airBaltic´ga Riiast otse Lissaboni

Olen viimasel ajal kasutanud põhiliselt Ryanair`i, kuid plaan minna Lissaboni, siis kasutaks seekord airBaltic teenuseid. Olen lugenud, et on juhtunud antud lennufirmaga keskmiselt rohkem ülebookimist ja siis teine moment, et kui hakkad konkreetselt piletit soetama, siis selgub, et hind on kallim, kui algselt kuvatud. Ühesõnaga küsimus järgmine, et kas airBalticuga peaks olema kuidagi eriti valvel. Plaanin osta juba varsti järgmise aasta septembri kuuks pileteid, seega loodan, et ka lendude tühistamisi ei tule eriti tihti ette.. :)

See, kas septembris reaalselt müügis olev lennuplaan enam kehtib, on AirBalticuga tõenäoliselt suurim mure. Nad üldiselt ei taha asendada oma sõiduplaanist kaotatud lendu ka teiste firmade lendudega. Pakuvad lennu mõneks teiseks päevaks (kui sihtkohta üldse maha võetud ei ole) või annavad raha tagasi. Ise ostaks sellise uuema ja eksootilisema AirBalticu sihtkoha mõne korralikuma broneeringusüsteemi kaudu. Siis on mingi lootus, et ilusti rääkides annavad lõpuks ikkagi samaks päevaks mõne teise firmaga lennu. See tähendab tõenäoliselt seda, et pilet on kallim, kui otse AirBalticust või nendest paljudest odavatest Ida-Euroopa ja Kreeka süsteemidest ostes. Teine alternatiiv oleks mingi korralik reisitõrkekindlustus, mis katab lisanduvad kulud sõiduplaani muutudes jne.

Hinna muutused jms eriti midagi ei määra. Enne maksmist on alati lõplik hind näha ja kui see ei sobi, siis saab mõnda teist kuupäeva proovida.

Tere jälle. Avastasin sellise momendi, et kas see on reaalne, et kui ma ostan AirBalticust pileti nt 24.09.2019 Lissabonist Tallinnasse (vahepeatus Riia), siis on see odavam, kui Lissabonist Riiga. Jätkuvalt kuna ei ole AirBalticuga varem lennanud, siis kui ma peaks ostma Lissabonist Tallinnasse, siis kas mulle müüakse kaks piletit (odavlennufirma) ja Riia Tallinn lend on mul oma riisikol (ei ole ühe pileti peal e siis otseselt jätkulend.. :). Tänud ette..

Jah, on reaalne, et on odavam lennata Tallinna kui otse Riiga. Ei tea täpselt millest see sõltub, aga endal oli sama asi lennates koju Odessast, et Riiga maksis lend 109EUR ja Tallinna 85EUR.


AirBaltic kodulehelt otse ostes on piletid ühel piletil ja mingit riski pole.

Väga loogiline, et Tallinnasse on odavam - eestlasi on ju vaja kuidagi oma lennukitesse saada. Finnairiga on ka tihtipeale odavam lennata labi Helsingi Tallinnasse kui Helsingisse.

Ümberistumisega lennud ongi tihti odavamad kui otselennud. See on asi, mille poolest on AirBaltic sarnane mitte-odavlennufirmadega.


Mõlemad lennud on samal piletil ja AirBaltic vastutab, et Tallinnasse saad.

Tänud vastamast. Ei ole siiani ostnud ühe pileti peale mitu lendu ja lennanud ainult traditsiooniliste odavlennufirmadega (Ryanair, Easyjet jne.).

Olen viimase 1.5 aastaga teinud Air Balticuga ca 20 lendu. Ühe korral LGW-RIX lend hilines umbes tunni. Peale selle pole AB-ga ühtegi kõrvalkallet esinenud. Minu hinnangul on tegu igati soliidse "pool-odavalennufirmaga". Lennuplaani muutusi võib ikka ette tulla, mistõttu oleks hea reisikindlustus ka kohe ära teha. AB lennud on alati ühel piletil. 

Mul on Finnairiga  ka  viimased ostetud lennud (DEL, PRG, CDG) Tallinnast ikka märkimisväärselt odavamad olnud, kui need oleks olnud algusega Helsingist. 

Korra veel.  Elan ise Tartus, seega ei ole väga suur probleem saada Tartust Luxiga Riiga. Kuid kui ma peaks nt otsustama Tallinna kasuks, pean silmas, et ostan lennupileti alates Tallinnast (Tallinn-Riia, Riia-Lissabon), siis kui peaks midagi Tallinn-Riia lennuga juhtuma (jääb nt 1 tunni hiljaks), siis ma olen ikkagi Lissaboni lennust maas, ja mind väga ei lohuta, et pakutakse teist lendu või rahalist kompensatsiooni. Kui lend on ühe pileti peal, siis ma saan aru, et esimese lennu väike hilinemine oodatakse ära.. :)?

Unista edasi, keegi sind üle 5-10 minuti tavaliselt ootama ei hakka. Aga Air Baltic ei paista eriti hilinemistega silma, halva ilma korral regioonis ja Tallinnas on ka Riias tõenäoliselt häireid.


Üldse, ma valiks mingi teise veidigi parema lennufirma, valikut on ju küll, Lufthansa, Finnair, Turkish tulevad meelde. Kas Air Baltic on tõesti sobival ajal saada selgelt alla 200 euroga, näiteks 100ga?

 Mul just kogemus, kui Air Balticu viimane õhtune  lend Riiast Tallinnasse hilines väljalennuga üle poole tunni. Selgelt oli näha, et oodati neid kelle Riiga saabumine hilines. Ma isegi ei pahandanud. 

 

To sigala: airBaltic on minu teada ainuke firma kes lendab Riiast Lissaboni otselennuga ja heal juhul saad hinnaga alla 100 euro ots..
Ühe vahemaandumisega (Ryanair nt) saad odavamalt, kui lepid väikese pagasiga, mille saad pardale kaasa võtta.

Ei saa öelda, et ma just ülearu hästi kursis oleks aga patt on sellise edasi-tagasi lennu eest turistiklassis palju üle 150-180 euro maksta ja siinkohal ma pean silmas lennufirmasid, mille hinnad sisaldavad pagasit ja ka mingit elementraarset toitlustust/jooke pardal. Oota Lufthansa pakkumisi, või KLM mingi kombinatsioon, reisi aeg veel piisavalt kaugel, eriti kui pole vahet kas Tallinnast või Riiast alustada. Või siis kui Air Baltic max 125 edasi tagasi tuleb (mis on tõenäolisem Riia otselendudele mingite kampaaniate ajal).


Samas ei pretendeeri ma absoluutsele tõele, iga reisija taluvus on erinev. Võimalik, et suure buumi tõttu Air Baltic taolisi soodushindu ei tee, pealegi on Lissabon suht uus liin. Aga mõned suuremad Kesk-Euroopa firmad pakuvad kindlasti aasta jooksul minu oodatud hindu või nende lähedast taset. Iseasi, kas kuupäevad sobivad.

Ryanairi kohta ei oska sõna võtta, need lennud peaksid olema ca 60-90 eurot edasi tagasi läbi mingi mõistliku ümberistumise, et neid üldse kaaluda. Ja ka siis ei ole ju jätkulend kuidagimoodi tagatud, pigem väldiks seda firmat.