Uus-Meremaale keegi?

Hei! Kas keegi mõtleb Uus-Meremaale tööle/elama minna. Anna endast märku :) Koos oleks ehk vahvam.
Lisaks kohalikud eestlased võivad ka endast märku anda et ehk saaks veidike nõu küsida :)

Oleks kohe kindlasti . mis tööd loodad saada ? Kas on mingi kindel plaan ?
Meili : addental@addental.net
aleks .

P.S. Olin mõni aeg tagasi kirjavahetuses ühe eesti neiuga Uus-Meremaal kuna ise
otsisin seal erialast tööd , pean natukene otsimis tööd tegema oma e-maili post
kastis .
A.

Terv, olen Uus-Meremaal minemas nii umbes sept, okt, nov. Täpne kuupäev veel paigas ei ole, aga minek on kindel. Viisa on juba olemas ja ettevalmistused käivad.
Võta ühendust: j4n3k@hotmail.com

Antsiku, kuidas sul reisiplaanid kulgevad? Kas viisa on tehtud juba? Millal plaanid sinna lennata? Olen ise seadnud eesmärgiks 1 oktoober sinna minna. Ise olen IT kõrgharidusega, kuid soov on just lihtsamaid töid teha ja saart avastada.

On mulgi plaan kuskile m6neks ajaks minna peale kooli l6ppu, Uus-Meremaa tundub nii m6neski m6ttes ahvatlev, plaan oleks ka minna sugise poole, oktoobris nt,
andke teada kel samuti sama plaanis!

Paikest
merit
merit_f(ät)hotmail.com
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed ja palub seda postitajatel endil tulevikus teha!

Hei. Plaan samuti minna. Kas on soovitada häid meetodeid kuidas siit kaugelt endale seal mõni töökoht leida, et kohe saaks jalad alla? Ja üldse igasugune abistav info oleks teretulnud!
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajatel seda endil tulevikus teha!

Algkapital tuleks ikka kaasa võtta...

Merit

Töölubadega hetkel just kerge ei saa olema. Togisin huvi pärast möned kirjad ja kanditeerisin tööle kaugelt, et vaadata mida vastatakse raskel ajal sealt.
Sain sellise vastuse:
I take it from the details you have provided that you are not currently
resident in New Zealand. If this is the case, we will not pursue your
application at this stage. The global economy has adversely affected
some of the NZ Industry and therefore we are fortunate to be able
to offer employment to suitable candidates currently residing in New
Zealand.

Kas keegi eestlastest on hetkel Uus-meremaal, et oskaks kirjeldada olukorda tööturul?
Olen maabumas sügisel. Jälginud töökuulutusi internetist, kandideerinud veel ei ole. sest tundub, et paljude töökohtade saamiseks peaks ikkagi kohapeal juba olema.
Majanduslik olukord ei olevat Uus -meremaal enam kõige soodsam, kuid loodetavasti tööturul siiski kõige hullem ei ole ning backpackeritele tööd veel jagub?

Njah, endal ka plaan minna sinna. Aga minekukuupäev on veel lahtine, tundub, et jääb oktoobri peale. Ikka ülivinge koht, nagu räägitakse! :)

Hiljutises äripäevas oli artikkel, mis tegi natuke murelikuks, et võib sealgi veidi raske olla. Eks selleks tuleb valmis olla ja palju eeltööd teha. Vaatasin siit http://too_uusmeremaal.studenttour.eu/ erinevaid tööpakkumiste linke ja seal ikka pakkumisi oli. Tundub, et väga hull see olukord seal pole, kui pealehakkamist on. Aga uuri kindlasti enne asja, kui lähed. Vähemalt mina plaanin... Praegusel ajal päris ilma plaanita veidi risky minna kuhugi tööd otsima.

PS! Soovitan Studenttouri kaudu kindlasti kindlustuse võtta! - kõige soodsam ja kvaliteetsem, mida tean.

Teema vaikne, upitan siis natuke.

