Alar Sikk ja sõbrad pantvangis...

Kas on keegi kuulnud midagi täpsemalt selle kohta,et Alar Sikk koos kaaslastega on Indoneesias relvastatud isikute poolt panvangi võetud?

Eesti alpinistid alistasid 4884 m kõrguse Carstensz Pyramid´i mäetipu Uus-Meremaal. Eesti alpinistid Alar Sikk, Andras Kaasik ja Ervin Mast jõudsid esimeste eestlastena Austraalia ja Okeaania kõrgeimasse tippu täna kell 9 kohaliku aja järgi.

Teekond tippu oli plaanitust raskem, kuna kohalike hõimude tüli tõttu valis giid mäe jalamile minekuks tavapäratu marsruudi. Kestev vihmaperiood ei soosinud alpiniste. “Tehnilist ronimist oli palju. Treeninguteta Astangu kaljudel olnuks raske,” ütles Alar Sikk Jaan Künnapile peale edukat laskumist tehtud telefonikõnes. Tervis on alpinistidel hea ning koduteed alustatakse plaanitult.

02.12.2007 Äripäev

Mitte ei suuda uskuda, et Alariga midagi halvasti on.

0
0

Asi olevat juhtunud tagasiteel, kui mindi läbi kellegi maavaldusest, kust poleks tohtinud minna

0
0

Äripäev on oma uudisega pambusesse pannud, tegemist ikka Indoneesiaga jah :S

0
0

Kust selline info pärineb?

0
0

Ajakirjanduslik vaht, et mitte öelda pullikaka. Vaja ju lehte müüa, siis keeratakse kasvõi must valgeks, normaalne ju ... JK Alpinismiklubi andmeil, mis pärinevad EV VM-st, on poisid vabad ja teel tsivilisatsiooni. Lihtsalt mingi kohaliku tähtsusega kaevanduse territooriumilt julgesid luba küsimata läbi minna ja peeti korraks kinni.

0
0

Kus see mägi siis ikkagi asub? Indoneesia ja Uus Guinea on vist ikka eri riigid?

0
0

Carstensz Pyramid asub Indoneesias, saare nimi on Uus Guinea.

0
0

Hea kuulda, et karvane olukord on praeguseks juba lahenenud.

Muide just selle sama piirkonna kohta (Uus Guinea saare Indoneesia osa ehk Irian Jaya) on Daniel Start kirjutanud äärmiselt hea raamatu "The Open Cage". Tõestisündinud lugu sellest, kuidas ekspeditsioonil olnud noored Briti loodusteadlased võeti seal kohalike vabadusvõitlejate poolt mitmeks kuuks pantvangi. Loo muudab hämmastavaks just kirjutaja arusaamine kohalikest inimestest, ja nende tegevuse kurbadest dilemmadest - tegelikult kokkuvõttes pantvangid tunnevad kaasa oma kinnipidajatele. See draama lõppes siiski halvasti, kaks ekspeditsioonil osalenud Indoneesia teadlast tapeti, teistel õnnestus lahkuda.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased