Air Balticu pagas

Tervist,

kes viimasel ajal on airbalticuga lennanud, oskate öelda, kui piinliku täpsusega nad mõõdavad pardale lubatava pagasi suurust? Lubatud on 50x40x30 cm, mul kohver ca 55 cm kõrge...

Teine küsimus, kas purk mulgikapsaid käsipagasis viib mu trellide taha :)?

Check-inis ei sunni sind keegi seda kohvrit lindile panema, üleüldse pole sul vaja selle kohvriga sinna lindi juurde minnagi kui keegi teine saab sellel senikaua pilku peal hoida. Turvakontrolli kohvri suurus ei huvita. Ja lennukis kah kedagi mitte, paksus-sügavus oleks ainukesena probleemiks, sest siis see ei mahuks enam sinna istme kohale, aga pikkuse poolest mahub küll. See pole nii silmnähtavalt pikem kah et keegi kergesti märkaks. Aga no suur raha pole ju maksta kah selle eest. Pealegi kui selles samas kohvris on see kapsapurk siis selle võtavad turvad nüüd kohe kindlasti ära kui rõntgeni lähed, klaaspurk on ju väga potensiaalne relv, pane see check-inis äraantavasse pagasisse, seal ei lähe see kellelegi korda.

Mul sama probleem, mis teemaalgatajal. Kuidas viimasel ajal selle pagasi kontrolliga lood on? Pikemalt oli siin juttu Ryanairist, kes mõõdab peaaegu millimeetreid, aga kuidas on Air Balticuga?

Air Balticuga pole check-inn'is käsipagasi probleemi olnud, ka viimasel ajal. Võib-olla on Ryanair probleemsem, sest nendel tihti ainult nende oma liini letid ja seetõttu pilk teravam. Kui praegu lennujaamades ringi vaadata, siis on käsipagasi mõõtude varieeruvust ikka märgata. Pehme kohvri puhul litsub selle üle oleva 5 cm vähemalt paksusest ikka laiaks ja "õigeks", kui lastakse kontrollida.

Samas on Riia ja Tallinna vahel enamuses väiksed lennukid, kus need ülemised riiulid suht väiksed ja madalad. Paar nädalat tagasi ajas muigama küll, kui üks ameerika poiss üritas korduvalt oma ilmselt kabiini sobivate mõõtudega kotikest sinna litsuda, aga korda ei läinudki. Eks siis teenindajad leiavad kohvrile kuskil mujal koha, iga reisi ajal kindlasti mitu sellist juhtu.

Eelmise aasta lõpus Istanbuli lennujaamas Air Balticu lennule check-inni tehes küsiti käsipagasi kohta ja neiuke küünitas lausa üle laua vaatama. Minnes, Riias ei huvitanud kedagi.

Ikka kontrollitakse! Ja kontrollitakse kuna Air Baltic nõuab, et värava töötajad seda teeksid.

Lendasin nendega viimati 2 nädalat tagasi, käsipagasi suurust ei kontrollitud. Salongis oli tegemist, et see kuhugi ära paigutada - kapid olid pungil täis. Niisiis ei jäänud muud üle kui istme alla toppida. Kahjuks jalgu sirutada siis ei saa. Hapukapsaste kohta ei tea, vedelike alla need vist ei lähe (a võibolla lähevad kah). Kui läbi ei lasta, siis paned prügikasti ja asi ants.

Kuidas viimased kogemused on? Plaan minna läpakakoti ja käsipagasiga. On kellelgi viimasel ajal probleeme olnud liigse pagasiga?

Kopenhaagenis kaaluti käsipagasi kohvrit, pidin maksma lisakilode eest :(

kogemus jaanuarist 2013, lennatud Tallinn-Riga-Brüssel. Reisin käsipagasi (suurem seljakott) ja suurema käekotiga. Põhimõtteliselt oleks käekott mahtunud ka seljakotti, kuid siis oleks pidanud läpaka käes hoidma. Tallinnas kaaluti seljakott check-inis. Kuid ütlesin, et selle sees olevatest asjadest jääb osa maha, tullakse järgi. See sobis ja rohkem keegi selle kaalu vastu huvi ei tundnud ei Tallinnas ega Riias.

Tallinnas ei tulnudki käekott seljakotti toppida, sest oli väiksem lennuk ja seljakott kästi enne lennukisse minekut ära anda. Ütlesin kohe, et käekotti ma siis ju sinna panna ei saa, ma ei ole nõus kõik oma dokumendid, läpaka, raha jne pagasisse andma. See sobis.

Riias lennuki peale minnes oli kerge pelgus ikka sees, kuidas pagasiga läheb. Samas, vaatasin kohe, et pea kõigil olid käsipagas + läpakas või käekott vms. Proovisin ise samuti. Mu pagasi vastu ei tundnud huvi mitte keegi. Enne lennukit tuli ka seal suurem seljakott ära anda.

Kokkuvõttes tundub, et praktika on äärmiselt ebaühtlane. Paar aastat tagasi sunniti AB-s küll läpakakott kohvrisse toppima.