Pidin sõpradega minema, aga nüüdseks on kõik alt ära hüpanud.
Mina aga nii lihtsalt jonni ei jäta! Loodan ikka veel selle aasta sees kohal olla, aga mõningaste komplikatsioonide tulemusel lükkub see vist uude aastasse. Uurikski siis, et millal keegi minemas ja kuhu... Saame vähemalt selle pika lennusõidu vähe lõbusamalt mööda saata. Või on mõnel kohalolijal igav ja eesti keele vajadus :)

Vastutasuks pakun oma teadmisi ja kogemusi Austraalia tripist. Äkki keegi viisaga hädas või painab küsimus mida internetist ei leia...

Lõpuks ometi üks inimene,kellel samad plaanid. Vahepeal tundus olukord lootusetu, sest massid liikusid Austraalia suunas, Uus-Meremaale ei tahtnud keegi minna. Minu soov on jätkuvalt kindel ja sama kindel on ka see, et üksi ma ei lähe.Minu eesmärk on lahkuda võimalikult kiiresti. Kui on tegemist positiivselt meelestatud reisikaaslasega, siis raskusi ma ei karda ja tore oleks kuulda sinu edasistest plaanidest.

Terejah.
Mis sai su Studentourist ja detsembri keskpaigast? Kui see katki jäänud on ja kuupäevad veel lahtised, siis jätkame vestlust ehk meili teel - rynt(at)smail.ee

Olen olnud pea kaks aastat Austraalias, plaanin mõne kuu olla Aasias ja Eestis ning seejärel minna juuli 2010 Uus-Meremaale aastaks. Läheks Eestist heameelega mõne kena neiuga koos. Kellelgi samad plaanid?

Hei, minul plaan minna sellel aastal millalgi Uus Meremaale aga kuidas ma sinna saan see veel vajab putitamist ja vajaks natuke rohkem infot lennukite hindade ja viisa jms. Olen küll põlis hääletaja aga Uus Meremaale vist hääletades ei jõuaks:) Kui keegi pakub seltsi siis alati võtan kaalumisele ja arutamisele:)

Tere Molly24, võta eespool antud meilil ühendust. Meil kohe-kohe minek ja kõik vajalik just värskelt läbi tehtud; aitan kuidas jaksan.

Far_away, kui sügiseni kannatad, siis leian sulle äkki isegi kaks :)

Hei. Mul on ka plaan see aasta Uus Meremaale minna, nii umbes juuli-august. Veetsin ka aasta Austraalias ning siis olin 3 nädlalt Uus Meremaal ning tahan kindlat tagasi minna kauemaks, aastaks või nii. Praegu olen Eestis. 2 kuud juba olnud, hakkab ära tüütama juba :D
.
.
.
Üra unusta, et laused ja nimed (sealhulgas kohanimed, firmade nimed ja muud nimed) algavad Trip.ee-s suurtähtedega!
Loe ja tutvu: http://trip.ee/postitussoovitused !

Tere, Uus-Meremaa eestlased!

Kuidas te seal elate ja toime tulete? Kas 2010 a. oleks võimalused tööd saada
väikesed?
Pean plaani.
Palju maksis viisa ja kuidas seda ajada? Soome kaudu?
Mis lennufirmaga lendasite ja millise hinnaga?
Hüva nõu on ka muudes asjades väga teretulnud.

Tänan südamest, kui leiate aega oma kogemusi ja teadmisi jagada.

Tiiu

Tere,

Kes oskab nõu- ja jõuga:) aidata, oleks väga tänulik. 2 22-aastast ja 1 36-aastane härg otsivad tööd ehitusel, farmides, sadamates. Kogemused olemas.

Tänades,
Villu

villuj@hotmail.com

Mul ka plaanis minna NZ aprillis, arvatavasti keskpaigas ja plaanis olla kuni juuni keskpaigani. Et võib-olla näeb.
Lisaks selline küsimus, et kas tuleks ka teha reisikindlustus 2 kuud? See on päris kallis. Vist oleks mõttekas ?

Minul on plaan septembris (2010) uutele väljakutsetele vastu minna ning Uus-Meremaale Work and Holiday viisaga elama-töötama-seiklema suunduda.

