Abiellumine Tais

On soov abielluda augusti alguses Tais, kuid sinna on jäänud veel suhteliselt vähe aega. Välisministeerium ja perekonnaseisubüroo saatsid mõlemad suhteliselt konkreetselt pikalt ja ütlesid, et võta Eestis tunnistus selle kohta, et abiellumine on lubatud ning edasi vaata juba ise, et mis ja kus ja kuidas.

Muret valmistab hetkel just tseremoonia korraldamise pool, st Tais sellise inimese leidmine, kellel oleksid volitused tseremooniat läbi viia. Kas kõik see tuleks Eestis ära organiseerida või võib jääda lootma ka Taisse jõudmisel asja organieerimisele? Kohapeal oleme kokku 3 nädalat pluss mõned päevad.

On kellelgi selles osas kogemust?

Kas ilmaoludega augustis Tais ikka olete kursis? Et sõidate paljalt tseremoonia pärast.

Mida pead ilmaolude all silmas? Seda, et sajab rohkem kui tavaliselt? Või on liiga palav? Ilmselt ei ole kursis.

Ning ei sõida Taisse vaid tseremoonia pärast.

Kui soovite Tais abielluda, siis peab ka Eestis registreerima. Tais koha pealt oleks mõisltik pulmad korraldada ja organiseerida pastor. Sest läbi interneti tellida on teenus mitmeid kordi kallim. Kindlasti küsitakse ka koha peal hinda algul ca 3x kallimalt, mida peab tingima. Edu!

Midagi sellist võib vabalt kujuneda, aga paistab et see palju tänasest eesti ilmast ei erine :) http://phuket-weather.blogspot.com/2008_08_01_archive.html

Eks seda ilma on väga raske siin ette ennustada jah. Juuni on siiani küll ainult padupäikesega möödunud, alles täna oli esimene vihmasem ilm. Seega ei saa ennustada, mis august on, ajalooliselt on kõige vihmasemad olnud oktoober ja mai, seega on lootust:) Ise olen siin kahte pulma rannas näinud. Ühele Poola noorpaarile tehti rannapulm lausa välja, kuna neil olid rasked ajad ja tuldi vastu. Mul on nende korraldajate kontakt olemas, kindlasti nad tasuta ei tee, kuid huvi korral võin neilt küsida, kas nad oleks nõus veel midagi sellist korraldama ja mis see maksma võiks minna.

Adams, pulmakorraldaja kontaktid oleksid kindlasti väga teretulnud. Ning kas vahemikus 25. juuli - 20. august on siis tõesti vaja karta kohutavat ilma või on tegemist pigem hirmujuttudega, nagu mulle seni kinnitatud on?

Keda mina tean nüüd päris pulmakorraldajad ise ei ole, rohkem ärimehed, kes organiseerisid ühele paarile pulma oma resorti rannas. Ilmaga on nii nagu on, et on ettearvamatu. Juuni on igal juhul ilus olnud. Eks natukene on jah inimesed selle suvise vihmajutuga ära hirmutatud, tegelikult ei ole hullu midagi. Kuigi meri on küll kuri ja lained suured ning merre minna ei saa. Eelmine nädal kolme päevaga uppus 4 inimest.

http://www.latestays.com/kata-thani-beach/ Selle hotelli kahte pulma olen ise Kata-Noi rannas näinud. Need ärimehed korraldasid oma pulma Nai Thoni rannas.

see veel on, et Eestis peab ka registreerima? Eestis on vaja võtta abiellumist lubavad tõendid, need tõlkima, olenevalt riigi soovidest ka tõlke apostillima. Seal saad abielutõendi, mille tood Eestisse, tõlgid ära ja apostillid tõlke ära ning viid perekonnaseisuametisse ja kogu see jamamine on paar tuhhi.

Kas kohapeal organiseeritud pulma orienteeruvat hinnaskaalat oskab keegi öelda? Internetist otsides küsitakse kohati üsna ulmelisi hindasid, nt ainuüksi tseremoonia ca 20 000 EEK.

