UK pangakaart HSBC-s

Minu UK kaart aegub juulis. Olen eemal uk-st olnud 2 aastat ja laekumisi sinna pole olnud sellel ajavahemikul. Kas pean hakkama jälle otsast peale arveid näitama ja mida kõike veel... Kel on olnud kogemusi? Mida vaja eelnevalt korda ajada? Elukohta nad nagunii vajavad kuhu kaart saata...

ei pea enam inglismaa pangas nii nagu vanasti elukohta tõestama. ja juba aasta.

aga milleks sul seda enam vaja on kui midagi ei laeku ja elad uk eemal?

Kolin jälle sinna 2009 kevadel. Seekord sihtkohaks Canary Wharf Londonis. seekord olen self-employed. Aitäh vastuse eest, väga super uudis!

Minu meelest saadavad nad automaatselt uue kaardi sinu aadressile, mis on lepingus kirjas. Kui oled kolinud peaksinud neid teavitama sest muidu keegi teine saab sinu kaardi.

enam nad kaarte niisama ei saada laiali tavalise postiga, tuuakse koju kätte id ette näitamisel. endale just saadeti nii special delivery.

mulle saadeti natwest kaart eelmisel nadalal ja tavalise postiga. Uurisin ka pangast ja nad ytlesid et uus kaart saadetakse tavapostiga kodusele aadressile automaatselt.

Kui tegemist deebetkaardiga, siis saadetakse tavalise postiga sellele aadressile, mille sa oled neile andnud. Krediitkaardi järele tuleb minna pangakonorisse isikuttõendava dokumendiga.

Nii HSBC kreditka kui deebeti puhul tuuakse koju kätte, kui kodus pole pead nendega ühendust võtma ja alternatiiv aadressi andma, siis võivad töö juurde tuua.

Paljud r22givad, et enam pole vaja elukoha t6estamist, kas te ei r22gi konto avamisest? Pangas on alguses jah jutt, et ainult ID-d vaja, aga kui selgub, et Eesti ID-kaardil pole aadressi peal, siis kysivad passi v6i juhiluba (mainin neile, et seal ka pole), sellisel juhul paluvad ikkagi yyrilepingut v6i m6nda arvet. Just sissekolinuna pole mul veel arveid, koopia yyrilepingust ei k6lband, mitte sellep2rast et tegu koopiaga, vaid et leping pole s6lmitud vahetult landlordiga, vaid vahendaja kaudu.

On elukohta tõestada vaja. Barclay pangas ent saad Eesti aadressi alusel konto avada, kui Sul on Eesti gaasi- või elektriarve, tegelikult kui on pass ja juhiload, peaks sobima ka. Mul on eri pankade andmetega ametlik brošüür, kus on selgesti kirjas, et elukohta ON vaja tõestada. Lloyds muidu tegi mul üürilepingu alusel konto, nende jaoks oli kõige olulisem, et oleks kindel aadress, kuhu hiljem kaardid jms vajalikud andmed saata.

Konto avamisel küsivad pangas üürilepingut või elektri- või gaasiarvet. Sobib ka tööandja poolt antud teatis a la "töötab meil ja elab seal". Uus kaart saadetakse automaatselt, vana kaardi aegumisel, sinu poolt antud aadressile. Kui vahepeal muudad elukohta, siis kindlasti tuleb panka teavitada uuest aadressist. Augusti lõpus käisin pangas, et uut kaarti saada ja ütlesin ka uue aadressi, kuid minu käest ei küsitud küll mingit arvet ega lepingut ega nime ja aadressiga ümbrikut näha. Küsiti ainult, et kas töötan. Ütlesin, et mitte veel. Seepeale teller ütles, et kaart saadetakse kümne päeva jooksul minu poolt öeldud aadressile. Tuli kuue päevaga.

Mulle saadeti isegi HSBC krediitkaart postiga koju kätte .Kuu aega enne vana kaardi aegumist saadetakse uus kaart .

Mul aegub ka kaart augustis ja ma ka olude sunnil olen hetkel Eestis. Ma olen küll natukle tehinguid teinud selle kaardiga, aga jah saadavad nad selle otse koju. Mulle siis minu eesti aadressile, saad seda ise teha neti teel või neile helistades.