Olen loomult küllaltki spontaanne, seiklushimuline ning hetkel on soov võimalikult paljude uute ning huvitavate inimestega tutvuda, maailma näha ning elu nautida. Plaan on alustada Uus-Meremaalt ning ülejäänud lahtiseks jätta ning vaadata, mis elul pakkuda on :)

Endast nii palju, et olen 25 aastane neiu, kellel võõrsil elamise- ning reisimise kogemust keskeltläbi 3 aasta jagu.

Hetkeseisuga olen üksi minemas, kuid kui keegi soovib kampa lüüa, siis ehk on seltsis segasem?! Kellel huvi, võib minuga ühendust võtta sininearabella@gmail.com

Arabella

Arabella, ma kirjutasin Sulle. antsiku.antsiku@mail.ee

Praeguse plaani järgi minek ca. sept. 2010

martin_67@msn.com

Kas teil viisad olemas ja piletid ostetud? Ma ka pean kerget plaani, uuendasin hiljaaegu passi ära ja nyyd plaanin viisat tegema hakata. Teil nagu ma aru saan siis sept. kindlad mineku plaanid? Kas mingi kindel plaan ka, mis linna ja mis plaanidega?

Ma mõtlen pidevalt kuskile mujale elama minemisest. Uus-Meremaast siis..Teemaalgataja, kui palju sinna sinu arvates raha alguses kuluks, st palju peaks omal finantsi olema?

Tervist!

Meie oleme reisinud Uus-Meremaal juba 5 kuud ja tasapisi hakkab ligi hiilima aeg lahkuda, sestap peame otsima ka uue omaniku meie kallile Timmule (ametlikult Subaru Legacy Station Wagon).
Oleme praegu Aucklandi lähistel (ca 140 km), ehk kui keegi sinna saabumas ja oleks huviline endale autot soetama siis võib meiega ühendust võtta.
Timmust lähemalt:

 • 1992 aasta väljalase
 • 2.0 mootor ja sõidab bensiiniga
 • 4x4 rattavedu annab mõnusama ligipääsu loodusimedele, veendusime selles ise
 • sobib ideaalselt ka magamiseks, istmed tuleb alla lasta ja meilt saab madratsi ka kaasa
 • automaatkäigukast
 • roolivõim
 • konditsioneer
 • autos CD- mängija ja raadio
 • ülevaatus (WOF) kuni 07.10.10
 • kindlustus (Reg) kuni 31.09.10
 • plaanis veel teha õlivahetus koos filtriga ja vahetada esiklaasi kojamehed

Siiani ei ole ta meid kordagi alt vedanud, väga mugav on olnud sõita ja sees on saanud magada, isegi mina, kes ma 186 cm pikk; Timmu on nii kiire kui ka tugev, seega saab ideaalselt hakkama siinse maastikuga.
Hinna saame kokkuleppida siis kui võtad minuga ühendust markomartinson@gmail.com või kasutades Uus- Meremaa telefoninumbrit +642102507311.
Tere tulemast Uus-Meremaale!

Plaanidest niipalju, et sai ostetud Airasia odavpakkumisel pilet London - Kuala Lumpur 19 oktoober. Nii, et umbes siis on minek. Paberid on tegemisel.

Asun teele Eestist 23 juunil ja kõigepealt siis Londonisse ja sealt 24 juuni hommikul Uus-Meremaa poole. Kas keegi on veel sellel ajal sinna poole liikumas või ehk viibib Aucklandis 26. juuni ja sealt edasi?

