Albaania kaudu Kreekasse

Tere reisihuvilised, Vajan infot Albaania kaudu Kreekasse jõudmisel.Planeeritud augustis matkaautoga Horvaatiat ja Montenegrot külastades reisida Kreekat avastama. Olen planeerinud sõita järgnevat marsruuti: Koplik-Shkoder-Lezhe-Durres-Fier-Vlore-Sarande-Syri i Kalter(sinisilma allikas)-Kakavias. Palun abi, kui keegi on hiljuti seda marsruuti kasutanud. Kas tee on kogu mahus asfalt ja matkaautoga normaalselt läbitav. Ei tahaks selle tee peale üle kahe päeva kulutada ja soov on ka natuke ringi vaadata. Muidu kaob mõte seda teed kasutada. Olen väga tänulik asjaliku info eest.

1
2
0
0

Sama mure siin,minek ilmselt 15-16 augustil sõiduautoga. Kas parem marsuut poleks äkki Durres-Berat-Gjirokaster-Kakavia ? Jagage infot- teadjad-sõitjad.

0
0

Tuleme just Põhja- Kreekast(Korfu ja Zagori). Kuna suuremat huvi pakkus Ohrid, siis Albaania läbisime Perrenjas-Elbasan-Tirane-Shkoder.Tee oli OK! Eriti Perrenja-Elbasan. Edasi Tiranani oli väheke kitsam aga normaalne. Tirana liiklus on äge!!! Viletsaim lõik oli Tiranast Shkoderini.Aga seegi sõidetav. Natukene kehvem, kui meie teed.Automaks Albaanias on 1 euro päevas. Albaania areneb kiiresti! Kõik on odav!!! Kui rohkem huvi siis, mõne päeva pärast oleme kodus.

0
0

On ikka huvi. Nüüd tekkis küsimus, et kuidas Perrenjasest allpool olukord on, aga sealt Kreeka piirini vaid kusagil 100km. Algul oli küll plaan minna läbi Berati allapoole, aga Ohrid tundub ka hea mõte olevat. Võime ka meilitsi või veel miskitmoodi suhelda, kui sobib.

0
0

Muutsin enda planeeritavat marsruuti läbi Vlore - Sarande, kuna väga ahvatlev tundub rannikutee oma vaadetega. Parem tee on ilmselt tõesti läbi Gjirokasteri aga soov näha ka "sinisilms allikat" ja ranniku teed läbi mägede. Kas on kellelgi kogemusi jagada selle tee kohta? Tänud ette.

0
0

Mis ajal start on, meil ilmselt 15.08. Kui võimalik siis oleks hea saada infot ka sõidu ajal,et siis ehk teen isegi korrektuure marsuudis.Samas usun,et kui sõidad mööda Horvaatia rannikut siis saad headel teedel piidśavalt ilusaid vaateid. Vlore-sarande vaheline trass on üsna karm,kitsas ilma piireteta.Matkautoga pole just eriti mugav,ise lähen suuremat sorti sõiduautoga. http://www.shqipmedia.com/wp-content/uploads/2009/06/rruga-vlore-sarande2.jpg

Siit näed pilti osast sellest teest,hetkel peaksid seal suured teetööd olema nagu näha.

0
0

Paar aastat tagasi ei soovitanud kohalikud Sarandast Vloresse sõita- tee pidi päris karm olema ja ma ei hakanud siis hullu ka panema tollal.Viimati käisin Kreekas Läbi Albaania möödund sygisel ja tulin tagasi kogemata läbi Durrese. Ka see oli viga, sest olid teetööd pikalt ja linnas suured ummikud. Durrese kaudu minnes ainuke võit, et jääb ära 60km keerutamist enne Elbaasani kitsastel mägiteedel.Yhe korra võib seda vaate pärast teha, aga rohkem eriti ei viitsi. Lisaks matka-autoga on seal ikka väga ebamugav keerutada...

