Ära minek

Tere! 

Teadupäraselt on lollus ja paanikahaiged meie maad veel pikalt valitsemas ja seetõttu on plaan siit kiireimas korras põgeneda. Kuulsin uudistest, et Prantsusmaa on piire avamas EL kodanikele, kas on infot Hispaania kohta?  Lisaks ootab vist avalisüli Horvaatia?

Lolluse ja paanikahaigete eest, kes meie maad veel pikalt valitsevad, tuleks põgenemissihtkohti vaadata näiteks kuule või marsile või veel parem mõnda lähimasse teisse galaktikasse. Kuuldavasti on seal kõik piirid lahti, sisenemine viisavaba ja oodatakse avasüli.

Eesti on Euroopas üks kõige normaalsema elukorraldusega riike, kus piirangud kehtivad igaühe enda äranägemise järgi.

Kus pole kunagi olnud keelatud öisel ajal liikumine nagu pooles maailmas, kus pole kunagi pidanud tõendiga käima ainult lähimas toidupoes nagu Prantsusmaal või Hispaanias ja igasugune muu liikumine on keelatud,

kus pole trahvi ähvardusel kohustust kanda maske nagu sinu mainitud Prantsusmaal ja Hispaanias, 

kus Saaremaa erandiga polnud keelatud igasugune riigisisene liikumine nagu pooles maailmas.

Seega on raske põgeneda riiki, kus piirangud oleksid leebemad (Prantsusmaal ja Hispaanias on olukord Eestiga võrreldes eriti hull), ent soovitada võib Rootsit ja esmajoones Valgevenet, kuhu on võimalik põgeneda otselennuga neljapäeval, 7. mail, kell 10.45, umbes 150 euroga.

Oh teid...

Point on mujal. 

Soovitan ka teistel, vähe mõtlevatel siit jalga lasta. 

Need kes siin ülistavad meie valitsust, soovitan siia jääda ja oma lapsed EKRE põldudele saata. 

Mina kavatsen näljaaja ikka vähe parema vegetatsiooniga piirkonnas mööda saata. Järgnevad 10 aastat pole siin midagi teha. 

Küsimus ikkagi selles, et hetkel saab juba soodsalt pikaajalist kinnisvararenti lubada, vaja ainult minema saada, enne kui maakad tõrvikud läidavad. 

Hispaania on valikus soodsa elukorralduse tõttu, Prantsusmaa vast on vaid vahepeatus.  

Igatahes tundub, et mõningaseks hetkeks lähevad piirid lahti, oleks rumalus seda olukorda mitte ära kasutada.

Kulla Kaduja. Ilmselgelt ei ole sa siiani üheski teises riigis pikemalt elanud. Mine, ehk tulebki kasuks!

Nojah, tore. Aga kui kõik siit hetkel paaniliselt jalga laskma hakkaks, mis helge stsenaarium siis 10 aasta pärast koidaks? Islamistide või hiinlaste asumaale tagasipöördumine?

Teises riigis elamist ma ei karda, tänan muretsemast, rahaga saan hakkama. Lasin kõigel minna ja elan rahus oma rahadega kasvõi 20 aastat. 

Mis teistesse, siia jääjatesse puutub, siis las jäävad need kes seda soovivad. Küll varsti kõik puhtaks põleb, siis võib tagasi tulla. 

Igasuguse vaba liikumisega seotud info eest olen ette tänulik. See planeerimine ja sättimine võtab veidi aega, sellep hea teada- kes esimestena avavad, et vaba liikumine oleks.

"Soovitan ka teistel, vähe mõtlevatel siit jalga lasta." :)

Täpselt. Enamus ei mõtle üldse.

mõni on isegi nii loll, et ei saa aru, kui tema üle naerdakse:)

Kui lollid mu üle naeravad, on see mulle komplimendiks. Edu! 

Siin on ikka sama lambad koos kui viimati

Minge põletage oma tõrvikuid edasi.

Kaduja äkki selgitaks seda Hispaania soodsat elukorraldust veidi?

Ma pole sugugi Eesti elulaadi fänn, aga niisugust pimedat teksti, kaduja,  annab välja mõelda. 

Tõesti, Eestis on hetkel ikka väga hea olla kuna tõsisemad piirangud praktiliselt puuduvad ja nakatunute kui ohvrite numbrid tugevas languses. On lootust, et varsti saab normaalset elu vähemalt Balti riikides edasi elada.

Hetkel üheski teises sinu poolt mainitud sihtkohas selleks lähiajal võimalust ei näe.

