trip-krainetrip-ukraine-dark
Välismaal olles raha eesti kaardile,kuidas?

Töötan Austrias, oskab keegi öelda, kuidas ma saan raha oma eesti kaardile (kuna otsekorraldused ja muud asjad)? Kas on võimalik, et pangas nad kannavad üle mingi tasu eest, või tuleb rahakaardiga raha Eestisse saata ja siis keegi kannab sulle arvele..on kellegil mingeid kogemusi või teab?' Olen ise ka uurinud aga ei midagi ... Oleksin väga tänulik Moonika

Kui sul on Austrias pangas (voi ykskoik kus maal) konto ja Eestis pangas konto, siis tee omale internetis konto ka http://www.moneybookers.com/ (voi Paypal, see on kyll natuke kallim). Registreerid seal oma austria ja eesti kontod. Siis on hasti odav raha yle kanda. Kannad oma austria pangakontolt moneybookersi kontole ja seal tombad tagasi (withdraw) oma eesti kontole. Kokku laheb aega umbes nadal, kuid tootab hasti!

Aitäh Sulle!Loodan, et toimib.

Algul on natuke nuputamist, et konto avatud saaks, kuid toimib hästi!

Mina kasutan "European payment-i". Kui Sinu Austria pangal on olemas internetipanga teenus ja Sul on ka näiteks Eestis Hansapanga arve, siis pole midagi lihtsamat. Ühispanga ja teiste kohta ei oska öelda, aga Hansapank (ups, nüüd vist Swedpank :) liitus sellega 2008 aasta alguses.

Teed endale lihtsalt välismakse "European payment-i" ehk "Euroopa makse" nime alt. Teenustasu 30 eek (kui tegin sellise makse Eesti poolt). Kui tegin kande Eesti suunas, siis rabas Hansapank sealt vist 100 eek-i endale. Kui teed ülekande pangapäeva jooksul, siis võtab aega veel 2 tööpäeva. On olemas ka kiirülekande võimalus, mis on siis ülekande päev +1 päev, maksis vist 160 eek. Hansapanga hinnakirjas oli veel minu arust mingi ülikiire variant, aga seda pole vaja läinud :)

Näiteks UK-s ei saa internetipangas välisülekannet teha, polevat turvaline :( Ja pangakontoris mõttetult kallis.