ei võta.

Praktiliselt ainuke variant ongi tulla Kanadasse turistiks külla ja mõni firmajuht ära moosida, kes nõustuks sinu Kanadasse tööle kolimist sponsoreerima ja sind kuni kaks aastat ootama, kuni oma elamisloa kätte saad. http://www.cic.gc.ca/english/information/times/international/02a-skilled-fed.asp Nagu sellelt lehelt näha, võttab Skilled Workeri staatuses kanada elamisloa taotlemine vähemalt 26 kuud.

Töökoha leidmiseks võta aga lahti kasvõi näiteks Toronto Craigslist: http://toronto.en.craigslist.ca/

Eesti kogukond Torontos tundub suhteliselt aktiivne olevat - minu teada on neil olemas ka Eesti kool. Internet on alati abiks: http://www.estohouse.com/

Kui plaan Kanadasse kolida on tõsine, tuleks alustada Kanada migratsiooniameti kodulehelt, kus on kõik elama asumise info ilusasti kirjas: http://www.cic.gc.ca/english/index.asp Mingit bürood või juristi ei ole vaja - seal on selges inglise keeles kõik kirjas mida vaja. Kui on vaja lisanõu, soovitan ühendust võtta Kanada saatkonnaga Poolas, mis tegeleb eestlaste elamisloa taotlustega. Midagi keerulist ei ole, aga antud juhul võib see taotlusprotsess päris kaua aega võtta.

Working temporarily in Canada: http://www.cic.gc.ca/english/work/index.asp

Glitch on pikalt lahti seletanud, millega peab arvestama. Lisaksin ainult kolimise kohta. Varem tegeles siin sellega mees nimega Ken Osso. Tal on impordi+ekspordi ettevõte ja tegeleb konteinerite saatmisega. Mul pole tema nõusolekut, et siin kontaktandmeid jagada. Kui aga otsid 411.ca või tuttavate kaudu, siis leiad ise.

Samas soovitan põhjalikult kaaluda, kas on mõtet. Kui just on Eestis olemas ülikallis antiikmööbel jne. , siis tasub. Paar aastat tagasi oli konteineri hind Canadast Eestisse umbes 50 000.00 EEK. Nüüd vast tsipa kallim. Selle raha eest saab siit kõik vajaliku uue osta. Hinnad pole nagu Eestis, siin on odavam. Samuti pole mingit mõtet autot saata.

Isiklikke asju jms, saad ka Eesti Postiga hiljem lasta kellegil saata. Nende hind on päris talutav. Unusta ära igasugused UPS id, DHL id jne. Nende hinnad on umbes 10 x kõrgemad. Ma pidin istuli kukkuma kui sain neilt hinnapakkumise. Sama kogus, mis EP ga maksis 1700.00 EEK , küsisid nemad 18 000.00 EEK.

Tööle saamine pole tõesti eriti lihtne. Oleneb erialast. Kindlasti peab olema aga ametlik luba, kuna keegi ei saa ametlikult võtta tööle ilma SIN numbrita. Selle saab ainult siis, kui on ametlik elamisluba. Mustalt eriti siin tööle ei võeta.