Plaan ka minna ühe sõbrannaga 2010 september-oktoober aastaks Uus-Meremaale (work and holiday). Kui kellelgi on kasulikke nõuandeid jagada viisa ja lennupiletite koha pealt, siis igasugune info on teretulnud :)
Ja kui keegi veel plaanib umbes samal ajavahemikul Meremaa reisi, siis andke märku :)

meil/msn: mina_243(at)hotmail.com

Tervitades,
Mari-Liisa

Endal on ka plaanis minna oktoobris Uus-Meremaale, esialgu on Malaisiani piletid ostetud. Minek Tallinnast 18 okt.

martin_67@msn.com

Tere,

Olen UM-l elanud pea 7 aastat. Elan Christchurchis. Kui kellegil on siia poole asja ja kusimusi siis anna teada... helesoo55@yahoo.com
Tervitades Helen

Tere Helen,

Kui saladus pole, millega tegeled seal?
Et nii kaua paigal saad olla:)

Hei!
Olen minemas 7.septembril WH viisaga. Piletid olemas, alguses Aucksalndi ja sealt edasi lõuna saarele. Võite alati ühendust võtta, sest olen ka üksi minemas.. marissass5@gmail.com

Proovisin sulle kirja saata, aga tuli tagasi et vale meiliaadress vms.

Minul samuti minek Aucklandi oktoobri algul. Loodan et 7. oktoober. Kas keegi on veel samal ajal minemas? Plaan jääda kuuks ajaks.

Hei, mina minemas jaanuari 2011 alguses ja 1 aastaks (elan esialgu põhja saarel). Seega kel ka plaan 3.-4. jaanuariks lennupileteid osta algusega Londonist, siis oled oodatud ühinema!

Kas keegi Blenheimis ka on?

Tere tere.
Viisataotlus tehtud, arsti juures käidud, ootan viisa kinnitust. Aga plaan on jõuda Aucklandi 30. september. Hetkel piletid Kuala Lumpurini ostetud, nii kui tuleb kinnitus viisa kohta ostan sealt edasi ka.

Idee järgi võiks lõuna saarele edasi liikuda, aga kui miskit huvitavat Aucklandis leian, siis võin ka sinna jääda.

Aiks, kes sa oled ? :)
Terv, Rene

Olin Blenheimis 3 nädalat aga eelmisel nädalal liikusin edasi. Ühtegi Eestlast kahjuks ei kohanud.

Heihei,

plaanin ka vaikselt aastaks Uus-Meremaale sõita. Jõudsin Austraaliast koju kuu aega tagasi, nüüd hakkab juba vaikselt igavaks see elu minema ja vaja jälle kusagile sõita :D
Reisin üksi ja kuna tuttavaid ees pole siis ei ütleks mõnest mõnusast reisikaaslasest ära. Kui on huvi siis kirjuta chriz456@hotmail.com
Mis tõendit arsti juurest vaja on, et viisat saada?

Tere, on keegi äkki see sügis veel tulemas/minemas Uus Meremaa poole?

Kas keegi, kes on selle ise läbi teinud, oskab täpsemat nõu anda, kuidas IRD numbri taotlemine välja näeb?
.
.
.
Trip.ee muutis numbrid tähtedeks ja palub kasutajal numbrite asemel kasutada sarnaseid täppideta tähti (juhul kui täpitähed puuduvad)!

IRD numbri taotlemine väga lihtne: kogu kokku vajalikud dokumendid (need peaks kuskil immigratsiooni kodulehel täpselt kirjas olema), mul oli passi koopia ja autojuhiloa ja rahvusvahelise juhiloa (mille saad ARK-is teha, võimalik, et saab ka selleta, aga mingi inglisekeelne variant juhiloast peab ikka olema) koopiad, siis elektroonilisest viisast väljaprint ning mingid andmed enda kohta (sealne elukoht, mille võid üsna lambist panna selle, kus sa parasjagu oled/töötad/mingite sõprade oma vms, kauaks plaanid jääda, mis võib ka esialgse plaani järgi lihtsalt mingi kuupäeva panna jmt mida nad ilmselt sügavalt ei uuri nagunii), siis lähed selle kupatusega lihtsalt postkontorisse ja seal vaatab töötaja asjad üle, kas kõik on olemas, saadab ära ning siis kuskil hiljemalt 10 päevaga peaks sulle saadetama koju või siis samasse postkontorisse (kuidas ise valid) kiri IRD numbriga. Mul läks küll väga lihtsalt kõik, tegin Napieri postkontoris, algul tädike vaatas kahtlaselt, et "Estonia, what is that?", aga mingit tõrget ei tulnud ja numbri sain varsti kätte :)

