Airbnb USAs

Tripikad, kuidas teil kogemus Airbnb kaudu majutuse broneerimisega USAs? Sooviksime peatuda Santa Monicas 8 ööd ja nii kehv hotellivalik tundub seal olevat. Kallimatel hotellidel pole nn kööginurka, odavamatest ei hakka rääkimagi. Soovime kindlasti nt hommikusööki ise valmistada. Samas see Airbnb tundub nii uus asi, et ma ei saa sellest aru :( Osadel lahedatel kohtadel on umbes 2 arvustust. Paljudel on, et omanik katkestas majutuse mingi aeg enne jne. Ja kuidas USA piiripunktis see on? ESTAle panin hotelli aadressi mis enam-vähem ok tundus, aga kui majutus muutub siis ikka muudan infot ju. Kas nad seal imelikult ei vaata, et mingi suvalise aadress on peatuspunkt? Palun jagage kogemusi.

AirBnB-ga on head kogemused, seda ka USA-s (4 erinevas osariigis) ja kindlasti julgen soovitada. Õnneks minu reisidel pole omanik kunagi reisi tühistanud ja selliseid pakkujaid pigem ka väldin. Vähe arvustusi näitab, et tegemist on tõenäoliselt uue majutuse pakkujaga? Kui piirkond on hästi välja peilitud ja piltidel nähtu ning kirjeldus majutusest sobivad, siis soovitan kindlasti bookida. Väga mõnus kodune olemine oli meie seltskonnal ning köök ja pesumasin/kuivati on selgeks eeliseks. USA-sse sisenemisel ei tekkinud probleeme, peatumispaigaks olime märkinud airbnb aadressi. Majutuse kohta ei küsitud tegelikult midagi, vaid reisi plaanidest, kaua kuskil viibime, kuna riigist lahkume ning kui palju sularaha kaasas on.

Ise olen Airbnb-d kasutanud ühe korra New Yorgis, kus ööbisin 2 nädalat. Kõik läks väga hästi. Koht vastas igati kirjeldusele ja ühtegi probleemi ei esinenud. Piirpunkti läbimiseks olime antud broneeringu välja printinud. Meie käest küsiti ööbimise kohta, näitamise bronni ette ja sellega oli korras. Rohkem küsimusi ööbimise kohta ei olnud. Meie käest küsiti veel selle kohta, miks tulime/ kui kauaks. Samas sularaha kohta ei küsitud mitte kordagi. Asjad sujusid riiki sisenemisel tunduvalt kergemini, kui arvasime. Lihtsalt järjekord oli päris pikk ( see arvatavasti seoses sellega, et mitu lendu korraga sees ).

Julgeks ka Airbnb-d soovitada. Sai kevadel USAs terve reis vaid selle kaudu tehtud. Kindlasti tuleks kodutöö korrektselt ära teha, et kohapealseid üllatusi minimaliseerida. St kindlasti alustada review-de lugemisest, uurida ümbruskonda ning veidi usaldada ka sisetunnet :) Mis on minu hinnangul väga suureks plussiks nö kodumajutuse puhul - sa saad olla otse tavainimeste elukeskkonnas. St näha ja kogeda seda mida kohalikudki. Oluliselt etem kui olla mingis ananüümses "kiirtee äärses hotellis", tihti peale ka soodsam.

Piiril meie kellelegi eraldi seda aadressi/bookingut ei näidanud, selle võid panna ESTA taotlusele kirja, kui midagi muutub siis muutub ja kui küsitakse, siis saad ju ka uue aadressi neile välja käia.

Edu!