Aastaringne elu- ja reisikindlustus

Jõudu kõik rändurid ja väliseestlased!Pöördun teie poole küsimusega, millele ma ei oska vastust leida või ei ole piisavalt pädev googeldaja. Millise kindlustusfirma ja paketi poole peaks pöörduma, kui ise elada/töötada välismaal aga umbes iga kolme kuu tagant viibin kuu või paar maailma avastades? Töötamise ajal rakendub kindlustus tööandja poolt, seega oleks vaja kindlustust mis kataks töövälise aja + reisimise. Enamikel kindlustusfirmadel aastased pakkumised sisaldavad ainult 120 päeva kindlustuskatet, mida ei ole ka võimalik järjest kasutada. Ilmselt peaks tegemist olema miskit sorti elukindlustusega, mis kataks ka reisimise?Kõikse paremat ja nõuandeid ootama jäädes,Kaspar

Enda jaoks piisab üldjuhul panga krediitkaardist, millega kaasneb reisikindlustus.

See reisikindlustus kehtib vaid kuni 3-kuuliste reiside puhul.

Mul oli aastane reisikindlustus võetud PZU-st (st reisimisperiood oli 300 päeva).

Ilmselt oleks kõige rohkem abi sellest kui helistaksid mõnele seltsile ja küsiks? Või kui ei viitsi kõiki seltse läbi helistada ükshaaval, helista mõnele maaklerile. 

Eesti kindlustusseltsid langevad ilmselt ära, sest mõnda aega tagasi uurides oli vist kõigil tingimus, et reis peab algama Eestist. Oleks hea, kui keegi selle info ümber lükkaks.

Minu arust, saab kindlustuse vötta vaid oma elukoha riigis, st. kui elad Soomes siis Soome kindlustusandjalt.

Ma olin sarnase probleemi ees enne pikemat kaheksakuulist reisi ning sellist kindlustust pakkus üsna ok hinna eest BTA kindlustus. 

Kasuta seda sama tüüpi kindlustust, mida Austraalias elavad-töötavad kasutavad. Mina võtsin ERGO-st, aastaid tagasi. Kindlasti pakuvad ka teised kindlustusseltsid, kui küsida.

Veelkord, küsitud oli, mis kindlustust valida, kui elada välismaal. Compensa on antud juhul piiripealne juhtum, sest kindlustustingimustes on: 1.10. Reis – kindlustatud isiku ajutine viibimine väljaspool Eestit. Reis algab Eestist lahkumisega ja lõppeb saabumisega Eesti territooriumile. Kui reisi algus- ja/või lõpp-punkt on väljaspool Eestit, kehtib antud kindlustustingimustega määratud kindlustuskaitse vaid juhul, kui kindlustuspoliisile on tehtud vastav märge.Lisaks sellised punktid:4.4.8.Reisitõrke kindlustuse alusel ei hüvitata: a) reisi katkemisest või hilinemisest tingitud kasutamata jäänud reisiteenuste, piletide maksumust; j) kahju, mis tekkib lennureisi hilinemisega, mille põhjuseks on streik, mille toimumine oli ette teada; Sõlmin kuu aega enne reisi kindlustuslepingu, streikidest teatatakse tavaliselt nädal ette (aga ette see nüüd ju põhimõtteliselt teada on) ja imedki näppu, sest sinu lennu hilinemine ei huvita nüüd kedagi ja igasugused eelbroneeringud ei huvita nagunii. Vabandust, aga mille vastu ma ennast  siis õigupoolest kindlustan, kui väga sagedased ette mitteprognoositavad juhtumid on juba eos välistatud? 4.4.10. Reisitõrke kindlustusjuhtumi korral esitatavad tõendid: b) reisi hilinemise korral transpordiettevõtte tõend reisi hilinemise põhjuse ja aja kohta, liiklusõnnetusest põhjustatud hilinemise korral politsei sellekohane tõend, reisi toimumist tõendavad dokumendid, asenduspiletid, juurde lisandunud majutusarved ja muud kahjujuhtumit puudutavad dokumendid. Sisuliselt kindlustust sul pole, sest näiteks lennufirmalt saada tõendit lennu hilinemise põhjuse kohta saab olema paras pähkel. Ma ei taha mõeldagi, kui see juhtus näiteks Hiinas või Aafrikas. Kogu info lendude hilinemise kohta on tänapäeval avalik online-info, miks peedistatakse kiviaja nõuetega reisijat?Ei, ei tundu väga hea pakkumine. Worldnomads, mida eelnevalt soovitati, ei küsi, kust su reis algab, vaid seda, kuhu su reis viib.

lennufirmalt saada tõendit lennu hilinemise põhjuse kohta saab olema paras pähkel. Ma ei taha mõeldagi, kui see juhtus näiteks HiinasPaari kuud tagasi Air China ligi kuus tundi hilinenud lennult maha astudes sai hilinemissertifikaadi koos täpsete aegade ja põhjusega ilusti nende äppist kätte.

Revolut pakub ka mingit kindlustust (mis ei kata küll näiteks pagasit).https://www.revolut.com/ee/travel-insuranceRevolut Premium kasutajana aasta tasuta. Tavakasutajale 30 naela aastas. Paraku seal piirang ühele reisile kuni 40 päeva.

Mainiks ära ka ihi Bupa  https://global.ihi.com/Neil aastasel oli 1 kuu piirang ühele reisile kuid sellele sai osta pikendusi. WorldNomads vahendas ihi Bupat kuid kärbitud kattega.

Jah, ihi Bupa ka. Olen seda kasutanud (oli aastane kindlustus 1 kuu piiranguga) ja maksti ilusti välja eraarsti juures käimine.