trip-krainetrip-ukraine-dark
2008-2009 Aastavahetus Tais

Plaanin perega 2008. aasta lõpus sõita Taisse ja võtta seal vastu 2009. aasta. Kas keegi oskab öelda, mis kuus ma peaksin pileteid broneerima, et saaksin soodsamalt? Või on praegu ikka väga vara sellepeale mõelda. Mis firmade kodulegehülgi peaksin jälgima?

Olime see aastavahetus Tais-Pattayas.Tahaks ka järgmise aastavahetuse sealkandis olla.Vaatan ka ise juba ringi aga vist on vara veel.Kui leiad midagi head, anna teada ja 2 perepeale ostes peaks saama ka juba tugevamat alet. Edu

Kui plaan on regulaarlennuga minna, siis aastavahetuseks (20.12 - 15.01) soodsaid pileteid leida on next to impossible. Neid lihtsalt pole. Minu kogemused selle perioodiga. Ise valiks Finnairi ja tegeleda tasub kohe.

Olime 2007-08 jõulud ja aastavahetuse Phuketil.Nõustun eelkommijaga, et pileteid on vaja nüüd ajama hakata ja ikka Finnairiga.Turismifirmadest ära loodagi selleks ajaks midagi odavat, viimase hetke pakkumised ja soodukad tulevad alles jaanuari lõpus-veebruaris, kui tulevad. Arvestama peab ka sellega, et mingit jõulu- ja aastavahetuse tunnet sealmaal pole,pidu iga päev täie hooga,ilutulestik igal õhtul. Jõuluõhtul mererannas seda põlevat laternat taevasse lastes tekkis küll lähedaste järele suur igatsus aga samas oli hea, et pääses kingituste murest (need tõime tagantjärele Taist) ja suurest vaaritamisest.

Olen 2 viimast aastat aastavahetuse veetnud aasias ja teinud stopoveri kuskil mittekristlikus riigis kus jõule ei tähistata, piletid olen ostnud ära kuskil mais. Sel aastal tundub sama skeem ei toimi, Gulf, Qatar, Etihad ja Turkish on tugevalt hindu tõstnud, samuti Airbaltic mis Riiast Istanbuli viis. Aga muidu viib algusega Riiast Turkish vahemaandumisega Istanbulis natuke alla tuhande euro aastavahetuseks Bangkokki. 100-200 euri odavam hind tähendaks juba natuke kombineerimist.

Kui mõttekaaslasi nii palju on siis saab juba pool lennukit siit tripist , pluss veel oma tuttavad......aga mis edasi....

Mitmega peaks lennukipileti kätte saama, et oleks soodne?

Finnairilt sooduspakkumiste ajal võib saada edasi-tagasi pileti 7000-8000 kr. Kuid ei tea, kuidas mõjutab kütuse hindade tõus tulevasi sooduspakkumisi.

Sooduspakkumisi tehakse ikka nö. low-seasoni elavdamiseks ja need ei hõlma kindlasti mitte jõulude-aastavahetuse perioodi.

Muide Finnairiga aastavahetuseks Tallinnast Hongkongi 9000.- eeki hetkel, sealt on lihtne edasi Bangkokki saada. Lennuajad on ka ideaalilähedased.

Vaatasin ja on tõesti jõus see pakkumine HK. Äkki peaks sealt hoopis mujale kihutama kui Taisse(juba 1x käidud). Äkki on kellelgi ideid....

Filipiinid või okeaania saareriigid

Sõltub ju sellest, mida otsid. Kui oskad Pattayas ennast hästi tunda, siis miks mitte sinna (või Samuile jne) tagasi minna? Kui soovid turismitööstuse kõrval ka kohalikku elu näha, siis HK-st on ju terve Kagu-Aasia kiviga visata. Vietnam, Laos, Kambodža. Vietnami viisa tuleb ainsana ette teha, Laose viisa saad igast lennujaamast ja piiripunktist, Kambodžaga peaks sama lugu olema. Kui lennata viitsid, pane Air Asiaga kasvõi Malaisiasse. Või vaata, mida HK-st lennufirmad pakuvad.

Uurisin Finnairi lehekülge ja ei leidnud kohta, kus saaks nende pakkumistega liituda. Kas keegi võiks aidata? Ka meiliaadressi ei leidnud.

Rusikareegel: igal kolmapäeval ja laupäeval kylastada lehekylgi www.finnair.ee ja www.finnair.fi (NB! Pakkumised Helsinkist ja Tallinnast ei käi alati synkroonis, samuti võivad Helsinkist algavad pakkumised olla soodsamad arvestades ka sinna jõudmiseks tarvilikke lisakulusid.)

Mõtlen Filipiinidele aga kardan natuke, kas tuleb toime.Ei leidnud ka sobivat lennuliini HK-st. --eks homme otsin edasi.Sest narr oleks HK-tagasi sõita Taisse,loogiliselt ikka edasi.. Äkki tuleb veel soodsamaid kui see üle 9000.- algusega Tallinnast HK-sse

Ei ssa aru TL- BK 29 000 EEK ja samadel kuupäevadel (21.12-06.01) TL-HK ainult 9100 eek.Ei allu üldse loogikale,kuna HK on tükk maad kaugemal.Vahe üle 3x.Otsisin ka edasipääsu HK - Filpiinidele aga paljud lennufirmad ei anna nii kaugele ette planeerida.

Oletan: kui Hong Kongi suurejooneline aastavahetusevärk kõrvale jätta, siis Hong Kongis hakkab sel ajal külmemaks minema.

Hongkongis on jah 20c kanti aastavahetusel ja võib ka vihma tibutada. Filipiinidele on kõige odavamalt tavaliselt saanud Cebu Pacificiga. Edasisõidu pileteid pole mõtet veel vaadata, sest ka Finnair võib veel oma aegu korrigeerida. Kui kindel, et sinnakanti minek, pole mõtet mökutada, aastavahetuseks kuskilt mingit kampaaniat vaevalt loota on. Kusjuures läbi euroopa lennates tuleb Taisse pikem ring kui HEL-HKG-BKK