Viisa jaoks dokumentide tõlkimine

Notariaalse kinnitusega tehakse tõlget kahte moodi:
legaliseeritakse ja kinnitatakse apostilliga.
Kumba nõuavad Austraalia seadused, kas oskate öelda?

Tänud ette!

Meie lasime teha tähtsamad paberid mõlemaga nii legaliseeritud + apostilleˇga.
Pass, sünnitunnistus ja kooli paberid. Mõtlesime, et topelt ei kärise.

Ülejäänu muu jura lihtsalt notari allkirja ja numbriga.

Tehke kindlaks, et NOTAR oleks registreeritud rahvusvahelisel tasandil.
(Ma ei tea mis praegu notarite seadustega on eestis..aga kohe küsige, kas nende allkiri on tõsiselt võetav/kaalub rahvusvaheliselt.
Minu meelest /tedmisega peaksid nad olema kõik rahvusvaheliselt registreeritud!-aga palun olge kindlad, et vältida igasuguseid ebameeldivusi ja liigsete kulutuste tekkimist!)

Üldiselt on vaja ainult notari rahvusvahelist registratsiooni numbrit dokumentidele,et asja saaks kontrollida võltsimise vastu.

Tõlgitud dokumentid peavad olema kindlasti legalisseritud , et kirjutise/dokumendi SISU/TÕLGE on ehtne ja korrektne.
Apostille seda asja ei anna!!!

Põhimõtteliselt see apostille annab kinnitust, et pitsat /allkiri /dokument on ehtne orginaal,mitte võltsing, aga EI KINNITA SISU.
Teile aga on vaja SISU/KIRJUTSISE korrektsuse kinnitust ka!!!

(Muide ma pole siin AUs näinud ühtegi dokumenti apostillega...ei kooli tunnistusi, ostu-müügi lepinguid etc.
See tundub olevat rohkel Eesti moodi asi...ma isegi unustasin, et seda veel tehakse.)
:)P
Kohapeal Aus saavad panna kinnitatud koopiale näiteks allkirju farmasistid, arstid, õed jne. Kõik kellel on registratsiooni number.

Panen siia webi, kus on seletatud igatpidi Au kodanikkele, kellel võivad,võiksid tulla probleemid mujal maailmas kohalikke paberitega...
http://www.apostille.com.au/

Ja sa ei pea mind tõesti teietama.
:-)

Sorry!

Asi selles, et kui küsitakse midagi, mis on juba kirjutatud mu webis, siis ma teen sellest lihtsalt siia koopia... Laiskus, laiskus lase mind lahti!

Muide, tänu sellele, et Eestis notarite tasud tõusid paar nädalat tagasi ligi 20korda (jah, 20 korda), siis täna andsin dokustaadid tõlkida ja 5 paberi eest (igast 2 kinnitatud koopiat) küsiti 5000 krooni!

20 korda?
WOW!
Eks vist Eestis minejaid on nii palju, et pragu kardavad, et rahatoojad kuivavad varsti kokku. Kõik välja sõitnud!

Kui tegu on venekeelsete dokumentide tõlkimisega, siis ma tean kohalikku tõlkijat, kes sellega siin tegeleb.

20 korda! b*y h!

Nüüd on vaja veel dokumente tõlkida! Hakkan juba mõtlema, et on's vaja nii palju õppida? Pärast lao nii palju raha välja, et tõlgi veel need diplomid ka ära. Kõik diplomid. See vajalike dokumentide nimekiri on juba päris pikk, mida on vaja tõlkida ja kinnitada, nii et ühe inimese kohta läheb tänasel päeval lõdvalt 7000-9000 krooni ainult dokumendimajanduse peale.

