trip-krainetrip-ukraine-dark
Vabatahtlikuks Aafrikasse

Mõtlesin, et uurin, et kas on keegi, kes on olnud vabatathlik Aafrikas või on lihtsalt kuidagi sellega kokkupuutunud. Mulle tehti eetepanek minna kõigepealt Taani ja siis Aafrikasse, aga ei taha mingeid kiireid otsuseid teha. Äkki on mõni etepanek, soovitus, kogemus. Mis mind ootaks seal ees, kui nõustuksin minema?

Tere!

Kuna tundisite huvi vabatahtlikuks olemise vastu Aafrikas, saadan Teile teemakohase info:

Neljapäeval, 10. juulil toimub Tallinnas [NK] Noortekohvikus Pärnu mnt 9 vabatahtliku töö võimalusi tutvustav infopäev. Üritus algab kell 15.00 ning on tasuta.

Ühendus Humana Estonia viib koos UFF Finlandi, Humana Hollandi ja ADPP Mosambiigiga läbi Euroopa Komisjoni poolt toetatavat projekti, mille eesmärk on laiendada Maputo ja Nhamatanda õpetajakolledzeid Mosambiigis. Seoses laienemisega pakuvad koolid vabatahtliku töö võimalusi nii pedagoogiliste töötubade ja raamatukogude arendamisel kui ka eelkoolide loomisel ning kogukonna kaasamisel koolide tegevusse. Infopäeval tutvustame käimasolevat projekti ning räägime vabatahtlike koolitamisest, rahastusvõimalustest, vabatahtlikust tööst Aafrikas ja muustki.

Kohal on Sille Saidlo CICD (College for International Co-operation and Development) DRH koolist ja Andrea Zirkler Holstedi DRH koolist.

Oodatud on kõik huvilised!

Lisainfo: helista 56 612 987, kirjuta mari@humanae.ee või vaata www.humanae.ee

Kõike kaunist.

Tahtsin tulla, aga mitte ei saanud kohale tulla. Kas keegi käes, mis räägiti?

Mis on tingimused st kui palju peab ise rahatsama, kui tahan nt elukaaslasega koos minna, kas saame ikka nö koos läbida selle tee.

Mis toimub 6 kuud Inglismaal ja Aafrikas millised on elamistingimused, mis seal täpsemalt tehakse?

Kahju et ei saanud tulla ise.

Tere!

Sarnaseid infoüritusi on plaanis ka edaspidi korralda ning info selle kohta lisatakse www.humanae.ee(Aafrika rubriigi all). Teil on võimalus kogu tee ka koos elukaaslasega läbida.

Programm kestab 14 kuud: 6-kuuline ettevalmistusperiood, 6-kuuline töö arengukoostööprojektis ning kaks kuud järelosa ja teavitustööd. Ettevalmistusperioodi võib läbida ühes kümnest DRH Movementi rahvusvahelisest rahvakoolist, mis asuvad Taanis, Norras ja Inglismaal. Kooli saate ise valida.

Täpsem info järgmistelt linkidelt: DRH Sydsjælland, Taani: www.lindersvold.dk DRH Holsted, Taani: www.drh-holsted.org DRH Tvind, Taani: www.tvind.dk DNS Tvind, Taani: www.dns-tvind.dk DRH Hornsjoe, Norra: www.drh-norway.org CICD, Hull, Inglismaa: www.cicd-volunteerinafrica.org

Kui tahe minna vabatahtlikuks on suur, aga puuduvad finantsid? Ka sellisel juhul on võimalik programmiga liituda. Koolid saavad pakkuda mitmeid võimalusi neile, kes on valmis raskeks tööks. Üks võimalus on DI-töö (DI on lühend – Development Instructor e. arenguinstruktor). Need töökohad on reserveeritud tulevastele arenguinstruktoritele, kel on vaja teenida raha õppemaksuks. DI-töö võib olla suhtekorraldustöö või töö erivajadustega lastega või noortega. DI-töö kestab tavaliselt 4-kuud. Seega: 4 kuud (Di-töö)+ 6 kuud (ettevalmistusperiood)+ 6 kuud (töö arengukoostööprojektis)+ 2 kuud (järelosa)=18.kuud.

