Aastaks Austraaliasse elama

Tere.
Ma ei hakka selleks uut teemat tegema, minugi küsimus on Austraaliasse mineku teemaline. Ehk kumbki teist või keegi teine, kes siia satub, oskab sel teemal mind valgustada. Leidsin auvisa.org kodulehelt sellised nõuded Working Holiday Visa taotlemiseks:

"Finantsvahendite nõuded.
Kui lähete Austraaliasse, siis peab Teil esialgu olema piisavalt raha enda ülalpidamiseks. 5000 Austraalia dollarit peetakse piisavaks. Võimalik, et peate selle summa olemasolu tõendama kontoväljavõtte või muu sellisega."

5000 Austraalia dollarit on 3563.28 EUR'i. See üllatas, sest ma eriti ei usu, et paljud mu tuttavad sellise summa vabarahaga on Austraaliasse läinud.. Kui sellist summat kontoväljavõttes ette näidata ei ole, siis Working Holiday Visat tõenäoliselt ei saa?

Selle info leidsin siit:
https://auvisa.org/ee/visa-working

Uurin alles asja (plaan ilmselt minna Austraaliasse sept/okt 2017) ning suur aitäh kõigile, kes vastavad :) .

Ma pole kuulnud, et seda summat oleks kontrollitud. Ma ise näiteks läksin Uus-Meremaale ainult 500 euriga (working holiday). Austraaliasse soovitan ikka natuke rohkem raha koguma, aga see 3500 pole just nii.

On küll kontrollitud kuid väga harvadel juhtudel. Enamasti ei kontrollita. Ise olen aasta juba siin olnud ja soovitan kindlasti tulla 1000 euriga vähemalt. Pole kunagi kindel millal töö saad ja auto ost oleks ka abiks. Sõbrannat kontrolliti kes piiripunktis tegi linnukese paberile et võtab kaasa rohkem kui 10 000 audi (see tuleb deklareerida) arvates et see summa on vajalik ja siis küsiti väljavõtet aga kuidagi ta ei andnud ja sai sellest olukorrast välja. Kedagi tagasi saadetud minu kuulduste järgi ei ole. Kui ise oled tavaline ja kahtlust ei ärata siis ei kontrollita ka. Kui ka see juhtub siis kui oled ise väga viisakas ja annad mõista et sul seal nt sõbrad ja elu ja töökoht olemas siis ehk räägid end väljagi sellest olukorrast.

Kindlasti liitu fbs gruppidega nagu Eestlased Austraalias ja seal veel palju alagruppe nagu eestlased perthis, sydeneys jnejne. Farmi nillima tasuks pigem idakaldale minna, westis eriti tööd ei ole.