Oeh, kohe kadestan teid, kes te alles Uus-Meremaale lähete. Ise tulin sealt kolm kuud tagasi ära ja juba niiiiii tahaks tagasi! Elu on ikka tõsiselt ilus seal :) Mul õnnestus üsna kergesti leida töökohti (hostelitesse, puuvilja istandustesse jmt), leidsin maailma parimad sõbrad sealt ja kohe üldse selline tunne, et nii pea kui saaks, tahaks sinna kolidagi elama. Keda huvitab, siis mu Uus-Meremaa blogi aadress: nzstory.wordpress.com Ma ei tea, kui informatiivne see on, aga huvitavaid juhtumisi sealsest elust, inimestest, kohtadest jne.

Päikest!

Lõpuks üks väga hea ja informatiivne postitus ka siin teemas : ). Kõigest 8 päeva minekuni, reisiärevus on juba sees.

Ennekõike tänud - lugesin blog nzstory.wordpress.com ja oli päris huvitav, kuna mul endal jaanuaris lend Uus-Meremaale ja ka tegu esimese pikema reisiga üldse :) Tõenäoliselt hakkan elama Gisborne ja/või Napieri kandis.

Aga mul hoopis selline küsimus - kas eestlane saab Uus-Meremaal vaid lihtsat tööd või on mingi variant ikka ka leida kontoritööd (mul pikaajaline kogemus finantssektoris)? Kellel kogemusi?

Kui WHS Uus-Meremaale lähed, siis on see teema, et sama tööandja juures tohib töötada 3 kuud ainult ja minul on see olnud tihti äraütlemise põhjuseks just nö. kontoritööl. Proovida võib ikka.

Kontoritöö leidmine suuremates linnades on täiesti võimalik ja reaalne, enamasti agentuuride kaudu.

Kas keegi NZ novembri kandis ka liigub?

Uuel aastal Jaanuari alguses on minek, Aucklandi. Mis plaanid endal?

Tere, mina liigun oktoobri keskel.

Vot ei olegi plaane hetkel, sellepärast küsisingi. Lendan 19 oktoober vietnamisse ja nüüd mõtlengi et kuhu võiks uus meremaal lennata ja millal

Lendame sõbraga 7 okt. Aucklandi ja tahame minna Greenpeace-i tööle. Kui keegi tahab kampa lüüa või reisib samal ajal samas kohas, siis võtke ühendust.

martsooba@hotmail.com

Mikk, ei ole üksi koos mehega, ja ka Aucklandi algul.

Keegi novembri paiku Auclandi või Christchurchi plaanib minna ja tahab reisikaaslast minu näol?

Mina elan Aucklandis, kui veel mõni eestlane siin kandis resideerub või siis lihtsalt käimas võiks ühendust võtta. Tore oleks eesti keelt rääkida, meelde tuletada.
muxsa25@gmail.com

Hei,

uurin natuke rahalist poolt. Viisa saamise nõudes on sees, et riiki sisenemisel peab olema päris suur summa raha kontol. Kuidas see reaalses elus toimib? Kel kogemusi riiki sisenemisel andke siin teada.
Meil oleks võibolla plaan minna aprillis-mais 2012. Mõned väidavad, et see on halb aeg, sest tööd on siis raskem leida. Samas on portaale, kus räägitakse, et tööd leiab ikka ja sellepärast ei maksa minemata jätta jmt.
Tagasiside teretulnud.

Tulime Uus-Meremaale sptembri alguses, raha meilt piirilt ei kontrollitud, tegelikult ei tahetud meilt midagi, küsiti ainult, et kus õhtul ööbime (lend tuli sisse kell 23:50). Üldiselt Liiguvad jutud, et keegi ei taha sinult piirilt midagi, küll aga võtsime meie Eesti pangast bank statementi, kuna raha meil nii palju ei olnud, liigutasime ühtesid vahendeid edasi ja tagasi. Nõuetest tasub ainult rõhku panna kindlustusele, mida sul reaalselt võib ka vaja minna, meie tegime eestis olles interneti vahendusel Uus-Meremaa kindlustusandja juures.
Mõneti võib töö leidmine olla sügisel suhtelilt keeruline, peamiselt seetõttu, et hooajalised (korjamised ja pakkimised) tööd on lõppemas. Samas on aga teisi töökohti, nt suusakuurortid, hotellid, restoranid jne, kus töö leidmine ei tohiks probleem olla, samas võib nende puhul olla nõutav keskmine inglise keele tundmine. Tasub nii ligi 3 kuud ette otsima hakata, interneti vahendusel, vahest näkkab ja leiate töö varem.

