Abi horvaatiasse autoga reisiplaaniga

Tere, foorumiliikmed.

Palun Teilt abi. Ma ei ole varem Euroopas väga reisinud ja plaanisime nüüd kahekesi noormehega minna sellel suvel autoga Horvaatiasse. Marsuuti näete alt poolt. Kas minu mõeldud ajad on reaalsed ja mis Te sellest plaanist arvate? Lisaks ootaksin väga soovitusi nendes sihtkohtades ööbimise kohta. Tahaksime võimalikult odavat ööbimist, aga päris peldikus ka olla ei tahaks u. 15-30 oleks eelarve öö kohta. Samas Makarskas pikemalt peatudes tahaks midagi korralikumat, ideaalne oleks ilus vaade, aga eelarve max 400eur.

Eesti-Läti-Leedu-Poola-Tšehhi-Austria-Sloveenia-Horvaatia-Ungari-Slovakkia-Poola-Leedu-Läti-Eesti

Marsuut: u 5500km + u 500km = 6000km, umbes 500 liitrit kütust, kui 8,5 liitrit/100km, max 600eur kütus (hind 1.2eur/liiter). Toyota Corolla

1.päev (4.juuli, esmaspäev) Tallinn – Varssavi (Poola): 967km, 13h, ööbimine 5.00 hakkame sõitma, u 20.00 Varssavis

  1. päev (5.juuli, teisipäev) Varssavi (Poola) – Tšehhi – Viin (Austria): 681km, 9h, ööbimine 9.00 hakkame sõitma, u 20.00 jõuame kohale

  2. päev (6.juuli, kolmapäev) Viin – Hinterbrühli järv (Seegrotte Schaubergwerk): 30km, 1h (avatud 9.00-17.00, hind 10eur, kestab 40min) Hinterbrühli järv (Austria) – Sloveenia – Zagreb (Horvaatia): 370km, 4h 30min, ööbimine Hommik Viinis, 11.00 sõidame Hinterbrühli järve juurde, 12.00-13.30 Hinterbrühli järv, 13.30 hakkame sõitma, u 20.00 jõuame Zagrebisse kohale

4.päev (7.juuli, neljapäev) Zagreb – Krka National Park, Lozovac: 328km, 4h (20eur, kestus 4h, avatud 9.00-20.00) Krka national park – Makarska: 135km, 2h, ööbimine 10.00 hakkame sõitma loodusparki, u 15.00 jõuame kohale, 15.00-19.00 Krka, 19.00 hakkame sõitma Makarska poole, u 21.00 jõuame kohale.

5.päev (8.juuli, reede) Oleme 6 täispikka päeva koha peal, kus oleme põhiliselt rannas, lähedal (17km) asub Brela rand ja tahan minna vaadata Biokovo mäestik, Sveti Jure: 31km, 1h 30min. Ühel päeval võiks minna Bosnia Hertsogoviinasse, Mostari. 121km, 2h sõitu. Samuti võib käia Spliti vaatamas.

11.päev (14.juuli, neljapäev) Makarska – Budapest (Ungari) 797km, 8h, ööbimine
9.00 hakkame sõitma, u 19.00 jõuame Budapesti

12.päev (15.juuli, reede) Budapest – Krakow (Poola): 392km, 7h, ööbimine 11.00 hakkame sõitma, u 20.00 jõuame Krakowisse

13.päev (16.juuli, laupäev) Krakow – Kaunas: 755km, 11h, ööbimine 7.00 hakkame sõitma, u 20.00 jõuame Kaunasesse

14.päev (17.juuli, pühapäev) Kaunas – Tallinn: 574km, 8h 12.00 hakkame sõitma, u 22.00 jõuame kohale

Ma olen ülitänulik, kui viitsite mind abistada :)

Kindlasti tuleks arvestada ka kiirteemaksudega. Kohustuslik Tsehhis ja Austrias (Ungari ja Slovakia kohta ei oska infot anda); Sloveenias võimalik vältida kiirteed. Samuti on Horvaatias kiirtee tasuline. Rohkem infot hindade kohta: http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp

Enamus siin kirjutavad, et kui alustada hommikul vara Eestist sõitmist, nii 4-5aeg, siis peaks õhtuks (circa 20.00) siiski Katowice või Czestochowa juurde jõudma. Viimast väidet isiklikult kinnitada ei saa, sest endal esimene autoreis Horvaatiasse plaanis sel juunil.

