Uus-Meremaa(kuidas saada makse tagasi ja kuidas leida odavamad lennupiletit Eestisse)?

Hei, olen 4 kuud Uus-Meremaal töötanud, sõber 10 kuud. Plaan mais koju tagasi lennata aga otsime võimalusi kuidas kõik maksud tagasi saada. Küsimus suurele ringile, kuidas saame maksud tagasi kui riigist lahkume? Kasutasin otsingut aga äkki keegi teab veel paremaid kohti kust odavaid lennupileteid saada Eestisse? Marsruut pole tähtis. Hind on, tänud ette kõigile vastajatele.

Tere

Endal varsti sama asi käsil, seega olen veidikene uurinud. Nagu ma aru sain, on maksude tagasisaamisvõimalus suhteliselt väike, aga proovida ikka võib:). Lähed maksuametisse (inland revenue) ja täidad kolm vormi ära. Vormide markeeringuid täpselt ei tea hetkel, aga kui küsid sealt, ilmselt antakse õiged kätte. See ka, et kui lahkud enne maksuaasta lõppu, tahavad nad lennupiletit näha, et ikka riigist jalga lased. Eksisteerib ka mõningaid firmasid, mis võivad teatud tasu eest sind aidata. Aga samas piirdub nendepoolne abi lihtsalt 100 taala eest eelnevalt mainitud vormide täitmises. Seega tasub ise kohale vajuda. Inland revenue peaks igas suuremas linnas esindatud olema.

Mis puudutab odavaid lennupileteid, siis vahepeal oli ANZ kampaania, kus Aucklandist Londonisse sai 270 GBP-ga. Hetkel sooritan vaadatan Air Asiat - NZ - AUS - Kuala Lumpur - London.

Edu, Martin