Lisainfo: helista 56 612 987, kirjuta mari(ät)humanae.ee või vaata www.humanae.ee

Kõike kaunist Helena

as keegi on trip.ee foorumi kasutajatest olnud vabatahtlik selle programmi kaudu? Oleks tore kuulda muljeid. Vabatahtlikuks olemine iseenesest kõlab väga hästi, kuna saab veeta aasta tehes midagi head just teistele:)

sorry, peateema on ju Aafrika...

Tegin väikest taustauuringut, kuna ise ka entusiastlikult saatsin humanasse kirja, et sooviksin osa võtta projektist.. aga vot, mis ma leidsin, et...wooh, rahvas hoidke saba ja sõrad, aga humana on küll asi millega end te ei tohiks siduda:

http://paber.ekspress.ee/viewdoc/57337EF77D331395C2256EA60042E3FE http://www.minut.ee/hof.shtml http://www.tvindalert.com/

kõige lihtsam oleks ju minna oma kuludega kuskile meelepärasesse riiki kohale ja kohapeal peaks juba tegevust leiduma küll? :)

Üheks selliseks võimaluseks on ÜRO vabatahtlike organisatsioon United Nations Volunteers www.unv.org Et ÜRO vabatahtlikuna tööle minna, peaks ennast www.unv.org kodulehel registreerima. Esialgse registreerimise käigus tuleb täita ka küsimustik. Kui vastused ÜRO personalile sobivad, saadetakse vastus, et võib veebi vahendusel CV esitada. Kui CV esitatud, pöörleb see kuni kaks aastat süsteemis ning kui töö ja inimene omavahel kokku sobivad, tullakse ka vastava tööpakkumisega välja. Vabatahtlikuna saab tööd kahest nädalast kahe aastani. Loomulikult saab siis töö käigus juba pikendust organiseerida või üldse ÜRO palgale üle kolida. Kindlasti väärib ÜRO vabatahtlike organisatsiooni kaudu vabatahtlikuna tööle saamist proovida. Selge see, et pakkumisi ei tehta vaid Aafrikas töötamiseks, vaid üle kogu maailma. Lisaks võib proovida ennast veel ka erinevate NGO-de kaudu Aafrikasse või mujale tööle orgaiseerida. Proovida võiks selliseid organisatsioone, nagu: Human Rights Watch (http://www.hrw.org), Amnesty International (http://www.amnesty.org), Greenpeace (http://www.greenpeace.org/international/), Inernational Crises Group (http://www.crisisgroup.org/home/index.cfm?id=2937), jne. Lisaks eelpool nimetatutele toimetavad Aafrikas veel mitmed usuorganisatsioonid, kel samuti inimesed nö. põllul, aga nende kaudu tööle minek on ilmselt rohkem juba sisetunde küsimus.

Kel Aafrika (ja Aasia) vastu tõsisem huvi, paks kindlasti pilgu peale viskame leheküljele http://www.terveilm.net/glen. Maailmaharidusprogramm GLEN (Global Education Network of Young Europeans) otsib nimelt taas vabatahtlikke. 2009. aastal on eestimaalastel võimalik kandideerida alljärgnevatele projektidele:

a) KAMBODŽA: roheline elu Angkor Wat'is b) ETIOOPIA: naisettevõtluse edendamine c) SAMBIA: panus orbude heaolusse d) TANSAANIA: võitlus AIDSiga Kilimanjaro piirkonnas e) GRUUSIA: maapiirkondade arengu toetamine keskkonnasõbraliku turismi edendamise abil

Kandideerimistähtaeg on 11. jaanuar 2009. Kogu täiendav info on terveilma lehel.

Õpin hetkel Inglismaal vabatahtlike koolis College for International Co-operation and Development (http://www.cicd-volunteerinafrica.org/), et minna vabatahtlikuks Malawisse TTC programmi (Teacher Training College), kus ma hakkan tegelema õpetajate koolitusega. See on vaid üks meie valikuvõimalustest töötamiseks. Kui keegi tunneb rohkem huvi meie kooli, meie programmi või minu enda arvamuse üle, võite minuga ühendust võtta minu maili kaudu: leilisoo@hot.ee