14 päevane ringreis

Soetasime soodsalt lennupiletid Hongkongi ja tagasi Pekingist, kohapeal 14 päeva juuli alguses. Soovitage, kuidas ringreisi planeerida, et võimalikult palju näha? Kus ja kuidas võiks ära käia? Kust siselennu ja rongipileteid broneerida?

Sel teemal on siin päris palju arutelusid olnud.

0
0
0
0

Rongipiletid väljaspoolt Hiinat broneerida kallivõitu, suured vahendustasud. Siselendudeks üks normaalne link http://ticket.9588.com/FlightTicket/domestic_E.aspx

0
0

link http://www.travelchinaguide.com/china-trains, sealt leiad ka palju muud. Osade Hiina piirkondade kohta vähe ingliskeelset infot, suht kaasaegset infot leiad peale igasuguste travel guide`de ja foorumitele näiteks http://www.drben.net/ChinaReport/Index.html, pisut ehk raske seal leheküljel asju lapata.

0
0

Me ostsime oma rongipiletid http://www.chinatripadvisor.com/english/ agentuuri kaudu. Ei ytleks, et vahendustasu nyyd nii vaga suur oleks olnud. Kindlustunne piletite olemasolu, oigete sihtpunktide, hotelli kohale toimetamisega ja et ise ei pea siin piletite hankimiseks voimlema hakkama, oigustab igati kysitud vahendustasu. Tapseid numbreid ei maleta, aga kui soft sleeper oleks ise ostes kahele l2inud kokku u. 140 dollarit, siis agentuur kysis meilt u. 160 dollarit. 200 kr vahe ei ole nii suur selliste summade juures. Siselennupiletid sai hangitud http://www.travelchinaguide.com/ kaudu. Samuti hotellid sealt.

0
0

Olen praegu samuti Hiinas. Esimesed rongipiletid, Peking-Xian, ostsime www.leohostel.com asuvast hostelist. Lisasid mingi vahendustasu, aga pileti pidime ostma soovitud paevast 1 paeva hiljemaks. Samas on raudteejaama kassast pileti otse ostmine 3 korral onnestunud. Uhel korral kirjutati hotellist hierogluufides ette, mida soovime, kui variant a pole. Kahel ulejaanud korral on piisanud netist Eestis valja prinditud soidugraafikutest, kus on ajad ja hierogluufides kohanimed. Naitad napuga rongi numbrile, siis lahte- ja sihtpunkti nimele ja lopuks kellaajale. Nad saavad aru kull, tuleb enne lihtsalt mitu varianti naitamiseks valmis vaadata. Ja veel: valjaspool Pekingit reisimiseks ostke Berlitzi hiina keele vestmik, et vajadusel napuga sobivale fraasile naidata. Tundub, et vahendajatel (agentuuridel, hotellidel) on sama rongi kohta vahem pileteid kui raudteejaama kassas. Lopetuseks: arge ette liiga palju muretsege ja korgeid vahendustasusid makske. Kull koik kohapeal laabub, teie ju olete rahakott.

0
0

Hoiduge kohapeal pakutavatest ekskursioonidest. Nad lisavad sinna muid vaatamisvaarsusi ja viivad bussiga uhest kohast teise. Teid huvitavas sihtkohas ollakse liiga vahe aega. Parem on liinitranspordiga otse kohale minna, monikord lausa linnaliinibussiga. Pekingis on parem metroo + takso. Taksoteenuste pakkujad (Hiina muurile jms) kipuvad teid lisaks paari poodi tassima ja teie kanda jaavad teemaksud. Raakige alati lahti, mida hind sisaldab. Ja siis nad ka raisad valetavad ja teevad nao, nagu ei saaks inglise keelest aru. Meie reisikiri http://www.24tundi.ee/?id=132338

0
0

Tänud, kes vastasid, linkidest oli abi. Tegime nüüd oma reisiplaanid selliselt Hong-Kongist Guilini, sealt lennukiga Xi'an-i ja sealt rongiga Pekingisse. Nüüd aga raskused infoga, kuidas saada Hong Kongist Guilini. Rong läheb vaid Guangzhousse. Kas Guilini piirkond üldse on seda väärt, et nagu kommentaaridest selgub sõideti ligi 24h ilma konditsioneerita bussis (juulis seal vähemalt 35 kraadi kuuma)? Või on kellegil vähem piinarikkaid kogemusi maad mööda Guilini saamisest (palun ajaliselt ka)? Lennuk on ikka ilgelt kallis. Või on kellegil soovitusi minna lihtsamalt mõnda muusse loodusparki kesk-Hiinas, kus oleks samuti kena loodus ja külad ning tasuks hea mitu päeva seigelda/puhata? Soov Xi'anis sõdureid vaatamas käia on üsna kindel, seega oleks hea, kui see kuhugi selle tee peale jääb.

0
0

Lennud Hong-Kongist Mandri-Hiinasse ongi kallid.

Just vaatasin piletit järgmise nädala keskele Shenzhenist Guilini ja sain tulemuseks 350 RMB. Ehk ca 100 RMB shuttle bussiga 1,5 tundi HK-st Shenzheni ja sealt lennukiga edasi. Minu jaoks ei tundu see hind hirmus kole kallis, aga eelaarved on erinevad. Guangzhoust saaks pileti Guilini ka 320 RMB eest ja üks õhtu ja päev tasuks ka seal veeta (või Shenzhenis), rong sinna läheb HK-st küll peaaegu 3 tundi.

Kasutage www.ctrip.com See on ka hiinlaste enim-kasutatavaid on-line reisibüroosid.

0
0

Meie sõitsime Guangzhoust Guilini lennukiga ja tagasi ööbussiga. Kestis mingi 7 tundi.Riisiterrassid-mäed-jõed Guilini-Yangshuo piirkonnas olid meie Hiina reisi parimad. Oleneb mida keegi otsib muidugi. http://www.yangers.com/Guangzhou_to_Yangshuo.htm Mingid muljed siin ka http://merlotte.blogspot.com/2008/02/23veebruar.html

0
0

Guangzhoust Guilini saab ju kenasti lennukiga, ise ka lendasin. Kõik lennukid ja hotellid saad soodsalt ctrip ist. Aga jah, MSanderi variant tundub sobiv, vaata ise ctripist kust on soodsam lennata. Ise tegime nii, et vaatasime kuhu soodsalt lennata saab ja sinna lendasime, sihtkohad olid enne muidugi planeeritud, kuhu võiks minna.

0
0

Mina läheks Hong Kongist Guangzhousse ja Guangzhoust saab juba kiirrongidega Guilini (K36/K37 või T38/T39 http://www.chinahighlights.com/china-trains/), soft sleepersi pilet vaid 47 $.

Ise reisisin Hiinas pikemaid vahemaid (4 x 1200-1500 km) kiirrongidega ja väga mugav ning odav sõiduvahend on. Öö sai ju rongis veedetud ja selle arvelt hotellituba polnudki vaja. Aknast sai näha maad. Pealgi olid rongid ainsad puhkekohad nii aktiivse puhkuse sees, et lausa kulusid hädasti ära. Korra vaid võtsime siselennu, sest sobivat kiirrongi polnud.

Soft sleepersi puhul on tegu kabiiniga, kus on 4 voodit tekkide-patjadega ja lauaga. Enamasti sattusime neis kahekesi ainsad olema. Üks kord kord olid samas kabiinis valgete turistide paar, kellega oli väga huvitav muljeid vahetada.

Guilini minemata aga kindlasti ei jätaks. See ja samuti Yangshuo on vapustavalt ilusa loodusega paigad. Hiinas ei saa käia neid nägemata.

0
0

Ikka nats hädas või õigemini segaduses. msanderi pakutud hinnaga lennupileteid pole kuskil, need 350-sed vaid hiinlastele. Kõik turistidele 660 raha. Guangzhoust ja Shenzenist mõlemast üks hind. Või teavad teadjamad salanipe, kuidas ka turist selle kohaliku hinnaga lennata saab? Eili pakutud rongisõit teeks ligi 3 kordse kilometraazi. Sinna otse rongiga ei saa. Jääb üle vaid buss. Aga kas kellegil on kogemus suvel magamisbussiga reisimisega? Kas see on "hiina piin" (praegu seal ka öösel 30 kraadi) või on konditsioneeriga ja täitsa mugav?

0
0

Mis hiinlaste ja turistide piletitest sa jahud. Ma andsin sulle koha ka kust pileteid saab osta. No ei saa nii saamatu olla. Vaatasin just järgi, isegi 300 saab juuli alguses Guilini Guangzhoust. 340 ga on pileteid jalaga segada. Ja kui ise ei saa hakkama, siis lase mõnel HK või muul bürool piletid osta.

0
0

No ei ole keeruline: tee omale konto www.ctrip.com Broneeri piletid, sisesta krediitakaardi andmed, saada neile faksiga passi ning krediitkaardi mõlema poole koopiad ja ongi kõik. Saad e-maili peale oma e-pileti ja kogu lugu.

Mingeid hiinlaste eripileteid ei ole olemas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased