Välismaale õppima või tööle

Hei. Plaan on minna sügisel, u sept lõpp, kui ülikooli sisseastumisega saab korda, 12 kuuks Maltale õppima. Tahaks kedagi kaasmaalast või kaasmaalaseid kaasa :) et üksi kurb ei hakkaks ja et saaks eesti keelt ka ikka saaks rääkida, ja muidugi et korteri üüri saaks pooleks või kolmeks, neljaks teha :P Ise esialgu töötada seal ei plaani, aga usun et eestlasele poleks see eriti keeruline, kuna ikkagi euroliit ja seal inglise keel 1 riigikeeltest. Kindlat roomie't ple veel leida õnnestunud, aga aega veel õnneks on :) ise olen 21 ja võiks olla keegi umbes samas vanuses ja soovitavalt neiu, või mitu tükkigi. kohalikke tuttavaid mul endal seal mitmeid ja olen kuulnud, et ka mõned eestlased seal pesitsevad :)

Äkki kellelgi on sarnased Maltamõtted peast läbi käinud ?

äkki räägid täpsemalt,et palju see umbes maksma läheb jne ? :)

Ma omast arust juba kirjutasin kommentaari, aga nagu ei näita :S

Igatahes, kool ise on ing keeles ja euroliidukatele tasuta. (full-time kursused)

Elamisrahad varieeruvad, ise plaanin kuskil centris elada, et transpordist ei peaks palju sõltuma, et saaks peo ja kooli vahet jalgsi käiagi kui vaja. Sellised korralikud ja ilusad ja mööbli ja tehnikaga korterid, mis keskses kohas on, maksavad üür nt u 400 euri kuus kui kolmetoaline (2 bedrooms). Et odavam kui Tallinn.

Ise üsna kindel mineja, 27 juuni tean täiesti kindlalt. Ja tahaks ikka rahvast kaasa :) . . . Trip.ee toimetus parandas karjuvad kirjavead! Järgmine jämedate vigadega postitus läheb kustutamisele, nagu Sinu eelmine postitus läks!

Mida muidu õppima lähed ning äkki viitsid selle ülikooli lingi ka anda? :)

Plaanis on Master's in English. Avaldus on juba teele pandud ja loodan, et jõudis ilusti kohale ja võetakse vastu. Keeletesti pean nagunii ise veel tegema, siis selgub kindlalt, kas saab sisse. Link selline: http://www.um.edu.mt/

Sügisese sisseastumisega juba üsna kiire.

Ma ei tea kas sa veel vaatad siia teemasse, aga kui sa seda teed, siis mind huvitaks kuidas sa saavutasid selle, et EU omadele on õppimine tasuta. Ma tuuseldasin seal koduleheküljel ringi, aga sain teada, et mul läheb vaja igal aastal umbkaudu 17 000 eurot. Üldiselt on endal plaan ka sinna õppima minna, seega ma väga väga väga paluks infot:)

Minul on küll tasuta, magister isegi ja tasuta :) Maltalastele endile ja EU omadele on full-time ja mitte evening õpe tasuta. Kui Foundation kursust ei pea tegema, siis ei pea maksma ka. Aga minuteada kui inglise keele test on korras ja hinded muidu normaalsed, siis ei käsi keegi sissejuhatavat aastat teha. Ise olen siin Maltal praegu ja väga rahul kõigega :)

keiu, kas oled ehk veel infot jagamas? Katsetan ise praegu teist aastat Eestis ülikoolis käimist, aga tahaks ka veidi maailmas ringi vaadata, fantaseerin nii suvel kuskil Euroopas reisimise ja töötamise teemadel kui ka välismaal õppimise osas. See University of Malta tundub viimase suhtes huvitav leid - õppetöö inglise keeles, mõni eriala tundub täitsa kutsuv, vastuvõtutingimused näivad mitte väga jäigad, saaks vist õppima minna nii päriseks kui ajutiselt ja võib-olla isegi tasuta. Küsiks mõned täpsustavad küsimused, millele ise kodukalt konkreetseid vastuseid ei saanud. Kõigepealt raha - kas sain õigesti aru, et tasulised on osad erialad ja hinnad on isegi madalamad kui meil? Ja et see 17 000 eurot on mingi üldine hinnanguline summa, mis kulub aasta jooksul elamisele ja õppimisele ja kõigele? Teiseks, ei leidnud kodulehelt konkreetseid õppekavasid, et mis ained ja lõpetamise tingimused. Mõni baka tundus kestvat 5 ja mõni 3 aastat. Kolmandaks, kas see mulje on õigustatud, et vastuvõtutingimused on paindlikud, et vaadatakse avaldusi ükshaaval ja koduriigi kontekstis nagu kodulehel lubati? Ja viimaseks, kui oskad võrrelda, siis kuidas ülikool igapäevase asjaajamise ja töökorralduse suhtes on? Bürokraatia, õppejõudude suhtumine? Ise olen harjunud Tartu Ülikooli ÕIS-iga ehk kõike neti teel ajama :) Suured tänud!