Teemaksude peale läheb rohkem raha, kui bensiinile. Mööd kõrvalisi teid võid kohe 5päeva juurde lisada.

Sloveenias läbi Maribori minnes kaotab kuni tunni aga säästab 15€. Muud vinjetid ja maksud ei tohiks kindlasti üle 100€ minna. Täpsemat infot ka Horvaatia hindade kohta: http://hac.hr/en/toll-rates/pricelist/zagreb-split-dubrovnik-337

Sõida mööda E75, Tsehhis siis vinjeti eest ei maksa ja tee parem.Austrias keera enne Würtesseed maha Sloveenia peale ja kepsu sisse väldi kiirteid.Sama Horvaatias sõida mereäärt pidi,elamusi rohkem.Odavam on igasugu turistilõksudest vähe eemal peatuda,kohalikud marsad on paar eurot.Sõitma hakka hommikul ,Warssavini kulub kuskil 12 tundi kui ei jokuta.Kui sattud hommikuse või õhtuse tipptunnil sinna siis 3 tundi rohkem garanteeritud.Asfinag Parklad Austrias on mõeldud ööbimiseks seal bensukat pole ja rahulik magada autos.Seal dush 10 min 1 euro ja kui ise süüa teha ei viitsi siis autumaadis kohvi ja võileivad olemas.Ise stardin eestist 9 hommikul ja ööbin kuskil 200 km peale Warsavit,siis olenevalt kas kaaaslane on alpides käinud või mitte enne mägesid või kui käinud siis Würtersees .Hommikul vältides kiirteid sloveenia horvaatia rannik õhtuks kuskil keset Horvaatiat ja siis vaata juba ringi.Peale vihma pressib mägedest külma vett merre nii et kontrollige et vesi on soe.Kui veel miskit huvitab siis kirjuta privasse.

Sinu plaan on super ja ajad täiesti reaalsed.Käisime ka eelmisel aastal augustis perega esmakordselt autoga horvaatias.Teemaksude peale ei lähe kindlalt nii palju.Horvaatias sõitsime mööda ranniku äärt splitini(tasub sõitmist) ja seal veetsime ülejäänud puhkuse.Super lahe oli.

Tere! Ka endal tekkinud mõte ja plaan käia ära siis Horvaatias. Reis esmakordne. Plaan on 24.06 hommikul kella 7 ajal Pärnust startida, loodan jõuda õhtuks peale Varssavit, Piotrkov Tribunalski, seal ööbimine. Hommikul jälle vara minema, et jõuda õhtuks Horvaatiasse, Rovanjskasse, seal teine ööbimine. Ja siis hommikul kas Split, Brela, eks see selgub koha peal. Mis vanemad ja kogenumad reisisellid sellest plaanist arvavad?

Päris magusal ajal sattud Varssavi kanti, toomas921 - reedel tööpäeva lõpul ;) Ise plaanin päev varem kulgema hakata ja jagan sama tee 3 päeva peale (ilmselt roolin jälle ainsana ning ei hakka latti kõrgemale seadma). See plaan üldiselt väga napisõnaline, et palju rohkem arvata.