Räägi, et kus sa oma dokumendid tõlkisid?
Ma nüüd mingi aasta või nii tagasi uurisin seda tööviisa asja, siis vajus ära ja nüüd tuleb kogu see protsess meelde tuletada uuesti.
Nii palju mäletan, et esmajärgus tuleks ilmselt oma diplomid ja tunnistused ära tõlkida, kinnitada ja vastava eriala assessmendi büroole toatlus esitada. Ja kui see käes, siis teeks ära inglise keele testi ja annaks viisataotluse sisse. Oli vist suures plaanis nii....
Kurb on et kõik need bürood ja asjad ei suuda selgelt ja arusaadavalt kirja panna mis pabereid vaja on, deshifreeri ja mõistata et mis nüüd veel vaja võiks olla.

Tõlkebüroos. Aga ma pole kindel, et see kõige parem/odavam oleks. No mul on sama- loen ja loen ja ikka leian uusi asju, mida jälle vaja on. Hull on just see, et neid netilehti, kust vajalikku infot leiab, on nii palju, et kõigist vaja läbi närida.
Dokumente on vaja kinnitatud koopiatena nii originaalidest kui tõlgitutest. Ja igale poole. Mida rohkem, seda parem. Endal on asi selles järgus, et kohe peaks saama tõlgitud kätte, siis teen originaalidest ka kinnitatud koopiad ja kärmelt assessment sisse anda. IELTS testiks peaksid parem kiirelt endale aja kinni panema, kuna neid kohti sinna jagatakse ka nii näpuotsaga, et kui kiirelt ei tegutse, saad testima vast alles oktoobris nüüd. Ise lähen augustis. Seega peaks IELTS ja Assessment enam-vähem samaaegselt valmis saama, siis juba viisa sisse. Ja pikk ootus hakkab alles siis.
Kõige suurem raha hetkel tundubki minevat dokumentide tõlkimise ja kinnitamise peale.

Ma nüüd eilse ööga tegin endale pildi selgeks, mida täpsemalt vaja on ja esimese asjana siis otsin oma diplomid-paberid välja. Järgmiseks peab ilmselt otsima ka reference letteri näite ja käima oma endiste tööandjate jutul. Õnneks need saab teha kohe inglise keelsed.
Kui kõik see jama koos, siis viin tõlkimisse ja notari juurde koopiad/kinnitamine.

IELTSi mõtlesin peale ACSi avalduse sisse andmist teha, aga tundub et tuleb siiski augustis kindla peale minna või kui muud paberid venivad siis ehk oktoobris.

Muidugi lisaks tuleb veel endale selgeks teha, mida täpselt on viisa enda jaoks vaja ja üldised nõuanded siiamaani on olnud, et mida rohkem, seda parem. Eesti puhul on see eriti tülikas, kuna mingeid töölepingute koopiad kaass pannes tuleb need kõik tõlkida ja kopeerida mitmes eksemplaris ja siis kinnitada. Meeletu papp.

Selle jaoks on vaja ka põhikooli ja keskkoolipabereid, kogu kooliharidus nii palju kui seda on! Kui on mitu kõrgharidust, siis võib taotleda mitu assessmenti, aga siis maksab iga assessment eraldi. Nii eestikeelseid kui ka tõlgituid. Sinna pole soovitusi vaja ka ega töökogemust, neid on vaja viisa jaoks.
Siit foorumist jooksis läbi ka link, mis oli Skilled Independent viisa kohta. Lingi pani HM, see oli väärt info, kus on kõik kirjas.
IELTS'i mina teen juba teist korda, kuna esimese korra tulemustega ei jäänud rahule. Nii et nüüd püüan tõsisemalt asjasse suhtuda.
Mis eriala tunnustamist taotled? Kas punktid saad kokku, oled arvutanud?

