Alates 1. oktoobrist avaneb Tai veelgi – sealhulgas ka Bangkok

Tai valitsus avab alates 1. oktoobrist 2021 vaktsineeritud turistidele veel neli populaarset sihtkohta: Bangkok, Chiang Mai, Hua Hin ja Pattaya. Alates oktoobri keskpaigast lisandub veel 21 paika riigi erinevates paikades:

  • Chiang Rai, Lamphun, Mae Hong Son, Nan, Phrae ja Sukhothai põhjas;
  • Bueng Kan, Nong Khai, Ubon Ratchathani ja Udon Thani kirdes;
  • Kanchanaburi ja Ratchaburi läänes;
  • Chanthaburi, Rayong ja Trat idas;
  • Ayutthaya Kesk-Regioonis;
  • Nakhon Si Thammarat, Ranong, Satun, Songkhla ja Trang lõunas.

Vaata ka: Finnairi lennupiletid talveks Tallinnast Phuketile 470€

Tegemist on Phuketis alates 15 augustist toimiva Sandbox 7+7 mudeli laiendamisega mujale. Lühidalt tähendab see seda, et esimesed 7 päeva tuleb viibida kindlas SHA+ standarditele vastavas majutuskohas, kust võib seejärel edasi liikuda järgmisesse SHA+ majutuskohta mujal, mille järel on reisimine Tais vaba ilma piiranguteta.

Avamise neljas faas on plaanis käivitada alates jaanuarist 2022, kui 13 piiriprovintsi avavad reisikoridorid naaberriikidega.

Esialgse info põhjal pole veel selge, mida avamine reaalselt tähendab ehk mis hakkab toimuma transpordiga. Phuketile on hetkel lubatud siseneda ainult otselennuga, transiit Bangkokis kõne alla ei tule. Kui analoogne reegel jääb kehtima ka mujal, siis sisuliselt lisandub oktoobris ainult Bangkok. Samas on enamik loetletud kohtadest mugavalt kättesaadavad ainult siselennuga, mis eeldab ka muudatusi siselendude reeglites või alternatiivina pikki või väga pikki tellitud reise Bangkokist või Phuketilt. Kuna avamiseni pole kaua jäänud, peaks peagi saabuma ka täpsemad reeglid erinevate piirkondade vahel reisimiseks.

Tai varasematest reisivõimaluste laiendamisest (Krabi, Samui jt) saab lugeda selles uudises.

Taid puudutava jooksva info leiab Tai Turismiameti Stockholmi esinduse ametlikult veebilehelt The Colours of Thailand.

See nüüd on tõenäoliselt lükatud 1 novembri peale, vähemalt enamustele piirkondadele: