Aastane töö välismaal

Probleem seisneb selles, et lõpetasime sõbraga keskkooli äsja ning mõlemal oleks soov minna aastaks välismaale tööle, et kooli raha ära teenida. Internetis leiduvad tööpakkumised tunduvad siiski kahtlased. (nt. lapsehoidja, ettekandja jne)
Olen kuulnud, et võimalik on nt Hispaanias apelsine või Hollandis tulpe korjata. Kas keegi oskab aidata võimalike firmadega, mis välismaale tööleasumise teenust vahendaksid? Või oskaks keegi midagi soovitada mingil muul alal välismaal tööd?

Räägi mulle nüüd kallis laps, miks ma peaksin soovitama just Sind oma Hispaanias apelsine korjavale tuttavale kui sa ei suuda siia üles panna isegi oma meiliaadressi?

boss 33 , mis töö see on Inglismaal ja kus kandis?

No apelsinikorjamisega nüüd küll kooliraha ei teeni. Heal juhul tuled ots-otsaga kokku siin elades

Noortele poisitolkanitele on head ja kerget tööd kõikjal välismaal-ajad ainult tagumendi urvakile ja raha tuleb -piis,piiks...

Aastaga ei suurt midagi. Koristaja või kojamehena suurt raha ei teeni. Kuulutada end poliitiliseks põgenikuks ja paluda varjupaika, tagab ajutiselt natuke suuremad summad, kuid sedagi mitte kauaks. Kõige kindlam on omanada Eestis tehniline kõrgharidus ja üritada leida mingit tasuvat erialatööd (näiteks projekteeritavas tuumajaamas, mõnes eksperimentaal termo-tuuma jaamas või Airbusi tehastes). Sõjatööstussesse võõraid ei lasta ja selle jätame kohe kõrvale. Kuna probleem on siiski eriala puuduses ja kooliraha hankimises, tuleb eelnev jutt unustada. Suhteliselt tulusateks on röövli ametid. Kuna kulla ka kalliskividega õpingute eest maksta ei saa, tuleb eelnev amet unustada. Siis on veel pangaröövlid ja inimröövid koos lunaraha nõudega. Ma nüüd ei teagi, mida öelda. Kui teil on aega oodata kõrgkooli astumisega 20-30 aastat, mil te vanglast vabanete, on see amet teie. Saate 40 aasta pärast amnestiat, kaevate raha välja ja lähete ülikooli. Kui see ei sobi, siis kõige kindlam variant lisaks tutkaonu mainitud ametile, on Prantsuse Võõrleegion. Keele oskus pole vajalik ja haridus pole oluline. Lähete kohale, olete 2-6 kuud väljaõppel ja kui peate vastu ning saate hakkama, sõlmitakse teiega 4 aastane leping. Kusjuures palgad on väga head. Kokkuhoidlikult elades peaks vist ühe pisikese miljoni kokku saama (EEK).

Enne lõbu, pärast töö ! Ei ütleks, et ma töökas noormees poleks, aga reisikihk ja ringi tšillimine on palju põnevam, aega eluaeg tööd teha.

No , kesseesiis nüüd ütles, et sa nõnna töökas poju- kas emme, või vanaema? Muidugi, kukununnukene, ikka on enne lõbu, las vanemad ja vanavanemad teevad sinu eest-neil ju see töötegemine selge. Mine pojukene, tšilli , ja krilli ja pilli ja hoia kõva. Las vanemad aga hoolitsevad . Ikka ju vaja pojakest aidata, nii kaua , kui poju pinsile saab.

Mina annan tutkaonule 12 points.

Kuule Tutkaonu, aga sa võta parem need mehepojad oma järgmisele reisile kaasa. Lase neil natuke ka tšillida ja grillida. Ehk annab veel miskit päästa?

