Albena, Bulgaaria

Kas keegi on Albenas ka puhkamas käinud? Kuna see Kuldsete Liivade kandis, kas võib ka karta, et rand ei ole kõige puhtam? Kuidas on Bulgaaria teed? Plaan oli roller rentida ja natuke ringi sõita. Oleks muljete eest väga tänulik.

Möödunud aasta septembris käisin seal, Kuldsete Liivadega seda kohta võrrelda ei saa, sobib rohkem rahulikema puhkuse soovidega inimestele, rannad on ok ja see on ka kõik, Varnast kuskil 40 km.kaugusel ja transport Varnaga jätab soovida, teed samas seisukorras, mis meil.

Kuigi Albena on Kuldsetest Liivadest mööda rannajoont vaid ca 10-15 kilomeetri kaugusel, on sealne olustik puhtam, sest tegemist on suletud kuurordiga, kuhu möödasõitjad eraldi ei satu.

Bulgaaria teed on ok, aga autojuhid, eriti rumeenlastest turistid on natuke ogarad, seega tuleb rolleriga olla ettevaatlik.

Kui on täpsemaid küsimusi, võid saata sõnumiga. Olin terve eelmise suve Kuldsetel Liivadel reisisaatja ja giid ning seepärast tean ka mõnda asja üsna hästi. Tõenäoliselt tuleb ka sel suvel sammud sinna seada :)

Kui Albenast liikuda teisele poole ( mitte Varna suunas ), siis seal on üks Rusalka nimeline koht. Puhas vaikne rand. Väävelvesiniku dushid vabalt kasutada. Kohalikus pansionaadis saab ka einestada.