0
0

Käisin tänavu juunis-juulis Albaanias matkamas, küll ilma autota, aga läibisin pmst kogu marsruudi durres-vlore-sarande-kakavi kas jala või bussiga. Väga hea tee on minu hinnangul, täiesti korralik asfalt ja vlore-sarande vaheline lõik on suuremalt jaolt ka piiretega. liiklus on hästi viisakas, vabalt võis mööda autoteed seljakotiga marssida, ühtegi ohtlikku olukorda ei tekkinud, sest sõidukiirus on mõistlik. Kurviline on küll ja kõrguskartlikele ilmselt mittesoovitatav, aga kui elamusi otsid, siis see tee on tõesti äärmiselt ilus. Kannatust peab varuma, sest nt Llorgara pass enne Dhermit on kilomeetrite viisi mööda mäekülge edasi-tagasi sõitmine. Mina läbisin selle jala, lootes, et saab äkki kuskilt lõigata, aga mäekülg on nii järsk, et alla sealt ei roni. Pimedas kohalikud ei sõida. Punkt kell 9 läks kottpimedaks, sellega tuleb kindlasti arvestada. Aga jah, soovitan mereäärseid teid nii palju kui võimalik, sest sisemaa lõigud durres-vlore ja sarande-kakavi pole üldse nii põnevad, et mitte öelda lausa igavad. Kui tahad vahepeal teha mereäärseid peatusi, siis kõige ilusam rand oli Borshis, sest seal ei olnud veel kuni mereni diskoteeke ehitatud. Muuseas kõik rannad dhermist piqeraseni olid veel juuli alguses inimtühjad. sarande on suurem kuurort ja seal on turiste rohkem. aga kokkuvõttes võib öelda, et hätta päris kindlasti ei jää, sest kohalikud on VÄGA abivalmis ja kuigi nad tõesti ühtegi võõrkeelt ei räägi (mõnikord saksa keelt küll, sest on seal tööl käinud kunagi), siis turiste hoiavad nad au sees ja aitavad nii palju kui vähegi suudavad.

Minul on aga selline mure, et mulle jäi pärast reisi kätte Albaania leke umbes 3000 krooni väärtuses ja tahaksin neid tagasi vahetada. Kas kellelgi oleks huvi?

0
0

Kolajale niipalju, et võlja sõidame 7.aug.õhtul ja 12-17 oleme Hvari saarel Vira cämpingus. Dubrovnikust liigume edasi 22-sel, kui kaks reisikaaslast Tallinna tagasi lendavad. Mõne päeva tahame ka Montenegros ringi vaadata ja siis Albaania kaudu Kreekasse. Täpsemat ajagraafikut pole paika pannud peale selle, et 1.sept. plaanis jõuda Sithonia poolsaarele Stavrose cämpi. Nende kuupäevade vahel on kõik lahtine ja võime omavahel suhelda, kui samas kandis liigume. Huvitav oleks teada, millises kohas lisatud pilt on tehtud? Lõplikult see mu entusiasmi ei suutnud ära nullida, sest pildil paistab, et buss rühib ka vapralt mäkke ja see peaks minu sõidukist veel tsipa suurem olema. Kindlasti on matkaautoga keerulisem liigelda, aga õnneks see ka ainuke miinus. Albaania leke läheb mul kindlasti vaja ja vahetaksin meeleldi mingi summa. Nüüd peab aga "euroskleroos" mulle appi tulema ja soovitusi jagama, kuidas neid kulutada? Praeguse plaani järgi oleme Albaanias ühe öö. Kui oskad soovitada mõnda cämpi või muud kohta mere ääres kus ööbida saaks, oleks põhjust kauemaks jääda ja saaks rohkem raha kulutada:) Ise leidsin midagi cämpi taolist ainult Llogara turistide küla. Kindlasti läheme ka "sinisilma allikat" vaatama. Teretulnud igasugune info ja kui on, ka pildid.

