USA elamine terveks eluks ja töö

Naqu me k6ik teame siis USA saab ennem presidendi valimisi viisa vabaks naqu nad lubasid aga ainult 90 p2evaks. Kui tahad tööle minna on sul ikka visat vaja. Ma armastan v2ga Texast ja miks? Selle kliima, kultuur, keel, aksent selline m6nu maaelu linnaelust juba v2sinud kuna olen terve elu Tallinnas elanud.

Ma olen 18 aastane ja ma hetkel käin Tallinna Transpordikoolis kutsekeskharidust omandamas 1. kursusel laomajandust. Mul kihlatu on (27) saab 6. mail (28) mina saan 4. mail (19)

Nii see selleks seda nn teid ei huvita nyyd teema juurde tagasi.

Mul oleks suur vajadus saada Texasesse elamisluba sellist et ma saaks eluksajaks sinna j22da ja nautida Texase sooja ja puhast õhku ning m2gesid jne. Ja ma ei tahaks selleks oma kallimat maha j2tta, tahan ta kaasa võtta. Milline oleks võimalus et me saaksime sellise elamisloa mul on kutsekeskharidus omandamisel, tal on on bakalauruse kraad omandatud. Ma tean et ameeriklastel on haridus väga t2htis aga eestlastel seda erilist pole, arvavad et ja see on ka et saavad igale poole tööle aga kellel selles osas kogemusi palun andke teada oleksite mulle suureks abiks kes elavad seal v6i kes on sellega kursis

Ja ärge hakkake mulle pakkuma mingeid organisatsioonne :)

Oliver

Ausalt öeldes ei oskagi seaduslikku teed ilma tohutu bürokraatiata pakkuda. Arvan, et tööd on Sul väga raske saada, kuna tööloa saamiseks peaks olema haridus, miks just sind sinna tööle võetakse. Keskharidusega oleks raske natuke tõestada, et just sina see oled, keda nad vajavad. Ei ütleks, et Texases midagi oluliselt erilist on kui mujal USA's. Üle piiri saades on USA igal pool sinu jaoks samasugune, seaduste poolest. Illgaalseid võimalusi on muidugi küll, aga neid ma ei hakka loetlema, kuna neid ei soovita. Mine siis turistiviisaga niisama ringi vaatama, leia naine, abiellu, saad green cardi. Palju inimesi tahaks ju USA'sse. Oleks see nii lihtne, ei mahuks inimesed sinna enam äragi. Või mine sinna õppima. See ka loomulikult nõuab kõvasid ressursse, kuid tagab selle, et kunagi on võimalik tänu sellele sinna jääda,töökoht leida, et seal õppisid. Enam ei oskagi midagi soovitada. Edu. Endal tõmbab ka tulevik Texase poole, inimene olemas, kelle juurde jääda, aga eks näis, mis saab, kuna teada, et pole see nii lihtne sinna minna midagi.

KÕike paremat

Mine turistina,kohapeal saad teha tööviisa.Selleks peab olema diplom,seda enam on olemas bakalauruse kraad.Otsi netist vene foorumeid,advokaadid vastavad tasuta.Maksis kaks aastat tagasi 2300 usd.

Qumm, kas tead kaua läheb umbes tööviisa tegemiseks kui seal teha?

umbes 1-3 kuud,ei anna pead .paari päeva jooksul annan teada

To karusmari; a siis kui piirid vabaks l2hevad ja sinna lähen? Ma tean et seal on ka mingi range kontroll tollis v6i kus iganes. Mis nad annavad mulle mingi paberi kui kaua ma seal viibida v6in? Et nagu ise tean kauaks ma sina lähen? Tööd ei ole seal raske leida kui keel suus! Baarmanid, klienditeenindajad, ehitajad jne. Lihttöölised ühesõnaga. Ma õpin eriala ka veel- warehouseman/storekeeper ehk laopidaja/väike poe omanik

Et kui sinna l2hed ehk v6tad mind ka kaasa :D?

Kui piirid vabaks lähevad on jah rangem kontroll. Kindlasti on keerulisem üldse üle piiri saada. Aga kui ausad kavatsused, kes sul ikka keelab... Lennukis peab ära täitma 2 lehte, üks antakse migratsiooniametnikule (valge) ning ta kirjutab sinna peale, kaua usa's võid korraga viibida. Minu puhul oli see 6 kuud, kuna viisa passis. Üks tuttav prantslane näitas, et tal on ainult 3 kuud. Järelikult võime meie ka peale viisavabadust ainult 3 kuud saada. Teine (sinakas-rohekas) korjatakse hiljem, kus küsitakse, kas teil pagasis söögitooteid vms. St see teine on pagasi kohta - kas seal on midagi kahtlast sees, kui palju asjad seal sees väärt on jne. Tööd pole muidugi raske leida, iseasi, kuidas seda tööd teha - illegaalselt või legaalselt. Teine variant on ikka parem kui esimene. Töö leidmine on see kõige pisem mure..igatahes väiksem mure kui tööloa saamine.

No hariduse tase ei tohiks probleemiks osutuda, kuna Eestis saadud põhihariduse vastu ei saa mõne riigi keskooliga isegi. Tean inimesi kes elavad välisriigis aga laps hakkab kooli minema ja nüüd on hädas et kas tulla Eestisse tagasi või mida peale hakata. Kuna sealne tase on väga kehva vastupidiselt tean kohe kindlalt et Soomes tasub koolis käia saavad väga tugeva taseme. Aga edu sulle.

Aga kas keegi ka USA-s Hollywoodis filmikoolist ka midagi teab?

Et kas sinna on raske sisse saada?

No hariduse tase võib hea olla, aga seal seda küll ei väärtustata, et sa kuskil väikses riigikeses oled põhi- või keskhariduse kätte saanud. Et USA'sse tööle üldse Eestist saada, peab sul ju midagi olema, et sind sinna tööle võetakse. Ilma hariduseta ameteid jätkub mehhiklastele küllalt. Keegi ei kutsu sind töölepinguga baarmeniks või müüjaks või kelleks iganes, tööjõudu USA's ju jätkub. Eriti kui veel vastavat haridust pole. No kui just tutvusi seal pole ja keegi sind sinna kuidagi ei sebi. Vähemalt minul on selline nägemus, kuidas need asjad käivad.

Filmikooli kohta ei oska öelda midagi. Otsi selle kohta google'ist vms.

Lugesin korraks veel Cruel'i esimest postitust.. hehe.. kliima kohta ütleksin nii palju, et oled sa Texases suvel olnud?? Suvel on seal kohutavalt lämbe ning väljas on lausa võimatu olla. Minu jaoks natuke liiiiiga kuum, sest just see lämbus teeb asja hulluks. Talved on aga seal mõnusad. Nagu meie kevaded ning vahepeal viskab ka meie suve ilma sinna sisse. Kuid on ka päevi, kus kraade kõigest 4C.

Ja.. ihihi.. veel üks asi. Ma pole küll Texases erilisi mägesid kohanud.. :))

Kuule cruel, otsusta nüüd lõpuks ära: Hispaania, Filipiinid, Austraalia, Texas või California (http://trip.ee/user/1677)? Või on lihtsalt nii, et Eesti on pähh-pähh ja mujal on ainult pudrumäed?

Ja minu arust algab üldse kogu asi ssc'st ehk siis social security code'st. Kui seda ei ole, ei julge ükski ameeriklane sind tööle võtta. Filmikooli on seal kindlasti raske saada, sest terve USA ajab taga kõike fäänsit, mida Hollywood peaks kaasa tooma ja kindlasti ei ole see odav eestlaste jaoks.

Jajah, kui mägesid tahad, on kõige õigem Coloradosse minna (ise pole käinud, aga räägitakse, et pidi väga ilus olema). Texases on muidugi rohkem mägesid, kui Eestis (siin pole ühtegi), aga lumistest tippudest võib ainult und näha. "Mul oleks suur vajadus saada Texasesse elamisluba sellist et ma saaks eluksajaks sinna j22da ja nautida Texase sooja ja puhast õhku ning m2gesid jne." Kommentaariks, et õhk võib seal jah vägagi kuumaks minna ning PUHAST õhku saab vist küll ainult Alaskal vms kohas nautida, sest liikumine toimub ainult autodega.

Tööd saada ei ole seal mitte midagi

http://careers.msn.com/ nagu cvkeskusest .

Seal pole mingit bakalauruse kraadi vaja, kui on eriala olemas siis pole seal mingit probleemi. Ma õpin laopidajaks warehouse man , ja leidsin sealt kohe töökoha:) Aga mul on need õpingud hetkel pooleli :P . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

T66d leida ei ole midagi t6epoolest, aga SSN peab kindlasti selleks olemas olema. Kui makse ei maksa, ei lasta Ameerikas lihtsalt kaua olla.

Kle Jyrka ma valin ikkagi Texase kuna Texas on olnud mu unistus juba 5 aastat

Texas on mõnus! Olen siin, naudin. Aga reaalselt mingit lambatööd siin küll teha ei taha. Selleks on siin mehhiko immigrandid, seega töö leidmine ei ole siin lihtne.

Edu siis selle too otsimisega. Arvan, et jaad kull pika ninaga, kuid jallegi - ullata meid! Heheh..

Kle, Cruel või Oliver või mis sa oled. Palun , võta seda tõsiseselt, MEES, sa oled IDIOOT ! Sa oled 18!! mis ila sa ajad, et pole mingit probleemi ja Hollywoodi filmikool jne. Kuhu sa siis minna tahad, Austraaliasse või Iirimaale või oma hillbillide juurde Texasesse. Sind ei taha mitte keegi mitte kuskile. Kõik minu tuttavad, kes on USAs 10 aastat elanud, on sealt ära tulnud. Sa otsi kõigepealt need eestlased NEW Yorkis üles kes sulle tööd võivad pakkuda .. (mina sulle neid kontakte ei anna ja sind tunda ei taha) ja kui sinna lähed , siis arvesta sellega juba ette, et lähed orjaks ja paned tööd 24/7 niikaua kui USAs elad. Sul pole absoluutselt mitte mingit ettekujutust mis inimene on ameeriklane. Kõigepeal löö mol.fi lahti, vali omale amet, sead ennast soomes sisse ja siis võid edasi vaadata mis teed. Pea meeles et ma olen sulle head nõu andnud. Kanadasse võid saada legaalselt ja isegi Kanada kodakonduse lõpuks saada http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/index.asp

  • Kanada on iga kell parem riik kui US of Anarchy