Vahetusõpilaseks Jaapani.. ?

Nii.. Okei.. Et olen suht suur Jaapani fänn ja olen alles suht noor (hetkel 15, sünniaeg 12.05.1993). Ja on suht suur unistus ja tahtmine külastada Jaapanit ja jääda sinna lausa kauemaks (umbes 1-2 aastat) vahetusõpilasena. Olen otsinud Eesti vahetusõpilaste organisatsioone ja niipalju kui mina leidsin siis ainuke organisatsioon mis korraldas Jaapani vahetusõpilasreise oli YFU Eesti. Kuid kahjuks on neil ainult 2 kohta Jaapani ja need on juba aastateks 2009/2010 kinni. Meilisin neile, et kas on mõni muu organisatsioon ja nad vastasid, et Eveanor on. Aga internetist otsides ei leidnud ma mitte kusagilt sellist organisatsiooni. Mul pole selle asjaga nii kiire. Paar aastat pean veel siin kodumaal arvatavasti veetma ja raha koguma, sest niipalju kui ma siin foorumis lugesin on Jaapan kallis maa. Ja samas ka võidakse YFU Eestilt lähemate aastate jooksul veel neid kohti kinni panna. Niiet mul pole eriti suur võimalus YFU'ga sinna saada.
Seda ka veel, et kuidas inimesed Jaapanis on? Kuna mulle meeldib Jaapani anime, muusika, kultuur, söögid jne. On mulle jäänud mulje, et Jaapanis on suhtkoht toredad ja sõbralikud inimesed. Tean ka, et Kyotos on manga muuseum. Mulle väga meeldiks kusagil Lõuna-Jaapanis olla. Ja ma olen juba internetist ja animedest vaikselt Jaapani keelt õppima hakanud, suht lihtne on.. Lihtsam kui Inglise keel ;) Ja ma tean ka veel, et seal on kõikides koolides koolivormid. Tüdrukud kannavad seelikuid (vb on see üks poiste suuremaid põhjusi miks sinna minna :D )
Kahjuks pole mul ei mingisuguseid sugulasi ega ka sõpru Jaapanist :( Isegi mitte interneti kaudu ei tunne kedagi sealt... Ja mul pole erilisi kogemusi sellistest reisidest.. Olen oma elu jooksul ainult Hispaanias ja Soomes käinud. Nüüd septembris lähen Ukraina.

Aga okei.. See jutt kisub juba liiga pikaks.. Viimased küsimused:
Kui suurt eelarvet on vaja umbes, et Jaapanisse elama/õppima minna?
On seal võimalusi umbes 16-18 aastastele töötada? Peale kooli ja nädalavahetustel jne, et raha teenida.
On seal raske kohaneda?
Kui ma mõnda kooli tahan sisse astuda kas siis läheb asi väga raskeks? kui tulla Jaapani omapead.
Kui ma kunagi paari aasta jooksul sinna satun siis äkki on ka mõni heasüdamlik inimene kes mulle seal kombeid, moodi, keele häädlusi/slängi, ühistranspordi liiklemist jne kohaneda aitaks...?

*Ühistranspordi liiklemist sellepärast, et ma olen isa pärit Järvamaalt ja siin ei ole selliseid suuri metroosi jne ronge. Ja ma pole elu sees rongiga sõitnud veel ^^,

Edit: Okei.. Lugesin läbi Sirtsu reisikirja ja tema öeldud hindadega polegi kõik nii väga kallis.. Vb lihtsalt sinna reisinud inimesed on pidanud seda odavamaks?

Ja ma tahan lihtsalt väga palju teada saada enne kui sinna lähen sellepärast mul on palju küsimusi ja värki.
-Kristian

Sul on küll väga vähe infot... ja asju oled ka väga vähe uurinud. Pane ennast kirja aastaks 2010-2011 ;) Sa ei pea kogu raha ise maksma- paljudele käib see ülejõu;) Targem oleks läbida sponsor koolitus, mida korraldab yfu ja leida endale sponsor;) Hinndade ja teiste samalaadi küsimustele saad vastuse infopäevadel mida korraldab ka yfu. nii, et edu.!

Mis töö??!! Selleks peaks sul eraldi viisa olema ja sa peaksid teadma heal tasemel jap. keelt!!! Sinu aasta on seal sisustatud erinevate kultuurprogrammidega ja sa pead õppima jaapani keelt,mis nõuab ropult aega, eriti Kanji-d. Aega sul selleks eriti ka ei jääks. Sa ei lähe sinna raha teenima vaid õppima!

hehe :D ma tean jah neid infopäevi ja asju mida YFU korraldab. Ma niisama uurin veel :P Aga okei aitäh sulle x)

Võid ka nii teha, et astud peale tavakooli lõpetamist mõnda siinsesse ülikooli, õpid mõnda aega ja siis taotled stipendiumi Jaapanis õppimiseks. Nt Monbukagakusho (Jaapani Haridus- jms ministeeriumi) stipendium. Erinevatel koolidel on ka oma vahetusprogrammid (nt Tartu Ülikool - Kansai Gaidai Ülikool Osaka lähedal, Tallinna Ülikool - Tsukuba Ülikool Tokio lähedal jne). Järveotsa Gümnaasiumi lõpetanud jätkavad sageli otse õpinguid Beppus Lõuna-Jaapanis (APU oli vist selle ülikooli nimi, aga pole päris kindel). Ise seal ülikooli astuda võib minna raskeks, sest konkurents on selline, mis ajab jaapanlasi endidki enesetappudele.
Eelarve oleneb palju sellest, kas ja kus õpid või töötad - suurlinnades on elu oluliselt kallim kui lõunas (elamispind eelkõige, õppemaksudest ma üldse ei räägi). Kui õppisin Kansai Gaidais, kulus mul vist umbes 70,000 jeeni kuus igapäevaste kulutuste peale, üür ja õppemaks olid KG poolt (nende suurust ma ei mäleta).
Kui sul on õpilase viisa, siis töötamine on lubatud teatud mööndustega (osalise koormusega, aga mõni kool võib sellegi mõneks või kogu ajaks suisa keelata ja karistuseks stipendiumi tagasi nõuda, kui vahele jääd), vanusepiire kahjuks ei tea. Teiselt poolt - enamasti on töötamiseks vajalik jaapani keel, kui sa just inglise keele õpetajana ei tööta.
Kohanemine on nii ja naa, mõni kohaneb kergelt, mõni ei harju millegagi. Sealsete eestlastega saad kontakteeruda veebilehe kaudu, guugelda eestlased jaapanis või kirjuta otse eestlased.jaapanis@gmail.com.
Edu sulle!

Eveanor on erafirma ja tegeleb ainult euroopaga, ehk siis Jaapaniga ei tegele ja muidu palju kallim kui yfu. Endal ka sama mure, et tahtsin saada vahetusõpilaseks 2009/10 ja vaatan et kohti pole.

evenor on see firma, mitte eveanor-ise käisin evenoriga ja jäin väga rahule, minu meelest 2a tagasi nad tegid veel jaapanisse..
www.evenor.ee ;)

edu!

Evenoriga on näiteks Austraaliasse üle saja tuhande kallim minna kui Yfuga :O