Abu Dhabist Dubaisse

Mõtteis on plaan minna perega Dubaisse puhkama. Kõige kiirem tundub minek Riiast Abu Dhabi ( 6h )ja sealt Dubaisse. Et minek väikeste lastega, siis uurin, kas kellelgi on kogemust, kui hästi pääseb Abu Dhabist Dubaisse?

Lugesin, et Ethihad pakub võimalust ka nende bussiga otse Abu Dhabi lennujaamast Dubaisse sõitmiseks. Kas on ka kellelgi seda kogemust ja kuidas see protseduur käib? Kas ma saan aru, et enne tuleb neti teel coach endale broneerida?

Teine variant on minna läbi Istanbuli. Mul on küsimused ka selle kohta - kas on reaalne, et piisab edasilennuks 1h50 minutit või peaks pigem minema hilisema lennuga ja passima Atatyrkis 5h.

Olen tänulik igasugu heade soovituste eest!

Finnair: Tallinn-Helsingi-Dubai, saab piisavalt kiirelt kohale. On olemas nii öine lend, kui ka hommikune (see küll Aurinko tsarter, kuid Finnairi lehelt saab piletit osta).

Aitäh, tripppp, kuid see on põlisele lõunaeestlasele liialt pikk ring ja oluliselt kulukam, kui minna läbi lõunavärava ehk Riia. Ja küsimus on hoopis muus - kogemustes Abu Dhabist Dubaisse pääsemisel või Istanbulis ümberistumises. Mul on kuues kord Dubaisse minna: olen läinud nii läbi Praha kui ka Helsinki, kuid kõige mugavam oli aastani 2012 siiski Riia, kuna läks mõnus otselend.

Etihad müüb otse pileti dubaisse, AD-Dubai sellest on bussiga. Hinda ei oska öelda palju kallim on kui ainult Abu dhabisse, võibolla on odavam takso võtta, oleneb mitmekesi minek.

Aga hinna, kvaliteedi ja kiiruse suhtelt on kindlasti parim praegu pakutavates versioonidest Tln-Hel-Dubai hommikuse minekuga ja õhtuse tulekuga. Kõige vähem aega läheb raisku:) Aga vähe usutav et selleks kevadeks enam pileteid on sinna

Ja hommikune Hel-Dubai ei ole aurinko tsarter, täiesti tavaline liinilend, lihtsalt mingi osa on kohe aurinko poolt ette bronnitud.

Kui lend oli õhku tõusnud hommikul Helsingist, teatas stjuuardess: "Tervetuloa Aurinkomatkojen lomalennolle ..." Aga no see hetkel pole teemaks muidugi :)

Vaata - http://www.etihad.com/en/experience-etihad/etihad-express/ Sealt saad ka kohad broneerida. NB! Tasuta on see buss ainult siis kui su piletid on Etihadi lennunumbriga. Kui piletid on AirBalticu lennunumbriga (nende lennuk lendab tegelikult sellel liinil), siis pead bussi eest maksma. Kui ostad pileti Etihadi enda lehelt, siis saad kohe lendu valides valida sihtkohaks Dubai ja ei pea hakkama eraldi bussikohta broneerima.

eee... päris nii ei ole. Etihad lehelt ei ole jah vahet kas ostad RIX - AUH või RIX - XNB hind on sama

Aga air balticu lehelt ostes ei paku otse dubaisse üldse, aga RIX - AUH on 120EUR/per nägu odavam.

Ehk kui 4kesi minna, siis 480EUR iga saab mitu korda dubai ja abu dhabi vahet taksoga edasi tagasi sõita:)

Aga see Finnairi Dubai lend on üks huvitav lend - iseenesest liinilend, aga teenindus tsarterlennu oma, eelmine kevad stjuurdessi käest midagi tahtsin (ma ei mäleta täpselt enam mida ma küsisin) ja see ütles, et meil on tserterlennu meeskond ja varustus ja seda ei ole saadaval. Ja no ega see tsarterlennu teenindus suurem asi pole (finnairi pikkade lendudega võrreldes), lisaks minnes veel ohjeldamatult häirivad põhjanaabrid, tagasilend natuke rahulikum. Praegust air balticut emiraatidesse (tegelikult tsehhi õhk ju) ei oska kommenteerida, aga tolle ajaga võrreldes kui air baltic ise lendas, on finnairi oma ikkagi etem igal juhul. Aga selle kõige ikkagi korvab Finnairi lihtsalt suurepärane lennugraafik juba teist aastat:)

Tsehhi õhuga ei saa sa vett ka tasuta. Lend toimus käesoleval aastal. Nb.Vähemalt lennuk oli pool-tühi, sai magada üle kolme istme. Never ei sõida air balticuga üle 2 tunni enam.