TaaviK kas sa blogi ei pea vmt või äkki kirjutaksid maili, kuidas sisseseadmise seal läks ju ka kuhu linna esimesena maandusid?
blueishh@yahoo.com

Blogi asub aadreessil sookoll.wordpress.com, aga vaevalt sealt midagi asjalikku reisiks leiab. Küll aga kui tekib küsimusi, siis saab sealt kaudu ühendust võtta, proovin kogu nõu ja jõuga aidata.

Keegi võiks nõu anda, et kuhu kanti oleks Uus-Meremaal mõttekas juunis/juulis minna. Kus sel ajal on kõige lihtsam tööd leida? Siis teaksin, kuhu tasub lennupileteid otsida.
Ja selline küsimus ka veel, et kui palju peaks raha kaasa võtma, et mingi aeg seal ilusti ära elada. Palju need, kes on käinud Uus-Meremaal, on raha kaasa võtnud?

Hakkan kolmapäeval meremaa poole liikuma. Olen mitu aastat trippinud ja otseselt reisikaaslast suurest hirmust ei otsi. Küll aga tunnen huvi kohalike eestlaste vastu. Kas on kuskil netis olemas aĺa eestlased austraalias stiilis community? või tuleks selline lihtsalt FB-sse näiteks luua?

Laurale lennupiletite koha pealt nii palju, et sain Tallinn-London-Kuala Lumpur-Christchurch 375 euroga, mis on kahtlemata VÄGA hea hind. Hoia silm peal Air Asia pakkumistel. Tihti polegi neil mingit konkreetset sooduspakkumist, aga piisavalt vara ostes on piletid ikkagi uskumatult odavad. Nad lendavad Pariisist ja Londonist läbi KL-i. Kuna Malaisia on viisavaba ja aasiale kohaselt suhteliselt odav soovitan ka seal mõnda aega jalga puhata.

Tegin eestlased uus meremaal feissbooki, saab seal ka suhelda

Teen viisa taotluse järgmine nädal ja kui selle ilusti kätte saan siis plaan minna veebruari lõpus või märtsi alguses Auclandi või Wellingtoni. Aga üksi oleks natuke igav minna ,kui kellelgi samal ajal plaanis sinna liikuda siis võiks liituda.
olen 22 mees: Võite mulle kirjutada emailile solet@hot.ee

Mul on viisa juba olemas, otsin praegu pileteid ja mitte ei leia hea hinnaga, oskab keegi soovitada, teab mingit imenippi miskaudu oleks soodne lennata. Lendaks ise jaanuari lõpus või midagi sinna kanti, eks oleneb piletitest. London-KualaLumpur selleks ajaks mingit head hinda just pole, ehk läbi singapuri või üldse Bankoki? Peale KL pole varem kuskil malaysias käinud.

PS. ei leia facebookist seda kommuuni üles.

Tere kaasmaalased, kas keegi jaanuari alguses Uus-Meremaale plaanib minna?

Võid vaatata pileteid läbi Austraalia, võib juhtuda et saab mingi hea diili

Hei Hei , kõigile kes hetkel Uus Meremaal või plaanivad siia tulla, saabusin Aucklandi mõned päevad tagasi , esmamuljed on head, olen ennast ilusti sisse seadnud backeris mis asub otse peatänävä nurgal ja mis on pungil minusuguseid maailmarändureid :) Plaanin siia jääda jaanuari alguseni ja siis on plaan teha tiir peale Uus Meremaale.. Tulin siia täiesti üksi ja oleks tore kui leiaksin siit kaasmaalasi kellega koos ringi trippida , tööle minna vms:) Iseenesest Tööle plaanin minna kohe veebruari algusest, mitte ennem, ja Farmides on alati tööjõudu vaja, et sellega ei peaks siin küll probleeme tekkima :)
Olen ise pärit Tallinnast, 24a ja seigelnud maailmas viimased...mitu aastat ja Uus Meremaa on alati olnud mu üks unistusi , mis on tundunud nii kauge ja kättesamatuna, viisa tegemine oli tõeline peavalu ja kestis kaua ...aga nüüd olen ma siin ja Living my Dream..:)
Kellel soovi kohtuda v tahab lisa informatsiooni lennupiletite v viisa v ükskõik mille kohta siis kirjutage v kes siin helistage;)
Marilynsygis@gmail.com
Tel Uus Meremaal: 021 02549586
V lisage fb : Marilyn Sügis

Hei! Kas keegi peatub HETKEL Napieris või siin lähedal? Täna on aasta viimane päev ja olen siin täitsa üksinda. Kas siin on eestlasi, kellega võiksime uue aasta vastu võtta?(19N) :)

Minu (aussi)nr on +61 0477 290 683
Annika;)

Tere tere, kas Aucklandis ka mõni eestlane pesitseb? Ise (M,26) saabusin eile ja jään siia kuni Aprilli kuuni. Kui kellelgi huvi kohvile/õllele minna või niisama eesti juttu puhuda siis võib märku anda: (+64) 021 022 67800

Cheers,
Olavi

Tere,

kas keegi oskab soovitada töökohti suvetööks 2012 Uus-Meremaale?

amniska@hot.ee

westsideAnna: mis ajal Sa plaanid minna, mis ajaks täpsemalt tööd otsid?

Suvi 2012, juuni algusest augusti keskpaigani

Siin on talv siis, mitte suvi.

Keegi Christchurchi ka tulemas on?

Mikk1000
Saabusin täna Christchurchi, kauaks jään ei tea.

Soovin nov-märts viibida Uus-Meremaal. Reisida, töötada. Oskate ehk soovitada, kui varakult tuleks piletid ära osta, milliselt lehelt olete häid pakkumisi leidnud. Kas on mõtet osta edasi-tagasi või esialgu üks ots?

Ehk keegi veel minemas, saab koos alustada/töötada? Kellelgi tutvused ees?

aitäh :)

Sussumussu, helista 02102211637

briis85, ma sooviks september-oktoober minna. msn thulelohe@hotmail.com

Tere head inimesed!

Olen juba 31, seega mitte enam WorkinHoliday-viisaks kõlbulik, aga sooviks sellegipoolest mõneks ajaks Uus-Meremaale minna. Alustuseks niisama turistina ja siis vaataks edasi, et kas ja kus tööd leiaks vmt. Täitsa kindel veel pole, kas sooviks üldse kauemaks kui paariks kuuks jääda. Mõte on, et enne tunnetaks oma naha peal, kuidas see elu-olu on seal. Mul on ka ebaregulaarne sissetulek olemas internetipõhisest tõlketööst, mida loodaks NZ olles mingil määral edasi teha. Saan aru, et turistina võib seal 3 kuud olla. Oletame, et mulle hakkaks seal väga meeldima ja sooviksin kauemaks jääda: Kas on reaalne, et selle aja jooksul leiaks ka kohapeal mingi töö ja kas siis saaks kohapeal pabereid (tööviisa jmt) ajama hakata?

Olen tänulik kõigi soovituste-kommentaaride eest!

Nii igaks juhuks mainin, et immigratsiooni asi on seal pool üpris keeruline ja tööviisa saamine kolme kuu jooksul (st töö otsimine ja selle jaoks viisa saamine) teoreetiliselt võimatu, kui nüüd õigesti mäletan, siis mujalt tööjõu sissetoomine on võimalikult keeruliseks tehtud.
Muidu jõudu!

Tripikad räägivad
Soovitused välismaal elavatelt eestlastelt