e3le plaan on jällegi ilmselt selline, et Google Mapis on "Linnast-linna" vahemaad kaardi käest küsitud ning jääb teadmata, mille peale on ta arvestanud näiteks teise päeva mõningad tunnid. Ning kui alles kohapeal ulualust hakkad otsima, siis tuleb ka nii kilomeetreid kui aega siia-sinna erinev arv. Endal on ööbimiskohat bookitud ja kilomeetrite arv vähemalt enam-vähem teada. Muidu Googli kaardi järgi on sõiduaega suures plaanis vist OK arvestada. Ideaalolukorra kohta pingutab ta ajaga veidi üle aga kui arvestada sisse puhkepeatusi, teeremonte ja muid äpardusi, siis kokkuvõttes võib seda aega orientiiriks võtta küll :) Hää on ka GPS-i ajaarvestust vaadata, kus ta korrigeerib kohalejõudmist ikke järjest varasemaks ;) Siit sain mõtte, et ehk ka Sveti Jure otsa minna, senine kindel plaan on Peljesac'i poolsaarel Sveti Ilija mäel käia. Kui sellega kellelgi kogemusi, siis nendest oleks huvitatud!

Mõmmi-beebil üldse eriti säästlik auto, kui teemaksudele rohkem raha läheb, kui bensule. Või sõidad dislaga?

Meil kavatsus lahkuda Tallinnast 23.juuli varahommikul. Kokku on meid 4 inimest. Esimese päeva õhtuks Varssavist sutsu edasi ööbima. Teise päeva lõunaks Viini. Viinist lahkuks järgmise päeva pealelõunat. Edasi Zagrebi ööbima. Järgmise päeva hommikul rahvusparki ning õhtuks jõuaks Makarskasse. 4 päeva Makarskas sealt 2 päevaks Dubrovnikusse. Tagasi sõidaks läbi Sloveenia ning vaataks üle ka Postojna koopad ja lossi. Edasi Austriasse, plaanis külastada kahte militaarlennuvälja muuseumi, ööbima Ostravasse, sealt edasi Poola kaudu koju. Bookingust broneerisin juba jõulude ajal kõik majutused ja ostsin ka koopad ja lossi eelnevalt ette ära. Tean, et see sätib reisile piirangud ja nõuab ajaliselt head planeerimist, kuid olen kord iseloomult selline, ei meeldi jätta ehku peale. Makarskas maksis apardment tol hetkel neljale inimesele 4. ööks 240€, mis teeb 15€ per nägu. Tegemist on stuudiokorteriga, kus on kõik olemas nii konditsioneer, telekas, külmkapp, köök, vannituba koos vanniga ning terrass koos väligrilliga ning auto tasuta parkimine.

Kuna lähen esmakordselt, siis puudub kogemus selle nn. magusa aja kohta. Kui palju see magus aeg ajalist kulu võiks ka suurendada? Siis veel tunneks huvi, et kuidas tee peal, sõidu ajal, selle mobiilse internetiga ka lood on? Et võib-olla vaja tee peal operatiivselt bookingut muuta, tühistada, on see võimalik?

Viinis on kohe linnas olemas paar kämpingut, kuna telgis ma ööbida ei viitsi, siis olen ööbinud Viini West kämpingus neljases toas, metroojaam suht lähedal ja saab ilusti ilma autota linna avastama minna. Hinnad on ka Viini kohta mõistlikud, personal väga mõistlik (saabusime väljaspool vastuvõtu lahtiolekuaega koos kahe väikelapsega ja õnneks oli poemüüj veel tööl ja korraldati meile ära, laps unustas oma mõmmi voodisse ja see saadeti pärast postiga Eestisse meile koju). Sel ajal on seal bungalow 60.-eur neljale, kuid et teid vaid kaks, siis odavamaks ei tehta, ent Viinis on raske ka odavamat korralikku voodikohta leida. http://www.wiencamping.at/en/camping-wien-west/#preise-ww

Makarska kandis olen ööbinud Baška Vodas ja käinud Brela rannas, aga kõige ilusam oli Gradac´i lähedal, see Makarskast veidi Dubrovniku poole, seal oli meil korter otse rannas, korralik köögi ja rõduga, millelt vaade merele ning maksis 40.-eur öö, kuna võtsime kaheks ööks, aga alates kolmest ööst pakkus mutike seda 30.-eur öö. Seal ka ilus rannapromenaad, mida mööda Gradaci jalutada, kus siis söögikohad jms on.