Tulin märtsi lõpus Keeniast, kus rahaliste vahendite olemasolul on tõesti väga tore elada, aga hetke situatsioonis mingit ELU neis soojades ja ilusates riikides pandeemia ajal pole. 

Ei ole seal väljamaal pasa sisse sattumise korral sind aitamas keegi. Igal kodanikul hetkel kodumaal olla on kindlasti parim variant.

Ka mina ootan, et saaks juba reisida ja mitte kauaks siia pidama jääda, aga peab siiski aru saama ja hindama, kus on hetkel hea. Ning vaatamata sitale ilmale on Eestis hetkel olla väga hea ja turvaline. Elu seisab igal pool ja usu mind, meie riigis on paanikat ikka väga vähe.

Te lihtsalt ei näe saabuvat kodusõda.

Kaduja, miks nii mustades toonides. Võidelda ja peksta on vaja, nagu õige eestlane muiste. See, et "nad" palju lärmi teevad, ei tähenda, et neid palju oleks, ca 5% rahvast. 

Kannatlikku meelt ja vastupidavust! 

:)

Saage inimesest aru, võib olla elutööna loodud ettevõte tuli tal maha müüa, töölised lahti lasta (sellest kirjutas ühes eelmises postituses), muidugi on ahastus peal ja nüüd peab ennast välja elama, süüdlasi otsima ja EKREi peale viha välja valama. Tuleks ikka mõelda, kas on müügist saadud raha õigem kuhugi rendiks maksta või olude paranemisel Eestis midagi kasulikku selle rahaga teha ja uut ettevõtmist alustada. Enamuses Euroopa riikides kannatavad need ettevõtted, kellele oluline liikumisvabadus ja kas minna nüüd kuhugi, kus samad piirangud või hullemadki, on kiusu tõttu õigem. Ikka 9 korda mõõda jne...

Tänan, JaanusM! 

Saabuva jaoks ei pea just Mang olema. 

Loogiline jada, just nagu tänasesse jõudmine. Me lihtsalt ei ole isegi alguses veel.  Siiani toimuv on kõigest ringvaade. 

Loll pimedus ja vaimuvaesus saavad võimule. Juba täna arvatakse, et "seda neetud väljamaa keelt pole lastele koolis vaja, see siia need haigused tassis"... No millest me räägime? 

Aga endiselt- tänan igasuguse info eest.

Ära muretse, firma on alles. Paanitsejad lasin lahti ja ülejäänud tegin osanikeks. Just nn. Eesti nimel, aga Sa elad ju abirahadest, mis Sul firmamaailmast. 

Minu elutöö kestab veel pikalt edasi ja selle pärast mul kahju pole, kui ma ise neid vilju süüa ei saa. Majanduslik külg ei ole põhjus minemiseks. Teie jääte nälga ja hakkate teineteist siin sööma, mina oma last siia närida ei jäta. 

Loomulikult on EKRE saabuvas kodusõjas süüdi.  See on nende unistus, et vaesus võimutseks rikaste üle ja "küll nad siis teada saavad, kui valus meil on"...

Kaduja -- ma olen loll ja lammas ning ei saa seetõttu päris hästi aru, kas sa üritad siin midagi reisimiste- ja sündmustevaesel ajal provotseerida (popilt ja noortepäraselt trollida) või näedki sa silmapiiril häda tõusmas ning kodusõda süttimas. 

Kui sa üritad provotseerida, mine palun mujale, trip.ee-s räägitakse reisimisest, üksteisele mis iganes põhjustel ja teemadel lameda ärapanemise kohti on internetis lademes, vali vaid sobiv ja anna minna. Aga säästa palun seda foorumit ja selle lugejaid.

Hehe... kaduja ikka siin veel?

Pidid ju ammu juba läinud olema siitmailt.

Soovisin siis isegi head teed sul minna.

Sööd oma sõnu?

----------

/kaduja_    11. märts 23:36_

Mina ootan praegu, et kool läheb karantiini, siis loodan lapsega sõita paariks-kolmeks nädalaks rahulikult Hispaaniasse puhkama. Vaatasin just välja endale mägedesse väikese villa koos basseiniga. Igatahes on seal päikese käes päris mõnus seda viiruse paanikat üle elada, kuna hinnad on ikka uskumatult odavad. Ise aga saan seal oma tööd teha stressivabalt ja basseini ääres istudes. Kui see on kriis, siis sellist kriisi mina soovingi. Superhea aeg rahulikult saabuva majanduskriisi eel oma asjad üle vaadata. Tänan kõiki paanitsejaid./

Igasugune tasuta meelelahutus kulub praegu täitsa ära.