Mis selle tseremoonia hinna sisse siis käib? Mina sain muusikud, transpordi, lukshotellis ööbimise, paaripanija, pulmaorgunnija, lilled-kaunistused jnene alla 20 000.. riik oli muidugi teine, aga hinnatase võrreldes Taiga ikkagi kõrgem..

Vaja on paaripanijat, lilli ning muusikat.

Mina leidsin google'ist kohe vaste: http://www.marrythailand.com/ Kui ringi vaadata, siis neid planeerijaid kohapeal leidub küll. Hotelli abiga mina abielluda ei soovitaks, sest hotell määrab hinnad raudselt kõrgemad. Mina sain tänu pulmakorraldajale ikka üsna palju asju soodsamalt. Aga muidugi oleneb, kas Sa ka Taist niivõrd toredat korraldajat leiad :)

Kas dokumendid tuleb eelnevalt ette saata või võib need lihtsalt kaasa võtta ja saab hakkama, kui seal organiseerimiseks ca 2 nädalat aega on?

Hindade osas on ka huvi selle vastu, et mis on reaalne hind, milleni ma võin vabalt tingida. Loogiline, et Interneti kaudu asju ajades üritatakse minult saada ouliselt rohkem, kui oleks normaalne kohapeal tellides. Kui tean mingisugust normaalset hinnaskaalat, oleks mul ka lihtsam tingida.

See oleneb riigi ja ametiasutuse soovidest, kas nad tahavad dokumente mitu kuud varem või kohapeal. Pead seda ise uurima. Kui raha on niivõrd tähtis, siis ma soovitan veel viimast korda, et registreerige enne lennukile asumist siin Eestis ja tehke tseremoonia kõige tõotuste vahetamise ja ms seal. Seda sama tegime ka meie! Sest see dokumentide tõlkimine ja apostillimine läheb julgelt üle 2000 krooni. Kohapealset hinnaskaalat võivad öelda vaid kohalikud, kes jagavad sealsetest pulmadest. Väga raske on niimoodi öelda. Kui saad hea pulmakorraldaja, kes pole seotud hotelliga, siis võib ka temalt infi saada.

Aga augustis võib olla ka väga palav. Nägin paar aastat tagasi ühes hotellis paaripanekut pealt. Ilm oli üüratult kuum, aga samas tuuline. Pruut-peigmees silma järgi sellised lõunapoolsed eurooplased. Olid neil küll õhukesed riided, mehel linased valged püksid jne, aga neid oli lihtsalt hale vaadata- üleni higised, pruudil meik voolas näos, higi nirises silmnähtavalt, näost punased, silmad liiva täis.. Ümberringi teised ju võtsid päikest.. Kõik see tseremoonia võttis ikka tubli aja, mingi 30 min kuni tund. Vaene pruut kukkus pärast peaaegu kokku. Ausalt öelda- olin ka ise unistanud sellisest imeromantilisest paaripanekust, aga peale eelkirjeldatu nägemist läks isu kindlalt ära. Kirjeldatud hotell oli muide tõsiselt hea 5 tärni hotell, iseenesest oli kõik muidugi väga kaunis.

IviWalker, konkreetselt abiellumine Tais ei olegi oluline. See, kas dokumendid registreeritakse siin või seal, on absoluutselt teisejärguline, tunnen huvi just nimelt tseremoonia vastu. Ning ei ole oluline, et kõik oleks kõige odavam või väga lähedal sellele, lihtsalt puudub igasugune ettekujutus sealsetest hindadest antud valdkonnas.

Mis aga puudutab higi jmt registreerimisel, siis olen paaril korral käinud pulmas, mille registreerimine toimus perekonnaseisubüroos. Ei olnud seal ka see asi väga teisiti kui Tai kirjelduses.

Loodame, et Taikat ei kosita :-))

Paistab et sul pole õrna ettekujutust kuidas tai naised on harjunud ja õpetatud meesterahva eest hoolitsema.