Ülevaade eesti naiste elust Suurbritannias

Kuidas UKs lapsetoetustega lood on?
Kas töötuabi ja tervisekindlustust saab peale aasta aega UKs töötamist?
Kas lapse sünnitamine UKs maksab midagi ja kui palju?
Kuidas lasteaia ja koolidega lood on?
Kas eesti naisel on võimalik Suurbitannias eesti kodanikuna elada või on parem UK kodanikuga abielluda?
Kuidas üldse eesti plikadel ja naistel suurbritannias elu on?
Tean, et paljud eesti tüdrukud on inglastega abielus ...

Et kas ei oleks parem nt meeldivusest või armastusest abielluda?

Ei tasu stereotüüpe luua teemal, et iga eesti tütarlaps on siin ilmtingimata kohalike meeste endalesebimise eesmärgil.

Kas see ei ole natuke eesti naisi alavääristav suhtumine?

ei ütleks mõnest isasest ära. Aga ametlikult küll abielluda ei viitsi... Milleks? Muidu idee on sul kiiduväärt, kui oled noor. Väga õige minu arust.

Kullake, kui oled vallaline, siis eks Suurbritannias ole ikka inglise/šoti/ueilsi noormehi kõige enam ja eks see oleks kõige tõenäolisem asjade kulg, ära palun solvu saadud vastuste pärast, lihtsalt Su teemapüstitus oli veidi raskekoeliselt sõnastatud. Vabanda, et ma ei saanud aru, et kui nt peaksid kohtuma ameeriklasest, austraallasest vm rahvusest noormehega, et kas ta kaotaks siis automaatselt õiguse Sinu südant ja poolehoidu võita, kuna pole UK kodanik. Kindlasti ei olnud soov Sind solvata, pigem aru saada, mida silmas pidasid.

Ja vastaksin seekord lühidalt. Jah, Eesti passiga saab siin väga edukalt elada.
Ja teisele küsimusele vastaksin samuti positiivselt (muide, ise mul ameeriklasest abikaasa ning too pisike tõsiasi aitas minu vastusele kaasa, sest kõik kenad meesterahvad siinkandis ei pruugi ilmtingimata olla Suurbritannia kodakondsed).

lastetoetust ainult lapsele, Eesti mõttes emapalka saavad vaid t66l käinud naised. Vaesematele on veel terve hulk mitmesuguseid toetusi, aga nende kohta peab eraldi uurima. Igasugune arstiabi on UK riiklikus tervishoiusüsteemis tasuta(sellest tulenevalt ka viletsam võrreldes mõne arenenud riigiga) ja igale garanteeritud, kuid riiklikku hambaarsti pole lihtne leida. Lapsesünnitamine on samuti tasuta, ega meedias muidu tervishoituristidest ei kirjutataks.

Aitäh selgitamast, ei saanud Sinu nime ega jutu põhjal kuni praeguseni aru, et oled meesterahvas. Samuti ei saanud Sinu küsimuse sügavamast mõttest aru kuni võtsid aega, et selgitada. Suur tänu kannatlikkuse eest. (Mina olin ameeriklasest abikaasaga abielus juba ammu, Eestis elamise ajal, nii et see Inglismaast ega selle riigi hüvedest kindlasti ei tulenenud).
Kuid - kui Sul eesti naine olemas või soovid Sa siis teda siit leida, siis see on ikka pigem individuaalne küsimus, et kas naine Sinuga tahab elada (kas oled tema jaoks külgetõmbav oma iseloomu, väljanägemise ja harjumuste poolest ja kas ta Sinusse armub) ja kui ta tahab Sinuga elada ja armastab Sind, siis on ju põhiküsimus lahendatud ja samuti peaksid ju siis tolle konkreetse naisterahva käest küsima, kas ta soovib siin elades jääda Eesti kodanikuks või hakata Inglise omaks, ka see on teie kahevaheline jutt. Sest kui Eesti pass on ja Eesti on teatavasti EL liige, siis seaduslik õigus siin elamiseks on olemas ja edasised perekondlikud (rahaasju, lapsi ja muud puudutavad) otsused on juba Sinu ja Su (praeguse) või tulevase eesti soost naise teha ja otsustada.

Viga on ehk ikka sinus, mitte rahvuses.

Kahjuks ei töötanud minu mees kogu me 5-aastase abielu aja jooksul ning asutas 2 ettevõtet alles nüüd, möödunud kuu jooksul. Seda ent USA-s, sest me elame hetkel eraldi.
Kunagi andis ta mulle tõesti sada dollarit, mille eest ma olin loomulikult talle väga tänulik. Mõne aasta eest aga kaotasin ma tema otsuste tõttu kogu oma vara, kuid mis juhtus, see juhtus, elu läheb ikka edasi. Sedapuhku Inglismaal.

Kahju, et mu sõnades midagi sarkastilist leidsid - Sinu esialgsed paar vastust olid märksa sõbralikumad, pigem püüdsin Sind lohutada - vastuses, kus pidasin Sind naisterahvaks, andsin pigem Sinutaoliste noormeeste jaoks võimaluse, küsides, et kas siis kedagi rahvuse pärast diskrimineerida (võid end lisada sealtoodud nimekirja ameeriklaste, austraallaste ja muude rahvuste esindajate sekka). Kukkusin siiski vist missiooniga läbi.

Päikest ja positiivset suhtumist Sulle. Ära lase end oma minevikukogemustest ega pettumustest heidutada. Kindlasti on kusagil ka Sinu jaoks too õige, kelle silmis oled Sina parim.

Alati raha ei ole määrav faktor. Halbu aegu võib ka parimatel elus ette tulla, kuid eks nende järel tule taas paremad ajad.

Deadzed, kui London sind tõmbab ja tunned end seal kõige kodusemalt, siis mine sinna. Samas ka Kanada on hea koht, kus elada. Ja ära tegelikult nii väga muretse selle rahalise külje pärast, et kas saad peret tolletõttu luua või mitte - ära lase neil mõtetel end oma unistuste realiseerimisest tagasi hoida (samas see on väga armas ja hoolitsev Sinust, et Sa niimoodi oma tulevase pere heaolu peale mõtled ja tahaksid garanteerida, et kõik oleks korras enne kui Su tulevane eesti naine Su ellu tuleb - ma usun küll, et paljud eesti soost naised oskaksid Sinu hoolitsevat meelt hinnata).

Koige tulusam on ennast esitleda yxik emana, siis saad kohe elamise ja kuu rahade yle ei peax nurisema, aga kui elad koos elukaaslasega, nagu mina siis soltub sissetulekust ja praktiliselt mitte muhhvigi, ja laste raha£18.80 + materniti allowance 117.80
Kogu ilu.

Normaalset palka saavatel lapsevanematel pole mingeid tohutuid soodusrahasid, iga laps saab umbes £18 nädalas ja kõik. Vallasemadel ja muidu nihverdajatel võivad olla suured abirahad, ma pole nendega kursis, aga telekas on aeg-ajalt saated töötutest lastega peredest, kes elavad uhkemalt kui nende elustiili kinnimaksvad töölkäijad.