Alitalialt enam vähem tasuta piletid

Kas oled ka miskit bronnida saanud? Ma eile sain veel ühe lennu bronnitud, praegu aga tundub kogu kupatus maas olevat?

Mul endal olid kahjuks juba muud piletid olemas niiet seekord seda ise reaalselt ei kasutanud. Kui selle skeemiga enam osta ei saa, siis tasub vaadata sealt lehelt vanemaid pakkumisi, sest osad Alitalia koodid peaks veel vist töötama. Sellistel diilidel tuleb jah imekiirelt muidu reageerida ja graafiku suhtes peab olema paindlik...

Mina broneerisin eile õhtul ära, Caracasesse tuli hind 102 eurot. Aga üldiselt Jaapani leht ei tahtnud eile töötada, pusserdamist oli omajagu. Kontrollisin kuupäevad ja tekstilahtrid Iiri Alitalia saidil üle ja kandsin sealt kuupäevad Jaapani saidile ümber. Ühes brauseris oli ühe riigi sait lahti ja teises brauseris teise riigi oma ja (läbi häda) süsteem toimis :) Jaapani saidil keeleks inglise keelt valida ei saanud. Ainsana töötas Chrome brauser automaattõlkega, nt Mozilla + google translator ei töötanud, kuna otsingutulemused tulid ikka kõik jaapanikeelsetena tagasi. Täna paistab, et sait töötab jälle normaalselt. Ainult Jaapani saidil inglise keele valimise võimalus ei töötanud eile ja ei tööta ka täna (kas see kunagi üldse töötab?), tuleb ikka mõne teise riigi sait baaskeeleks võtta ja kui andmed olemas, lihtsalt ringi tõsta.

Ma eile öösel ühe arvutiga ei saanud midagi teha, teisega sain. Aga toimis mul Chrome+translate. Samuti otsisin Kayak-ist sobivaid hindasid. Praegu hoian pöidlaid pihus, et Alitalia lende ei tühistaks mis ma eile bronnitud sain. Igatahes kiikan ikka jaapani saiti, et ehk saab veel miskit head bronnida.

Selle pakkumise puhul on otsingu jaoks Kayakist parem Orbitz, kuna Orbitz annab valida ka kõik muud lennujaamad 80 miili raadiuses. Ehk lisaks nt Veneetsiale näitab Orbitz kohe samu lende ka Torino, Genoa, Milano, Bologna, Verona, Trieste jne algus- või lõpppunktist. Samuti saab valida, et näitaks ainult Alitalia lende, mis teeb otsingu hästi kiireks. (Kayakiga otsisin siiski kodust ja koju lennud, kuidagi harjunud juba Kayaki ja Opodot rohkem kasutama.) Minu marsruut tuli Eestist Venezuelasse ja tagasi ~ 265 eurot kokku, pluss 1 öö Itaalias hotellis enne lendu, mille broneerin kunagi hiljem, praegu ei viitsi pead murda :) Tagasitulles võtan pagasi juba Roomas välja, Rooma-Brüssel lõpulennu jätan kasutamata ja tulen Roomast otse Air Balticuga koju. Tahaks ka loota, et Alitalia selleks ajaks ikka veel toimiv lennufirma on ja pileteid ära ei tühista (samas - miks ta peaks tühistama, kupongikood on ju legaalne.)

Sai ka broneering tehtud aga kontrollides https://www.checkmytrip.com pole sellist broneeringut Kas Teie omad on?

just saabus meil Dear Customer,

Thank you for choosing alitalia.com. We regret to inform you that your ticket purchase has not been processed. Any amount debited on your account, will be credited back.

Your Alitalia Customer Center Team

Võimalik, et seekord mindi broneeringutega liiale ja canceldatakse bookingud ära. Tavaliselt lastakse ikka läbi. http://www.holidaypirates.com/italy/25-alitalia-flights see skeem vist veel töötab ja vähemalt keegi sinna kirjutanud ei ole, et broneeringud oleks tühistatud.

Mul on täitsa olemas checkmytripis. Tegin broneeringu üsna kohe, kui see holidaypiratesi uudis Facebooki voogu ilmus. Kred. kaardil on ka bron näha. Electronic ticket tuli meilile. Aga ega see pole veel mingi garantii. Kui siiski annulleerivad, siis lendavad muidugi Eesti-Itaalia-Eesti piletid ka vastu taevast. Peab uurima, kas MC Goldi reisikindlustus neid katab. Ma ise loodan, et ehk nad canceldavad ainult neid reise, mis promojp kupongiga 0 euroga broneeriti? Oma reisi eest pidin natuke ikka maksma ka :)

Minule tuli ka meil nagu eespool märgitud.

Infoks, siin on teemakohale avaldus Euroopa Parlamendile Alitalia käitumise õiguspärasuse uurimiseks: https://www.change.org/petitions/the-european-parliament-oblige-alitalia-to-allow-customers-to-use-their-tickets

Update 4: All flights with a value greater than 0,01 Euro are confirmed! Yeah! Alitaliale läheb päris kalliks maksma see viga :P

Praegusel juhul lähevad ikkagi tühistamisele piletid mille hinna kattis promo kupong ehk siis nulliga ostetud piletid. Kuid jah nalja raha eest saab NY-sse küll:)