Aasia reisiplaan

Ma olen omadega väheke segaduses ja palun tripi reisisellide nõu ja abi. Meil on plaan vahemikus novembri-detsembri keskpaik reisida Aasias. Hetkel lendame Hong-Kongi ning peatume seal mõned päevad, seejärel lendame Cebule Filipiinidel ning veedame seal ca 10 päeva. Peale seda Singapuri, kus tahaks kaa 1-2 päeva olla ja korra Johor Bahrus käia ühe päeva ning edasime plaan ongi lahtine. Aega jääks ca 6 päeva, et jõuda tagasi Hong-Kongi.

Mõtlesin korra Tiomani saare peale Malaisias, aga sel ajal tundub olema seal mussooniaeg, sama kehtiks ka Pulau Perhentieni kohta jms selle ranniku saared.

Mida teie peale Singapuri soovitaksite edasi teha 6 päeva jooksul, et lõpuks ringiga tahasi HK jõuaks. Sooviks oleks need päevad rannapuhkusena veeta. Varemalt oleme korra käinud Kuala Lumpuris ja Tais mõned korrad.

Head mõtted teretulnud.

Tere,

muidu soovitaks Taiwani, sest asub Hong Kongile väga lähedal, aga kuna plaanite rannapuhkust, siis võib-olla on veidi jahedavõitu. Detsembris on siin kraadid u. 20 ringis. Kui niisama on huvi ringi sõita ja külastada vaatamisväärsusi, siis hinnad peaksid olema enam-vähem taskukohased. Maapiirkondades võib veidi keelega tekkida probleeme.

Edu reisi planeerimisel!

Kui Perhentianidel ja Tiomanil on monsoon, siis on ju Cebus ka monsoon. Mida te Cebus muidu 10 päeva plaanisite teha? Filipiinid oma nime tõttu tunduvad küll eksootilised, aga kui ikka vihma hooaeg, siis ikka sajab ja möllab täiega. Soe on siiski lohutuseks. Johor Bahrusse lihtsalt Malaisia kirja saamiseks küll pole vist mõtet minna. Muidu oleks rongitripp Singapurist läbi Johor Bahru Kota Bahrusse, mis on Perhentianidele minekuks mõeldud täiesti imeline ja mõnede allikate väidetel üks ägedamaid rongitrippe, aga kui monsoon, siis sealkandis ikka täielik vaikus. Teadmiseks veel ka niipalju, et see piirkond on moslemipiirkond, kus alkoholi kättesaadavus on limiteeritud suht miinimumini. Võib- olla teid alko ei huvita, aga igaks- juhuks mainisin. Pulau Tioman omakorda on lähedal ja seetõttu mõistlikum ning ka Tax Free Zone, kus õlled jutud kõik käepärast ja soodsad, aga kui ikka iga päev vihma kallab, siis ei tea. Teiselpool Peninsular Malaysiat aga oleks Langkawi ja Taile kuuluv Koh Lipe- äkki seal oleks parem ilm- kuigi 6 päeva jälle?...

Võiks- nagu ka Don Gato soovitab- mõelda Langkawi peale. Singapurist saab praamiga Bintan'i saarele, kus singapurlased ise rannapuhkusel käivad. Bintan kuulub Indoneesiale:http://www.indonesia.travel/en/destination/63/bintan-island

Te peaks siiski oma lendamised kõigepealt paika keerama. Praegu puusalt lastes raiskata ära puhtalt 4 päeva lendudele. Nagu ma aru saan, siis pikk lend on Hongkongi ja tagasi. Sealt edasi Cebule ja Cebult Singapuri? Kas need piletid on juba olemas? Hongkong ja Singapur väga odavusega just silma ei paista, nii et kui väga suurt vajadust seal passida, pole, siis piisaks linnukese kirjasaamiseks ühest päevast. Kui juba Cebule lähete, siis sealt edasi ma läheks AirAsiaga KotaKinabalusse ja sealt mööda "äärt" alla poole. Kuchingust Singapuri. Singapuri suunast Kuala Lumpurisse ja sealt siis Hongkongi tagasi. Palju neid randu sinna Singapuri ja Kuala Lumpuri vahele jääb ei tea aga väidevalt kannatab seda sellisena sõita küll.

Tänan seniste mõtete eest. Hetkel on meil jah olemas kaks lendu: HK-Cebu ja Cebu-Singapur. Miks otsustasime minna Cebule- tahaks käia sellesmõttes jah sealkandis ära ja nö "templi passi saada". Miks selline aeg, nagu novembri viimane nädal- erinevate allikate sõnul võib esinea sealkandis taifuune, kuid nt Lonely planet just peab alates septembrist kuni juunini seda piirkonda reisimiseks parimaks. Päevad ja aastad pole vennad ja selle aja jooksul ei pruugigi tuult ja tormi kogeda, võib ka vastupidi. Eks saame seda kohapeal kogeda. Singapuri võtsime edasilennu, sest selle sai võrdlemisi soodsalt ja see jääb Johor Bahru lähedusse, kus meil on lihtsalt üks väike shoppingukirg Premium outletis vaja rahuldada (osadest asjadest lihtsalt oleks nagu sõltuvaks muutunud, kui Ameerikas palju käidud). Edasine on senini lahtine. Mõte Borneole minna tundub ahvatlev, aga see jääb vist isegi rohkem mussooni-taifuuni liinile, mis mööda Lõuna-Hiina merd kulgeb, aga samuti tuleb tõdeda, et ei pruugi selle aja sees tullagi nädal järjest padukat ja tumedaid pilvi. Malaisia läänekallas ilmselt siis mõistlikum, aga uurin ka saari Singapurist allpool ja surfan natuke veel ilmakaartidel. Usun, et lõpptulemus on muidugi tuult, päikest ja vihma väärt :)