Venemaale keelt õppima

Sooviks juuli lõpus ja augustis venemaale linna/külasse keelt õppima minna. Olen 22 aastat vana üliõpilane. On keegi käinud sedasi ja kas kellegil tutvusi, kelle juurde minna? PS. Olen töövõimeline inimene.

Pigem juba Valgevene,kui Venemaa.

Kuu aega Venemaal veeta on võimalik turismiviisaga, seega viisa saamisega probleemi olla ei tohiks. Küll aga on Venemaal pea võimatu turimismiviisaga töökoha leidmine. Kindlasti kojamehe, reklaami kleepija vms immigrantidele mõeldud töökohal ehk töö leiaks, aga sellise tööandja leidmine on kindlasti problemaatiline ja eeldab juba head vene keele oskust. Küll aga on tööalane seadusandlus Venemaal väga karm ja pigem ma sellise kuuajalise viibimise puhul töötamisega ei arvestaks.

Pigem soovitaks nädalaks minna Peterburi. Nädalane ööbimine hostelis on küllalt odav (kindlasti odavam kui viisa) ja venekeelset suhtlemist saab ka selle ajaga küllaga.

Kuidas Valgevene on vene keele õppimiseks (või viisarežiimi või tööreziimi vms mõttes) parem variant, kahjuks aru ei saa.

Kindlasti soovitan kõrgetest viisahindadest ja muudest probleemidest mitte heituda ja Venemaale ikka minna elu kaema. Ja keele õppimiseks on kohapeal viibimine kindlasti väga hea. Venelased on oma keele suhtes väga tolerantsed ja meeleldi suhtlevad sinuga vene keeles, isegi kui sa seda vähe tead ja vigaselt räägid.

to fighter

Miks siis pigem Valgevene? Meedia on zombistanud kedagi ikka üsna kõvasti... Teema algatajale. Meil Eestis Ida-Virumaal veel üsna ohtralt neid kohti kus ilma Eesti keelt kasutamata üsna hõlpsalt toimetada saab. Miks mitte Narva või Sillamäe või hoopiski väiksed külad Vasknarva või Alajõe?

Valgevene on isiklik eelistus kuna on venekeelne,puhtam,turvalisem,odavam ja inimesed on sõbralikumad. Milline meedia zombistamine?Postituse algataja soovis minna eelkõige keelt õppima.Mis puudutab okupeeritud Ida-Virumaad,siis eelkõige peaks okupandid riigikeele selgeks saama,kuna munadeta eestlased ei soovi/suuda neid välja saata,mitte aga eestlastel minna sinna nende keelt õppima ja nende "kultuuriruumis" elama.Muidu tulebki sealt nende meedia zombistamine :)

Olles ise mitmel korral Venemaal käinud ning sel suvel esimest korda Valgevenes, saan täiesti aru, miks fighter Valgevenet eelistab. Rääkisin seal kohalikega piisavalt ning mitte kordagi ei tulnud vastata küsimusele a la miks te meid ei armasta, miks teil fašism lokkab ja miks ameeriklastel taldu lakute. Küsimused, mida Venemaal piisavalt tihti on pidanud kuulma. Valgevenelastel pole sellist šovinismikalduvust, neile oleks sellised küsimused pigem külalist solvavad ning kui ise piisavat respekti näitad (nt suhtudes austusega nende siirasse lugupidamisse II ilmasõjas NL armees sõdinutesse), ei teki seal probleeme. Inimesed on sõbralikumad, sõimata ei saand kordagi (Venemaal mitu korda päevas), samuti on ta ka odavam ja turvalisem kui Venemaa. Miinuspooleks on korralik bürokraatia, viisa saamiseks on vaja sealse turbüroo küllakutset broneeringutega jne, Vene viisat selle poolest lihtsam teha.

To Buldooza

Olen ise korduvalt erinevates Venemaa osades käinud kuid küsimust "miks te meid ei armasta või miks teil seal fasism vohab?" pole ma kunagi pidanud kuulma. Enamus teab Eestit vaid selle järgi, et oli kunagi selline NSVL osa. Kui rääkida Valgevenest = vene keele õppest? Miks siis mitte Ukrainasse? Küsimus retooriline.

To fighter

Kui sul mune rohkem kui keskmisel eestlasel siis lase käija ja hakka sealt eesti keele oskamatuid välja ajama. Eks neid interneti rambosid ennegi nähtud LOL

to Caligula: minu kogemused kahe aasta tagusest viibimisest Novgorodis ja Moskvas. Tõepoolest, viisakate ja haritud inimestega suheldes (ja neid on Venemaal enamus!) selliseid küsimusi ei kuule, ent mine reede õhtul väikelinna kõrtsi ja teema tõusatub. Ja sellest piisab, et ebameeldiv tunne tekib. Aga võibolla on põhjus tõesti minus, et valedes kohtades käisin )) Vastus retoorilisele küsimusele: Ukrainasse ei soovita hetkel minna, ei keeleõppele ega ka niisama. Seda on mulle soovitanud ka tuttavad ukrainlased. Mis keeleõpet puudutab, siis kolmandik räägib ukraina keelt ja kolmandik segamurret, mis vene keele õppeks just sobivaim ei ole. Ülejäänud kolmandik räägib vene keelt, aga takistuse kohta vaata vastuse esimest poolt.

to Caligula

Väljasaatmisega peaksid tegelema poliitikud ja jõustruktuurid,mina lihtsalt ignoreerin neid.

Ida Viru eestlasena arvan, et igat masti väljasaatjad, vihaõhutajad, ignorandid, natsipurakad pole meie maakonda oodatud. Seda nii ühelt, kui teiselt poolt. Seoks teid sabapidi kokku ja laseks mööda Narva jõge allavoolu.

Sebi ennast Sinimägede üritusele,saadki sabapidi siduma hakata ning Narva jõe äärde tirima.Need ju teie maakonna enamuse jaoks natsipurakad :)) Lisaks veel on võimalus Dessantväelaste päeval ja 9.mail. Hakka aga siduma Ida-Viru eestlane.