Minu arusaam asjast on see, et esiteks kõiki ei anna päästa ja teiseks peavad lugupeetavad noored ise oma prohmakatega hakkama saada (siinkohal peavad ju need poisid oma meie mõistes normaalset mentorit suurimaks tropiks ja niimoodi rallit sõita ei saa).
Igatahes selliste poiste vanematele jääb üle ainult jõudu soovida :D

Sellistele "mehepoegadele" oleks pidanud kasvu eas tagumendile mitte patsutama,vaid ka veidi valusamalt andma. Siis ehk poleks nad pidanud mööda maailma oma hallollust otsima minema.

Mis peenestamine siin käib, ei saa aru. Olen iseseisev ja olen töötanud kolm aastat, ka Suurbritannias, vahepeal ka 11 kuud EKV-d teeninud. Niiet mingit moraali pole vaja lugema hakata. Isa on mul välismaal juba aastaid tööl ja ei nännuta mind keegi. Te olete siin foorumis, järelikult peaksid mõtted ühtima (reisimine, töö), aga te mõnitate inimesi. Milles point on nagu? Mina süüdi pole, et te oma elus valesid otsuseid teete, mina tean mida tahan ja käitun vastavalt! Tutkaonu, enne, kui moraali loed, vaata ja õpi mu kasutajanime õigesti kirjutama ;) .

Vaata, Supastar, kui sa arvad, et see ongi elu, et kõiksepealt chillimine, siis hängimine ja kui väga häda käes, siis käid kusagil tööl lolli mängimas, siis varem või hiljem maksab see suhtumine sulle kätte.
Ja täpsusta siis, mida sa tahad - chillimine ongi eesmärk?
Milline on minu elu vale otsus :P?

Noh, kui sa juba EKV-s oled teeninud, siis oled juba mees valmis küll. Ära ainult nutma hakka. Ja superstaar või supistaar, mul suht kama-kaeba kohtusse. Aga seepsee on, et isa aastaid kodust eemal ja poisivalaskit pole keegi kasvatanud.

Kuule, Kurimoor, tea kas neist idudest kord ka mehed saavad? Mul on veits kahju sellest , et tšikid selles eas just selliste idude chilli... võimekust vaatavad.
Aastat 15-20 hiljem muidugi tahavad nagu meest ka lõpuks saada, aga mida pole- seda pole. On vaid chilli... jäänused.

Äkki võtaks natuke hoogu maha. Ära nii isiklikuks mine poisi vastu. Pole küll sinu asi, kuidas ta isa tada kasvatab, või mitte. Kui ei ole talle nõu anda, ära siis parem ülbitse. Küll ta leiab omad valikud ise ka ülesse.

tutkaonule: ma olen selles vanuses (15-20 a hiljem) ja kohutav on tõdeda, et ka täna leidub sellises vanuses meeste hulgas neid chillijaid, loodetavasti nende osakaal aastatega massiliselt ei suurene. Muidu oleme IQ tasemelt varsti USA keskmine valmis ja vat see oleks küll kurb.

Tuhla kõigepealt Robert pisut vanemates teemades ja vaata, kes- kelle suhtes isiklikuks läks. Ei saa olla nii, et ma liitun ca pool kuud tagasi Trip.ee-ga ja hakkan tervet seda keskkonda ümber kasvatama.
Hilja, ütles Selma!

Kas sul tutkaonu juba kahe päeva jooksul küllalt pole saanud neist mõnitavatest kommentaaridest või pakub see sulle mingit laadi rahuldust. Arvad, et sa oled arukam noortest poistest, kui siin oma "allapoole vööd" väljendeid kasutad. Lihtsalt kahju on, et täiseas inimestel pole muud teha, kui nõmetseda. Ei julgegi enam mingisugust teemat algatada, siin selline tarkade klubi koos, kas sõimatakse nägu täis või juhatatakse 3 aastat vanade teemade rubriiki.

Mina ja pool kuud tagasi? See, et ma igapäev siin ei vahuta ei tähenda veel, et päris uus olen. Tõesti, ei lugenud nende omavahelist eelnevat kismat, aga eeldan, et tutkaonu on siiski juba vanem, kui see noormees. Ehk ka natuke targem? Aga lugedes just tutkaonu eelmisi kommentaare, tekib küll kahtlane tunne. Aga äkki jääme ikka reisifoorumiks, Delfi juba on olemas.