Ja ometi on mul just väga head mälestused Tšehhi õhust, aga siis aastast 2006, mil just üle Praha Dubaisse lendasime. Väga täpne ja väga hea teenindus, kõike jagati tasuta. Ülihoolitsevad olid mu aastase poja suhtes, tema sai tasuta püreepurgid ning mänguasjad.

Kas Istanbulis piisab 1h ja 25 minutist ümberistumiseks, vedaja on sama Turkish Airlines?

Kas on võimalik, et kuidagi sai olla minu lennul mängus odavlennu-firma Air Balticu poliitika. Mind üllatas isegi see kui rahvas, kella 6 paiku varahommikul Riia lennujaama asfaltplatsil lennukist välja aeti ja me pidime kõmpima jala lennujaama. Millegi pärast arvasin, et asi teisiti. Aga ju siis pidi sellel läti ja tsehhi õhu lennul see nõmedam variant olema.

Riias vist see, et kolmandadest riikidest tulevate lendude jaoks passikontroll ongi sellise koha peal, et ainult sealt altkorruse uksest peab terminali sisenema. Mürki ei võta, et see kindel on, aga siis kui nad veel oma lennukitega Dubaisse lendasid oli nii (minnes läksid läbi toru otse terminalist lennukisse ja tulles siis sealt alt). Jala ei pidanud küll õnneks trampima, bussiga ikka toodi. Aga passikontroll ja turvakontroll seal all kuskil uberikus oli.

Kylastasin Abu Dhabit 1-10.veebruar 2014. Reis algas Riiast.

Lennukis tasuta süüa ja juua sa ei saa (lendu opereerib Czech Airlines). Ise rentisime auto läbi hotelli, käisime päeva Dubais (140km on vahemaa).

Paar aastat tagasi külastasin pikemalt Dubaid ning tuleb tõdeda, et mulle meeldis Abu Dhabi natukene rohkem, kui Dubai. ADs on rahulikum elu (väiksem linn), kuid samas põnevust jätkub nädalateks.

Soovitan Abu Dhabit soojalt!

Mis autorent maksab seal? Lugedes natuke asja kohta, te julgesite sõita seal autoga ise? Juttude järgi päris jube liiklus.

Millega võrreldes jube? Saad Tallinnas hakkama, saad ka seal.

Mina sõitsin Abu Dhabist Dubaisse bussiga (AD bussijaamast, pilet 25 kohalikku ehk 5 euri, sõiduaeg 2 - 2,5 h, oleneb kus maha minna Dubais), tagasi Dubaist - Abu Dhabisse sõitsime taksoga kuhu mahtus 6 in, igaüks maksis 35 dirhamit ehk 7 euri, sõiduaeg 1h (sõiduautodele lubatud 140 km/h kiirteel) :) Taksod küsivad ca 200 raha ühe suuna eest, olenemata inimeste arvust. Ja AD lennujaamast -> kesklinna tulime ka bussiga, pilet 4 dirhamit, sõiduaeg ca 1h. Taksoga oleks sama vahe olnud ca 100 AED. Liiklus oli üldiselt viisakas, kui 4-6 rida kummaski suunas ära ei hirmuta. 1 ummik oli Dubais, tänu hommikusele vihmale ja sellest tekkinud avariidele.

Liiklus Abu Dhabis on väga kerge. Enamjaolt 3-6 realised teed, kus liiklemine kerge ja mugav.

Autorent läbi hotelli algas 40€/päev (väiksemad Nissanid). Mercedes S350 400€/päev. Lamborghini Gallardo 1200€/päev.