Üksi ja häälega.

Tere. Nimelt on plaan minna pöidlaküüdiga ja ESIALGSE MÕTTENA üksi mai alguses Hispaaniasse. Eesmärk: Turism ja leida juhutöid. Võimaluse korral ka pikemaks ajaks jääda. Kuna koostan hetkel ka plaani mida silmas pidada ja mida kaasa võtta jne, siis oleksin väga tänulik kui Te aitaksite mind ja annaksite kasulikku nõu mida kaasa võtta ja silmas pidada. Kaasavõetav summa jääb arvatavasti 100 EUR kanti. Muu vajaliku mis võib minna muretsen Eestis. (Lisan ääremärkusena, et valdan ainult inglise keelt, kui suur probleem sellega koha peal tekkida võib?) Lisaks sooviksin teada, et kui lihtne on niimoodi Hispaaniasse minnes koha peal juhutöid leida. Kuidas seal selle majanduskriisiga lood on ?

Ootan asjalikke postitusi või tagasisidet e-mailile: teet.arukaev@eesti.ee Sama aadress on ka messengeris kasutuses.

PS! Vanust on mul 19. PS2! Kui kellegil on soov tõesti ühineda siis võib vavalt teada anda. PS3! Kui keegi mingil põhjusel eriti e-maili teel ei suhtle ja siia ei postita, siis suhtlen ka rate.ee kaudu. Kasutajanimi: -Arukaev

Lugupidamisega, Teet

Kui tahad vabatahtliku tööd teha, uuri www.euroopa.noored.ee Euroopa Vabatahtlikku Teenistust. Kuigi selleks võtab asjaajamine aega. Kuid siis ei pea ka ise raha kulutama, kõik makstakse kinni. Aga muidugi raha ei teeni ka, see kulub kõik ära, see on ikka taskuraha, mis antakse. Sõltub, mida otsid.

Tänan asjalike vastuste eest! Muidugi ootan alati infot juurde.

Teet

Ma olen vist liiga realistliku mõtlemisega, skeptiline või vana. Või siis kõike korraga, aga 100eur-ga minu arust just kaugele ei jõua. Kui ei taha just hiljemalt 2 nädala pärast kuskil käsi õieli olla sadade seas (ilma garantiita, et keegi sulle mõne sendi tahab visata) või siis kellegi teise kulul (reeglina ka tripis esinenud tshikid pealevõtnud autojuhtide kulul, meesterahvastel vist vähe raskemini läbiviidav) elada-süüa-juua. Ja seda arvestades, et magad kuskil põõsas tasuta. Hispaanias tagasihoidlikult jalgsi matkates arvestasin söögiks mälu järgi minimum ca 10 euri päevas + öömaja kulud. Tõsi, sellega sai pisut enam, kui päevas ühe saiakannika. Aga kui sa kavatsed hääletada, siis ilmselt on toidukohad teeäärsed, mis ei pruugi sugugi odavad olla. Ja enne Hispaaniat on veel muud maad laiumas. Ja maikuus pole kellegi viljapuudelt-põllult ka veel miskit näpistada : ) Ma isiklikult arvan, et rahakest peaks ikka rohkem olema, eriti kui sa kavatsed sinna pidama ja tööd otsima jääda. Ok, hääletades hoiad ilmselt kokku bussi-lennupileti raha, aga teel olles on ka kulud. Omast kogemusest võin õelda, et laekuda võõrasse keskkonda on raske, isegi siis, kui sind on avasüli oodatud ja töökoht valmis, paberid sinu eest tehtud, kolleegid aitavad nõu-jõuga ning raha tugevalt rohkem tagavaraks. Umbkeelsena keset tänavat ei leia ka vist eriti hästi kohtasid, kus näiteks paari tunni musta töö eest mõne euro saaks. Julge hundi rind pidi rasvane olema, aga see rasvatagavara muutub kergesti ka olematuks ; )

No kui sa kavated enamus ajast kuskil põõsa all ööbida, siis peaks 100-st jätkuma. Eelmine aasta läksin ka 100 euriga hääletama, käisin hispaanias ja tagasi natuke üle kuu ajaga ja tuli välja.

Meil läks kahe peale 1000 euri kuus söögi ja lõbustuste peale aga see olen muidugi mina aga 100 euri kokku kaasa võtta ja häälega minna,arvan küll, et pisut vähe, võta vähemalt panga kaart kaasa, et kui näpud põhjas siis keegi lähedastest või (Eesti konsulaat) saab raha juurde saata.Viimane muidugi äärmisel juhul ja suurte intressidega.

See raha asi oleneb vist tõesti pigem sellest, kui suva inimesel rahast on. Kui ise häälega käisin, siis kohtasin küll noormehi, kes said vähese rahaga hakkama ja kellele samuti sööki välja tehti või raha anti. Üsna normaalne oli, et keegi, kes oli hääletaja peale võtnud ja pikema maa temaga koos maha sõitis, see tegi mingi söögi ja joogikese välja ka. Ja loomulikult ei tasu unustada seda, et raha võib leida ka maast või ma ei tea kust. Isegi olen igasugust "varandust" igalt poolt leidnud, nii et minu arust võib vabalt kasvõi ilma rahata minna, olenemata soost. Igaühel on oma reaalsus!

Hea mõte seegi siin :) Võibolla lööks kampa või võtaks midagi taolist ette Ibiza suunaga . . . Trip.ee lisas suured algustähed!