trip-krainetrip-ukraine-dark
Usa VIISA

Väike plaan minna sügisel Florida.Tahaks sinna kauemaks kui 3 kuuks.Millest ma peaksin alustama.Ok viisa-millise ma peaksin tegema.Osad väidavad et turistiviisa kuna siis saab seda pikendada seal jne.Tean et seda teha ei saa.Kui suur on tõenäosus et üldse saan viisa.Palju küsimusi ja segane jutt.Pole enne käinud ja seepärast ei oska kuskilt alustada.Äkki keegi viitsib kirjutada siit sinna planeerimist. Põhimõtteliselt on mul seal üks kohalik sõber ees,kes lubas aidata töökoha ja elamisega-sellepärast ei karda.Või äkki oleks mõtekas saata küllakutse kiri või ma ei tea kuidas need asjad käivad.Suht segane oli saatkonna leht ka.

ette tänades loodan et mu segasest jutust aru saate.

Millist viisat pean taotlema et saaks ametlikult seal töödata ja elada?

Kui oled üliõpilane väheamalt 1 aasta veel, siis J-1 viisaga saad 4 kuud töötada. H2B viisa on tööviisa, kehtib 6-kuud, pikendatav kuni 36 kuud. Töökohta pole lihtne vahetada, kuid vajadusel teostatav, tehakse leping kindla kohaga. Greencard alatine elamisluba ja tööluba, seda naljalt ei saa.

Sooviksin ka Floridasse minna..Kuhu peab pöörduma et viisat saada?? Ja kui ma selle viisa saan kas siis saan ükskõik millal minna või on kindel aeg?

Mis on sinu eesmärk? Viisa saamiseks pöördud USA saatkonna poole Kentmanni tänaval, info leiad saatkonna kodulehelt.

Viisa taotlemisel paned kirja soovitud kuupäevad ja need siis saadki. Turistiviisa on üldjuhul 10a ja max kohalolek 6-kuud.

Tööviisaga on lood keerulisemad.

Eesmärk oleks lihtsalt puhata ja ringi vaadata?? Kas on taotletud lausa elamisluba või on sellise teemaga lood hulga keerulisemad ja iga tahtja ei saa!?

Elamisluba ei saa, tööloa saamine on väga raske ja bürokraatiarikas asjaajamine ja ligi 25% ei saa isegi turistiviisat. Puhkamiseks ongi turistiviisa loodud ju, saad 6 kuud riigis viibida.

Kui lahed viisat taotlema, siis mingist kyllakutsest ara yldse juttu tee. Ega ka sellest, et sul seal keegi tuttav ees. Siis on neil kohe kindel sott ja viisast toenaoliselt ka ilma. reisi eesmargiks margi ilusti, et lahed paari-nadalasele puhkusele, nt Miami voi Orlandosse Disney world'i. Kohalviibimise paigaks margi moni kohalik hotell. Veelgi kindlam on, kui margid, et sinuga kaasa soidab keegi, kes on eelnevalt usas kainud ja kellel on viisa ning varasemaid viisarikkumisi pole. Et lahed nagu kaksi, kus sa muidu noor tydruk ikka nii omapai lahed, tekib neil kohe kysimus (kahtlus). Et piiril immigratsiooni (nagu minul juhtus) ei tommata, siis on tark ka tagasisoidupilet osta kahe nadala peale, kohapeal saad alati ymber muuta, vaata vaid et ostad pileti, mida saad hiljem ymber muuta. Siis ei teki mingeid kahtlusi, et miks nii kaua kavatsed olla ja mida sa seal tegema kavatsed hakata ja kui palju sul raha on jne. veel vahem tasub mainida piiril, et sul on keegi tuttav ees :D Viisat taodeldes ole rahulik ja enesekindel, ara narvelda, motle koik ilusti rahulikult loogiliselt labi. Sea eesmargiks PUHKUS ja usu ise 100% et vaid puhkama lahed, siis pole ka ohtu, et kuskil mingi apsu teed. PS! Kohapeal saad veel kuueks kuuks viisat (valget kaarti, mis piiril antakse) pikendada.

tere, mul on ka seoses viisaga üks küsimus. Millal saab USAsse minna ilma viisata ehk millal on loota viisavabadust?

tere, mul on ka seoses viisaga üks küsimus. Millal saab USAsse minna ilma viisata ehk millal on loota viisavabadust?

Ilma viisata peaks saama vast järgmise aasta algusest, aga see pole ka veel kindel. Aga isegi siis ei ole see süsteem selline, et lihtsalt võtad oma kotid ja astud lennukile. Sa pead paar päeva enne oma reisi täitma netis mingi ankeedi ja siis see vaadatakse läbi, ning kui neile tundub et sa oled normaalne ja korralik inimene, siis alles saad õiguse USA-sse minna. Ja kui neile tundub, et sa oled kahtlane, siis ikkagi suunatakse sind saatkonda.

Katlin,kas oled juba usas? Ise jõudsin nädal tagasi Miamisse ja vahetaks heameelega kogemusi. Kui viitsid natuke infot vahetada töö ja elamise kohta, kirjuta kas siia või mailile:martinvassel@hotmail.com