Ma ise lähen IT peale, läbi ACS assessmendi ja seal tuleb letti käia haridus + vähemalt 4 aastat erialast töökogemust, mis siis tuleb kõik igatpidi ära tõestada ja kirjeldada. Lisaks tuleb sama info veel viisaga kaasa panna, et saada CLS/MODL alusel viisat.
Kui ACS mind ilusti paneb kategooriasse mille poole sihin siis tuleb 120 ilusti kokku, kui assessment ja töökogemuse tõestamine DIAC-ile sobib siis ideaalis 145 punkti. Esmajärgus ongi kõik peamiselt ACSis kinni, kui nemad ei leia et ma enda soovitud spetsialiteedi jaoks kvalifitseeritud olen siis jääb minek pooleli :)

Mina töötan ka siin IT's. Aga ma pole spetsialiseerunud nende süsteemide peal, vaid toodete peale. Ja sellega ma ei saaks CSL'i nimekirja. :-( Töökogemus on 4a olemas, haridus peaks ka sobima, aga vat ei ole olnud tegevdirektor vmt suur boss. Sellepärast plaanisin nõutada 50p ametit. Ja siis MODL juurde. Kokku peaks tulema 130 punkti. Kõige keerulisem on saada need tõestavad paberid tööandjatelt. Ilmselt pean ise need kirjad valmis kirjutama ja siis minema lihtsalt allkirju-templeid võtma. Kuidas sul? On sul ehk mingi draft selle tööandja kirja kohta, mida saaks kasutada põhjana?

On mul olemas just üks amet, mis on CSL'is olemas. Seda ma just taotlengi. Eelnevalt uurisin seda listi ja lõin käega, kuna need olid seal nii spetsiifilised ametid ja see üks jäi just kahe silma vahele. Nii, ma siis hakkan nüüd uurima, kuidas seda taotletakse. Kas see käib teisiti, kui tavaline?

See peaks ikka samamoodi käima, lihtsal oleneb kas ACS sulle vastava ameti ASCO koodi paneb, seda otsustavad nemad oma "suva" järgi vaadates eelnevat töökogemust ja haridust. Ise sihin Java spetsialisti ASCO koodi hetkel, viimased 4 aastat kopikatega olen ainult sellega tegelenud ja haridus on ka õigesse auku.
Reference letteritega mõtlesin küll jah et kirjutan ise valmis enne ilmselt. Saan eelnevate ülemustega hästi läbi ka, et pole ilmselt suur probleem nendega läbi rääkida asjad. Näidet küll kahjuks pole aga täna õhtul on plaanis mõngingaid foorumeid kammida - kellelgi kindlasti on mingeid dokumentide näiteid ka.
Mis ametit sa ise CSList sihid?

Mul on skills assessment peaaegu sisse antud hetkel Vetassess'is. Kas panen pidurit ja vahetan välja? Saad ehk mulle lingi panna ACS'ist?
Just-just, mul on sama, eelmine tööandja on OK, temalt saaks selle dokumendi ilusti kätte, praeguselt samuti. Ise sihin hetkel seda: Electronic Equipment Trades, kuna see klapib enam-vähem sellega, mida teen.

http://www.acs.org.au/index.cfm?action=show&conID=skillassessment

Põhimõtteliselt on süsteem selline, et sul peab olema IT alane kõrgharidus + 4 aastat professionaalsel tasemel kogemust taodeldava erialaga. Või on sul x alane kõrgharidus ja 6 aastat professionaalset töökogemust või siis pole üldse kõrgharidust. Viimasel juhul tuleb esitada RPL taotlus, mis tähendab et sa üritad tõestada läbi oma töökogemuse et sul on vähemalt mingi diplomile vastav oskus käes. See tähendab siis umbes 8-9 aastat töökogemust, kui baka kraadi pole. Lisaks palju rohkem paberimäärimist :)

Vetassessiga on kindlasti lihtsam, kuna neid nagu huvitab ainult hariduskäik nagu ma aru sain.

oma Assessmenti hoopiski AIM'is ja 60p ameti peale. Kätte sain. Kuidas sul, Scient läheb? Kas ajad veel asja? IELTS tehtud? Assessment käes?