Aastavahetus Bergamos

Hei hei!

Plaan on veeta aastavahetus Itaalias Bergamos. Reisiseltskond koosneb 10 inimesest. 29. detsember läheb lennuk Bergamosse, mis saabub 12:35 Bergamo lennujaama. Sealt on vaja trippida kesklinna hotelli. Plaanime Bergamo linna ja ümbrust vaadata ja tegevusi leida ning üks päev on plaan minna Milanosse. 2 jaanuaril on tagasireis Malpensa lennujaamast ning lend väljub 12:30.

Sellega seoses on mõned küsimused. Mis transporti oleks kõige mõistlikum sellise grupiga kasutada? Kui bussi või rongi kasutada, kas parem piletid enne osta (kui see võimalik) või kohapealt? Kuidas oleks kõige mõistlikum Bergamo linnast saada Melpensa lennujaama? Või kust kohast üldse transpordi kohta infot leida võiks? Mida Bergamos või selle ümbruses vaba ajaga peale hakata? Head söögikohad, pubid, klubid? Soovitusi aastavahetuse pidamise suhtes?

Kõik soovitused ja teadmised on teretulnud ning tänan juba kõiki ette! :)

Sinna läheb lennujaamas buss vist 2 eur. Sorry, see ei ole hea plaaan , täitsa korralik Itaalia .llinnake. võtke parem rendiauto ja 2h sõitu ilusas kohas...edu teile?!!

Mulle kyll meeldis Bergamo eriti ylemine ots..

Bergamo on väga armas ja romantiline linnake aastavahetuse pidamiseks ja nad ehivad seda linna ka küllalt. Ma ei tea, mis teile rohkem meeldib, diskoteek, restoran, piazza... Need on kolm kõige tüüpilisemat asja, mida teha. Samas kümnele inimesele soovitan kindlasti restoranikoha ette broneerida, kui see plaan on. Diskoteegikohaga sama moodi, heitsin kiire pilgu, alates kümnest inimesest on sissepääs soodsam ka.

Soovitan googeldada "capodanno Bergamo", leiab omajagu kohti, kellel mingi programm on ning lausa aastavahetusele pühendatud lehekülje: http://www.capodannoabergamo.it/ Suurem osa infost on itaalia keeles, aga samas aadressid ja hinnad saab ikka enam-vähem selgeks.

Bergamo linnast Malpensasse on mõttekas ilmselt minna rongiga Milanosse ja siis sealt kas rongi või lennujaamabussiga edasi Malpensasse. Rongipiletid soovitan enne osta, sest pühadeajal võib kõik täis olla. Transpordi kohta: http://www.trenitalia.com/

Suured tänud vastamast ning aitäh Oudekki väärt kodulehtede eest. Rohkem oleme huvitatud pubidest ja klubidest, kus õhtul mõnusalt aega veeta. Oskate soovitada mõningaid rendiautofirmasid, millega hiljem probleeme ei teki?

Tere!

Trügin siin oma küsimusega teemasse. Lendame (2 täiskasvanut, 4- ja 6-aastane) 29. detsembril samuti Bergamosse. Maandume 23.40 ja järgmine lend on 30. detsembril kl 21.40 Malpensast sooja edasi. Kuidas soovitaksite teha, kas veeta see päev pigem Bergamos või Milaanos, kui tahta lihtsalt ringi käia-vaadata, süüa, täita lendudevaheline aeg mõnusalt. Kummas linnas oleks meeldivam seda teha? Ühel lapsel on sel päeval ka sünnipäev. Kuna viimane buss läheb Bergamo lennujaamast kl 1 öösel Milaanosse, ja Malpensasse saamiseks on vaja nagunii Milaano kaudu sõita, oleks mõttekam ööbimine Milaano raudteejaama lähedale võtta ja see päev siis seal kandis veeta? Samas on aga Tripi postitusi lugedes mulje jäänud, et Bergamo on palju mõnusam linnake ja Milaanos tüütavad sõbrapaelamüüjad surmani ära. Samas on aga vaja öösel Bergamo linna saamuseks ikkagi transport leida... (Reisime vaid käsipagasiga.) Aitäh, kes vastata viitsib!

Mangustule: Võib nii kui naa, kuid ise eelistaks ühe jutiga ära minna Milaanosse. Järgneval päeval on siis teil rohkem aega ja rahulikum ringi vaadata. Milaanos saate oma käsipagasi mugavalt hotelli ootele ka jätta päevaks.

Minu soovitus oleks minna Orio al Serio lennujaama lähedasse hotelli kuhu saab jalgsi minna. Hommikul liigute edasi. Milanosse sõit kestab ca tunni ja seejärel hotell ülesleida jne. Mõned kuud tagasi päevasel ajal kulus mul Bergamos hotelli ülesleidmiseks vähemalt tunnikene, sest keegi soovitas mul linnaliini autobussis väljuda üks peatus varem, kui oleks olnud vaja.

Hei hei

Aastavahetus on mõnusasti peetud ning kõik jäime reisiga väga rahule. Teekond algas 29ndal detsembril, läksime Riia lennujaamast Bergamo Orio al Serio lennujaaama ning sealt bussiga hotelli. Hotell kus ööbisime oli Mercure Hotel http://www.accorhotels.com/gb/hotel-3653-mercure-bergamo-palazzo-dolci/index.shtml , mille broneerisime bookingust. Hotell oli väga kena ja puhas, soovitan soojalt. Kõik oli käe ja jala juures. Rongi- ja bussijaam oli umbes 5 minuti kaugusel, erinevad söögikohad ümbritsevad hotelli ning vanalinna pole samuti pikk maa. Seejärel tutvusime natuke linnaga, käisime Città Alta's ehk ülemises linnaosas ning nautisime vaadet Bergamo linnale. Kõndsime päevas ikka päris mõned kilomeetrid, et võimelikult palju näeks. Üldiselt on Bergamo väga armas linnake, kus mõned päevad aega veeta. Söögikohtadest puudust ei tule, iga mõne 5-10 meetri tagant on mõni söögikoht, kus saab imemaitsvaid ja suuri pitsasid süüa (muidugi ka teisi toite). Ühel päeval käisime Milanos, kuhu läksime rongiga. Rongisõit kestis umbes 50 minutit. Milanos käisime Galleria Vittorio's, kus olid kõik kõige kuulsamad poes esindatud. Saime imetleda Milano toomkirikut, mis oli hiigelsuur ning selle katusel sai samuti käidud, millelt avanes imeilus vaade. Rongi ja bussiaegasid vaatasime http://www.trenitalia.com/ Aastavahetuse ilutulestiku vaatasime Bergamo ülemisest linnaosast ning ilutulestik oli väga võimas. Samuti avanes vaade ka alumisele linnaosale, kus erinevates piirkondades oli oma ilutulestik. Väga võimas. Bergamos külastasime veel Orio Centerit, mis on tohutu suur kaubanduskeskus. Tõsiseks šoppamiseks peav varuma pea terve päeva.

Loodan, et sellest lühikesest kirjeldusest on kellelegi abi ning küsimusi võib julgelt esitada, vastan kui oskan.

Head reisimist!