0
0

Albaanias on peaaegu kõik hinnad poole odavamad kui Eestis. Kohalikku raha peab kindlasti olema, sest eurodega makstes võtavad nad päris palju vaheltkasu. Paljudes väiksemates poodides ei saa 5000 lekisega maksta (umbes 610 krooni), sest neil pole raha tagasi anda. Seega peaks sellised rahanumbrid mõnes suuremas ettevõttes väiksemaks vahetama. Mina käisin Albaanias telgiga ja seetõttu kulus raha põhiliselt vaid toidule - 8 päeva peale kulus 1500 eesti krooni (12 270 leki). Arvestasin suurema kuluga ja seetõttu jäi leke üle.

Teekonna Durres-Vlore-Dhermi läibisin ühe päevaga, suurema osa bussiga. Sealt edasi veetsin kõik 8 päeva mööda rannakülasid edasi liikudes Sarande suunas. Juunil ja augustil on Albaanias väga suur vahe. Põhiosa turistidest tuleb just augustis ja kohalikud hotellipidajad rääkisid, et kui juunis kõik võitlevad linna saabuvate turistide pärast, siis augustis on kohad juba ette väljaostetud. Nii palju kui mina nägin, siis käis väga intensiivne turistide värbamine. Peatatakse auto kinni ja küsitakse, kas ööbimiskoht juba olemas. Palju on selliseid kodumajutusi, kus üüritakse välja ainult pool maja või mõned toad (nagu Horvaatias). Kuna omavaheline konkurents on suur, siis võib hinna suhtes julgelt kaubelda või lihtsalt järgmisesse majja astuda ja öelda, et "eelmises pakuti nii palju eest, kas pakute vähem?". Kämpasid nägin väga vähe. Sellest Llorgara turistide külast kõndisin mööda jah, see on väga korralik koht, tegelikult ainuke kämping, mida teel kohtasin. Asukoht on väga ilus, üksildase männimetsa keskel mägedes. Jalutada on seal väga mõnus. Selle koha miinuseks on võib-olla hind, sest internetis olid mingi hetk andmed 30 euro kohta öö, mis Albaania mõistes on üsna kallis. Aga kui raha pole probleem, siis seda kohta kindlasti soovitan. Autoga minnes piisab distantsi durres-kakavi mõnusaks läbimiseks ilmselt ühest ööbimisest. Aga kui on huvi mere ääres kauem aega veeta, siis soovitan Dhermid ja Borshi. Käpmasid seal ei kohanud, aga mere ääres oli hotellikesi piisavalt ja muidugi laialt ruumi telgi jaoks, kui seda varianti peaksid kaaluma. Himare on suurem koht ja rand pisem, seega mitte nii hea.

Kui aga tahta mõnes suuremas kohas öö veeta, siis Sarande on kindlasti edukaim kuurort. Rand ei ole enam privaatne, kuid seal on rohkem võimalusi poodide mõttes (et vajalikku toidukraami ja päiksekreemi osta). Sarande oli nii täis ehitatud, et pidin ka ise seal hotellis ööbima. Valisin sellise koha nagu "Gjika", kesklinna lähedal, aga samas mõnusalt eemal, teiste majade vahele peidetud, aga rõdult avanes kena vaade kogu sarandele, merele, rannale ja mägedele. Hotell on minimalistlik, üks pere seda peab ja nemad vastutavad kõige eest, mistõttu on meeldiv isiklik lähenemine. Hommikusöök on ööbimise hinna sees ja mega hea! Suur taldrikutäis moosi ja värsked saiad, nii kohvi kui tee, munad, jne. Ja see tuuakse soovi korral privaatsele rõdule(pärast kõva matkamist jättis igal juhul sügava mulje). Kui huvi on, annan telefoni numbri ja aadressi. Kaheinimese voodiga tuba maksis 2400 leki öö (290 krooni). Kohaliku taksojuhi sõnul oli see keskmine hind, saab ka odavamalt, kui otsida.

Juttu jätkuks muidugi veel pikemalt. Sarandest edasi sõitsin juba bussiga Ateenasse. Teede kohta veel nii palju, et seda distantsi läbisid edukalt ka suured veoautod ja ühtegi kruusateed ei kohanud. Tee-ehitust ka polnud, liiklust segasid vaid lehmakarjad. Pilte võin saata meilile.

0
0

Aa ja nii palju veel, et see pilt, mis peaks olema vlore-sarande vahelisel teelõigul tehtud, on ilmselt vana - sellist asja seal paar nädalat tagasi küll ei olnud. Ainuke nokitsemine käis korralike piirete ja valgustuse püstitamise kallal.

0
0

17.08 ööbime ilmselt Zadari kandis ja siis umbes 3-4 päevaga Kreekasse, ehk isegi võib mõelda Vlore -Sarande trassi, kui nüüdseks teetööd lõppenud. 22.08 ilmselt Korful, aeg kahjuks piiratud pisut, seetõttu suht kiire.

0
0

on nii värsked ja minule väärtuslikud, et olen siiralt tänulik. Kui võrrelda Sinu kulutustega 8 päeva 1500 eek'i siis arvan, et kolme päevaga üle 1000 ei tarbi ja kauemaks ei saa jääda. Üks öö kämpingus ja teine ilmselt autos, kaks õhtusööki kohalikus tavernis ja poest toiduaineid on ilmselt kõik mida vajan. Seda teemat võime veel arutada, kui võimalus avaneb. Pilte võiksid saata meilile [email protected] . Kuna jätkasid matka Kreekas ja ka minul on pearõhk Kreekas liikuda, siis minu huvi jätkub. Kui oskan midagi konkreetset küsida, teen seda meili teel. Kolajale kahjuks oma kogemusi Albaanias jagada ei saa, sest läbid Albaania enne mind. Kui otsustad Vlore-Sarande trassi kasuks, siis oleks vahetu info teretulnud.Kuidas planeeritud Korfule jõuda? Ma pole väga tõsiselt otsinud aga tundub, et Sarandest- Korfule saab tiiburlaevaga, aga autopraame vist ei liigu? Zadari lähedal julgen soovitada Zatoni kämpingus, mis üks väheseid korraliku basseiniga heal tasemel komplekse, kuigi mitte odav. Lähedal 6 km. väike armas linnake Nin. Ise oleme 17-20.08 Omiši linnas kämpingus Galeb plats nr. A-36. See jääb teie teele ja võime natuke muljeid vahetada. . . . Võõrkeel on tore küll, aga katsume kasutada kohanimedena ikkagi maakeelseid nimesid (kui nad olemas on). Korfu on täiesti olemas, ka on olemas kämping mõistena. Tegime mõlemad parandused teksti! Trip.ee

0
0

Otsisin ka võimalust praamiga Korfult Sarandesse saada, kuid tõest infi ei leidnud. Aga pidi mingi võimalus siiski olema. Läksime üle Igoumennitsast. Põhja-Kreekas külastage kindlasti Zagoriat. Teed on head, turiste vähe ja matkaautoga läbitav. PS. Kiirtee Thessaloniki-Igoumenitsani on praktiliselt valmis. Paar väikest lõiku oli veel valmimas.Poolepäevane ajavõit! Kiirteemaksu veel ei ole! Infoks neile,kes plaanivad seda teed kasutada!

0
0

Korfule ilmselt Igoumenitsast. Horvaatias olime aasta tagasi Selines, Starigradi kõrval, apartment 4le 3ööd läks kusagile 1000kuna kanti. Meri 10 m, peremehel ka korralik ja soodne söögikoht. Kämpingutes pole ööbinud. Eelistame nö. sobe-zimmer variante, eelistatvalt koos pisikese kööginurgaga. Kui kuskil öömajal satun WIFI otsa, siis püüan kogemusi ka jagada. Euroskleroosile-pildid meilile [email protected] on oodatud, tänud ette.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased