2nädalaks itaalia

värskemat infot. 

plaan minna juuli lõpus itaalia kaheks nädalaks tln-rome sealt edasi napoli huvi pakub amalfi rannik või võiks kaugemale veel minna?(aga nii et näeks ka midagi peale teepiirete) matkata, puhata, hommiku jooksu mere ääres, head veini/toitu nautida jne. mis soovitate? kuidas oleks soodsaim auto rentida, ise leidsin sellise lehe nagu auting.it(kohalike käest)

kõik info teretulnud

Eelkõige soovitaks eesti keele selgeks õppida.

17
3

Tere!

Endal tapselt sama plaan. Autorenti ei soovita, loe tripadvisorist selle kohta. Lôuna Itaalias palju ZTL, mille tõttu paljudesse linnadesse sõita ei tohi ja trahvid (kui vahele jääd) on üüratud. Paljudes kohtades kaamerad jne (mida turist tihtipeale ei märka). Parkimine tasuline ja kallis ning üldiselt neid kohti väga ei leidu, pigem teavad neid kohalikud.  Kuskilt lugesin ka, et sõit ise pole ka nii tore, pigem ei julge kõrvale vaadatagi. 

Autorendi puhul soovitatakse tuntuid firmasid, kus pole peidetud lisatasusid jne, nt Sixt, Europcar jne.

Ise võtame Napolist boat tripi, neid on erinevaid, mis viivad Amalfi rannikule, Positanole, Caprile jne.

Ilusat reisi :)!

3
0

mis sulle ei sobi? @henry777

2
14

Mehis, kui mäletad, siis emakeele õpetaja rääkis koolis midagi kirjavahemärkidest, lauseehitusest, suurest algustähest ja muust sellisest igavast ja tüütust. Mõned inimesed ilmselt siiski veel mäletavad seda ning ära Sinagi tee oma õpetajale häbi.

Ja kuigi nähtus nimega emakeele grammatika võib Sulle tunduda anakronismina, on korrektselt kirja pandud küsimusele palju lihtsam ja meeldivam vastata -- seda ka internetifoorumis. Usu mind ja sa üllatud.

16
5

mehis-(egert.Ylim

Vabandust, aga just nii see postitus näeb välja.

3
3

kui te kõik nii targad olete, siis võiks oma nime ka suure algustähega kirjutada. 

mõtle enne kas on vaja kohe igast mulli suust välja ajada.

kõike head!

3
10

Ära pane tähele Mehis. Kohalike taktika, et uusi foorumikülastajaid eemale peletada :) 

Mul ka sarnane plaan - Rooma-Sorrento-Firenze-San Marino-Cinque Terre-Nizza. Igale poole rongiga, ainult Firenzest San Marinosse saamiseks plaan auto rentida.

Sorrentost mõtlesin rolleri võtta ja ilmselt ka paaditripi Amalfi rannikule. Autoga liiklemine pidi üsna ebamugav olema Amalfil ja üleüldse Itaalias üllatavalt kallis.

2
6

Hetkel autoga Amalfi rannikul ning siin on ikka väga kitsas. Ühe korra sai sõidetud rannik autoga läbi, aga rohkem ei tahaks. Ning parkimisega on ka keerulised lood, sest kõik vabad teeäärsed kohad on kinni pargitud ning kui tahad mugavalt parkida siis tuleb maksta nt Amalfi linnas 4 eurot tund ning Positanos oli isegi 7 eurot tund.

0
0

Meil siin ikka aeg-ajalt tekkib neid uusi kasutajaid, kes arvavad ennast maailma nabaks ja foorumi reeglite kohta arvavad, et need on lihtsalt jobudele ja nõrkadele. Enamasti jääb selliste uustulnukate laeks paar postitust, sest ego ei kannata mingit kriitikat. Mõni neist suudab üllatada sellega, et saab aru, mida valesti teeb. Enamus kaob siit peagi, sest keskkond ei sobi. 

 Plaanisin algul selle postituse viisakamaks muutmist aga las ta olla siis näiteks tulevastele põlvedele, kuidas ei peaks postitama.

"kairk" - jah mõnda uut külastajat peabki õigele teele suunama ja kui ta ikka "väga ei taha", siis kaobki siit. Mis parata, elu ongi selline natuke ebaõiglane ja lausdemokraatia viib tupikusse. Me ei soovi sellele foorumile peldikuseina kuulsust.

11
2

Ma ei tea kas juuli lõpus on veel Gardalandis mobiiliga Qoda äpi kaudu registreerumine sõitudele, aga just 28-29.06 tegime selle asja läbi ja väga mugav on. Kui varem surid palavuse ja umbsuse kätte järjekorras, siis nüüd registreerid end äpi kaudu ära ja saad jälgida kuna peaks värava poole liikuma hakkama. Ülejäänud aja pikutad põõsa all või oled poes/baaris kuumavarjus. Super.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased