Aloha Club Resort Sharmis ****

Lähen siis järjekordselt (kuuendat x) Egipti päikese kätte mõnulema, aga kutsusin ka paar sugulast kaasa, kes väheke nõudlikumad tegelased; ise võiks vabalt ka kõrbes telgis elada:). On keegi selles hotellis viibinud, kuidas oli? Lugesin küll ühest venekeelsest foorumist komme, aga tahaks ka eestlaste arvamust teada. Tänud ette!

Kas käisid ära? Kuidas oli Aloha Club Resort? Endal ka plaanis minna sinna hotelli.

Käisin ära, aga ei olnud selles hotellis, seega - no comments:)

Plaan on ka sinna minna, kas äkki keegi on nüüdseks juba seal käinud ja oskab kommenteerida seda hotelli? Kuiad AI oli? Venelasi ja Italjaanosid palju?

tänud

ja hotell on igati korralik ja puhas. Jah, venelasi ja Italjaanosi on tõesti palju. Ise jäin hotelliga väga rahule ei oska nagu paremat tahtagi.

Aloha kodulehel räägitakse erinevatest üritustest- tuleshowd, rannadisko jms. Kas ja kuidas need olid? Kas All Inc pakett oli ok?

Tuleshoud on arvatavasti ainult suvel, vähemalt detsembri algul ei olnud. Mingid üritused olid küll peale kella 22 õtul aga ise neid ei käinud vaatamas, kuna õhtuti sai käidud hotellist väljas. Kõik hinnas on väga korralik nii söögi kui ka joogi poolest.

jah, ise ka lähen sinna 6 jaan. Huvitav kas seal on ka nii, et pead iga õlle eest mis jood allkirja andma? Endal plaanis pole teglikult hotellis elada, pigem ikka naamas passida ja kohalikkega jama ajada. :) Veidi kaugel ta tegelt on,(tohutud kemplemised taxistidega) kunagi käisin sellises hotellis mis oli 500m. naamast, niiet praktiliselt kohe olid kodus kui koppa ette viskas sellest et mt friend this ja my friend that, natuke kogusid jõudu ja läksid uuele ründele tagasi. Igaljuhul, tundub nii, et AI on seal tegelikult kehva (kohalikud pohmaka tekitajad, mida kohalikud ise ka EI joo, sõltumata sellest kas nad on muslimid või mitte) kannatab kohe minna ja joodikutempel kohe maksma panna, kui on huvi alkohili vastu. Kuna sukeldumisedd ja jutud on tehtud, siis plaanis proovida seda, et pannakse balloon pähe ja lastakse merepõhja rändama -
mida ma tegelikult ei usu hästi, et see niiiiii... lihtne on.

Head Reis :P

Jaanuaris vist pole kumbagi rahvust seal eriti tihedalt esindatud, ja ega nad väga ei häiriks ka. Peamine, et päike paistaks!

Jah, iga alkohoolse joogi eest tuleb toa number nimi ja allkiri anda. Alohast 10 min. tee kaugusel on ka turg 1000 ja üks ööd, ning old sharm taksoga 10LE-d

Kaugel see hotell naamabay-st on? Kas rand on liivane või kivine ja kas hotelli toas on seif?

tänud

Naama Bay 7km Alohast. Rand on liiva aga vees on kivine ja üsna järsku läheb sügavaks, et lastel pole rannavees midagi teha. Toas on seif täitsa olemas. kahestel tubadel on terrass ja kolmestel on prantsuse rõdu.

Tundub et enam-vähem korralik hotell, kuna 3x sahrmis juba käidus siis ei usu, et midagi väga erinevat selles hotellis oleks. Loodame et ainult ilma oleks, eelmie aasta oli seal igatahes rekord külm, aga selleks aastaks ennustatakse midagi sarnast 05 aastale. Küsiks veel seda, et kas ranna baar on tasuline?

Rannabaaris on kõik söögid ja mitte alkohoolsed joogid tasuta. Alkohoolseid jooke saab tasuta basseini baarist mis on 50 m kaugusel rannbaarist.

Meie ka samasse hotelli jaanuaris, huvitav kuidas seal tuppa jäetud asjade turvalisusega on? Kas prillid,rohud ja muu väike ja väärtuslik kraam tuleb seiffi toppida? Olen kuulud, et näpatakse paljudelt ja just selliseid väikesi assju.

Tere. Kas Aloha Club Resort hotelli rannas ka koralle leidub, või peab nende vaatamiseks kuskile mujale sõitma?

24.ndal tulime Estouri reisilt ning meie hotelliks olime valinud sellesama Aloha Club & Resort. Kuna me minnes otsisime siit foorumist kommentaare ja ei leidnud midagi tarka, siis nüüd ma mõtlesin, et kirjutan siis järgmistele minejatele natuke infot, millest me ise puudust tundsime.

Ütlen kohe alguses ära, et meil mehega oli eesmärk see 7 päeva Egiptuses puhata rahus ja vaikuses ehk siis teha mitte-midagi - magada, päevitada, süüa. Olime üleüldse esimest korda Egiptuses ja puudusid ka igasugused eelarvamused, ootused ja ka kogemused.

Olime tellinud endale double 2-se toa. Voucherilgi oli kirjas, et "king size bed". Tellides tuba oli ka juttu et kas merevaatega tuba saaks, see olla lisahinna eest, millest me siiski loobusime. Reisikorraldaja ütles, et pani märkustesse selle igatahes kirja ning äkki veab. Hotelli saabudes pidi kord olema selline, et suured kohvrid jäetakse ukse taha, receptionist antakse koos kõige muuga ka kleps toa numbriga ning siis töötajad-poisid hakkavad kohvreid selle järgi tubadesse viima. Et sina võta aga oma kohvriga poisile sappa, siis leiab toa üles kah. Ja see toa leidmine olekski väga suur probleem olnud ise pimedas. Hotell koosneb ca 20-30 2-korruselisest majast (sellised nagu reklaampiltidel) ja kogu hotelli territoorium on ikka suht suur. Sibasime siis oma kohvrit vedava poisi sabas mööda peatänavat alla mere poole. Poiss, igati viks ja viisakas, magus welcome-where-are-you-from jutt suul. Võttis meilt sujuvalt receptionist saadud asjadepaki enda kätte. Niipea kui olin selle ära andnud sain aru, et ilma tipita ma seda tagasi ei saa. Nii just täpselt oligi, poiss juhatas meile toa kätte ning jäi asjadeümbrik käes mulle rõõmsalt otsa naeratama, dollarite vastu sain selle tagasi endale. Ja saimegi esimese kogemuse kätte "kohalike tavadega". ;-)) Siinkohal ütlen, et ma pole kooner, võin tippi maksta küll, aga ma tahaks ikka midagi vastu ka saada ja üldiselt võiks see olla positiivne ja meeldiv teenindus. Ja antud juhul ei olnud mul rahast kahju ja poiss sai mult 5USD.

Tuba ise-enesest oli ok. Suure voodi asemel muidugi oli 2 kokkulükatud voodit ja nagu hiljem selgus, suuri voodeid seal vist ei olegi tavatubades ent muidu väga ok tuba. Meie tuba sattus olema basseini ja mere vahel, aken maast laeni avanes just basseini poole, täpselt akna taga oli teerada kust rahvas käis mere äärde. Basseini ning mere vahel oleval vabaõhulaval, täpselt meie ukse taga käis kohutavalt valjult diskomuusika. Tekkis selline tunne, et olen Õllesummerile sattunud. Meie oodatud rahu ja vaikus ja koos sellega kogu puhkus tundus hooga ämbrisse lendavat. Aga nagu öeldakse, hommik õhtust targem ja me üritasime magama minna ja hommikul edasi vaadata.

Hommikul läksime receptioni ja tahtsime tuba vahetada, et tahaks rahu ja vaikust ja telekapult ka ei tööta. No ei saanud me mingit uut tuba, konkreetselt vastust selle põhjustest me ei saanudki. Tundus, nagu nad ei saanud keele mitteoskamise tõttu arugi, mis me tahame, pudisesid midagi arusaamatut vastu. Tegelikult nad rääkisid väga hästi nii inglise kui vene keelt ent ebameeldivas olukorras mängisid "keeleoskamatut". Ent kui ma jõudsin telekamure juurde, siis sellele tuli küll väga selge vastus, et minge tuppa, 5 min pärast tulevad "parandajad". Nooh, tulidki siis "telekaparandajad", 2 poissi. Vahetasid ära teleka puldis patareid ja ennäe hakkaski tööle. Ja siis tekkis loll olukord, et poisid ära ei lähe ja klöpsivad siis seda telekat seal edasi-tagasi neid kanaleid. Sain aru - tippi ootavad. Ent nüüd ma küll mõtlesin, et see olukord oli konreetselt lavastatud ja igasugune raha maksmine patareide vahetuse eest tundus mulle väljapressimisena. Ja midagi maksta ma neile ei kavatsenud. Nooh, natuke oli lolli passimist ja lõpuks läksid poisid toast välja. Ja ei läinudki mööda rohkem kui tunnike, kui avastasime tippi maksmata jätmise "hinna" - poisid olid teleka pealt kaasa viinud ühe meie rätikukaardi. Ja selle puudumise eest on hotellil trahv - 75 EgP ehk siis ca 10eur ja naca peale. Ja selle me maksimegi hotellile ära kui lahkusime hotellist nädal aega hiljem. Kooliraha, nagu me ise tõdesime.

Järgmine tsirkus hakkas toa koristamise poisiga. Kolmandal päeval läksime siis basseini äärde päevitama ning panime uksele sildi et koristaks. Jätsime ka tipi telekale, 5 EgP. Mees läks vahepeal tuppa päevituskreemi tooma ja koristajapoiss hakkas vigisema, et seda raha on vähe, et "more money". Mees kehtitas õlgu aint. Lõpuks oli tuba koristatud ja tip ära võetud. Aga meil kopp ees igasugusest tipinõudmisest. Ja edasi järgmised 3 päeva me ei lasknud koristada. Kutt jummala tigedaks läks viimasel päeval, vehkis kätega kui ma jälle talle ütlesin, et "no need to clean". Kutsus isegi mingi manageri kohale ja koos nad siis uksetaga küsisid, et "kas ikka kindel, et ma ei taha koristada lasta!". Ei tahtnud jah, puhata tahtsin neist rahanõudmistest. Paari päeva pärast pidi ikka laskma koristada, jätsime tippi kah, seekord 3 EgP. Meelega vähem, meil oli lõpuks juba suht suva. Jeebisafarilt tagasi tulles oli tuba korras, pealistekist oli mingi krousidest lilleke voodile meisterdatud "meelsuse väljendamisena" ja raha alles. Meil oli juba naljakas. Kuulsime ka teistelt eestlastelt, et see "krousis lilleke" voodil polnud ainult meie toa rööm.

Basseinid. No hotellireklaami järgi pidi seal olema 1 soojendusega bassein, lastebassein, mullivann ja suur bassein siis. Suur oli olemas, vesi väägade külm. Ent lastebassein oli selle suurega ühes tükkis ja lapsi sinna jääkülma vette küll lasta ei saa. Ja siis kolmas oli väiksem ja ümmargune bassein eraldi veega, mis siis vist teoorias peaks olema see soojendusega, ent pigem oli seal olev vesi soojem kuna päike jõudis seda soojemaks kütta. Mullivanni ma ei leidnudki.

Basseini baaris oli "kõik hinnas" paketiga tasuta kohalik Luxori õlu, karastusjoogid ning kokteilid mida poiss letis segas. Kohvi sai ka, see oli tasuline.

Hommikusöök oli 7:15-10:00. Meie ei jõudnud hommikusöögile kunagi, me ärkasime alles kell 10, pool 11 - puhkus ju. Esimesel päeval avastasime täiesti juhuslikult, et teisel korrusel olevas baaris serveeriti "hilist hommikusööki" ehk siis 10-11 oli seal kohvi ja saiakesed tasuta. Ja see oli meile parim! Samas osad eestlased olid õnnetud, et kuulsid sellest alles viimastel päevadel meie käest, eraldi seda kuskil ei räägitud ega kirjutatud - nemad panid lausa kellad helisema, et jõuda hommikusöögile. Lõuna algas aga kell 12:30 juba niikuinii. Õhtusöök algas 19:30. Söögid oli vääga head, teenindus korralik, ei mingit tladrikute eest ärakorjamist nagu meid hoiatati. Selle poole pealt mitte üks paha sõna!

Hispaanlasi, itaallasi ja ka venelasi on väga palju seal hotellis. Hispaanlaste reisikorraldajal oli kogu aeg kohal ka 5-7 liikmeline rahva lõbustajate grupp. Need põhimõtteliselt korraldasid oma rahvale kogu aeg midagi, söögi ajal istus üks reisikorraldaja igas "omade" lauas. Hispaania lastele korraldati öhtuti karaoke-lauluvõistlusi (meie ukse taga jälle). Mujale seal vabaõhtulaval toimuv ei kostunud. Aga ega seal suurt midagi ei toimunud ka, selles mõttes mingeid esinemisi ega üritusi ei olnud. Võibolla see sõltus ajast mil me seal olime, ei oska öelda. Aga üldiselt oli rahvast palju öhtusöögi ajal, ikka kohe väga palju. Ma ei kujuta ette mis mass seal koos on märtsis-aprillis kui hooaeg nagu vist on. Samas muul ajal kadus rahvas majadevahele territooriumile ära ja ei saanud nagu arugi, et rahvast oleks.

Rand on liivane, aga otse vette ei saa, ainult sillalt. Rannas poisid valvavad. Mina suutsin oma mobla maha jätta ja 5 min pärast tagasi minnes oli valvaja-poiss selle jub ära võtnud ja tuli mu juurde küsima, mis kadunud on. Ning ma sain tagasi oma telefoni - see oli küll aus poiss seal! Samas rannas on varjud statsionaarselt lahti. Esimene päev me tahtsime nagu päevitada ja hakkasime toole päikese kätte vedama. Jooksis kohe keegi noormees, et neid ei tohi liigutada, temal tulevad sellest probleemid. Aga päikese käes olevad toolid olid juba kinni ju samal ajal kui terve rivi toole varjus vabad! Ja nii me kolisimegi basseini äärde tagasi. Rannas oli ka müügiputkad sh. maale müüdi. Snorgeldusvarustuse rent ka. Võrkpalli platse 2 tükki, noolemängud jms.

Ja siis äramineku päeval tehti kerge tüng receptioni baarist ostetud asjadega. Meil osad eestlased maksid need äramineku õhtul kohe ka ära, et öösel kõik korras oleks, kuid tsekki neile ei antud ja öösel siis tube ära andes nõuti neilt uuesti maksmist. Ja ei aidanud mingi vaidlus, poiss laiutas käsi ja korrutas "what can I do? You need to pay". Ehk siis eelmise õhtu poiss oli nende makstud raha enda tasku pannud. Konkreetselt. Õnnetuseks ei anna nende kohalisega vaidlemine midagi ja maksmata jätmine tähendanuks kogu me grupi mahajäämist lennukist, sest transfeeri bussi ei lasknud turvad isegi mitte hotelli territooriumile sisse kuniks makstud oli. Ja nii me jõudsimegi lennujaama suht kõige viimasena. Ja et i-le korralik täpp peale saada, küsis raha ka lennujaama check-in töötaja, et siis ta annab meile istmed lennukis kõrvuti. Apua!!!! Ja passikontrolli mundris mehed tahtsid endale mu pastakat, mida nad mult laenasid, et oma märkmeid teha. Ma andsin kah, lõpuks oli suht suva juba.

Ja kui nüüd keegi ei viitsinud kõike läbi lugeda, siis kolme sõnaga öeldes, hotelli teenindus sakib, basseinisoojendus sakib, söök super, ilm super. Puhkusega jäime rahule aga tagasi sinna minna hästi ei tahaks.

Kui mina sinna hotelli läksin siis küsisin reisikorraldajalt, et palju kohvri tassimise eest tippi anda siis öeldi mulle, et mitte rohkem kui 1 USD, ju sa maksid üle (5USD) ja sellepärast sind pommima hakatigi. Rannas jah toole ei tohigi ise liigutada, vaid pead nendele ütlema kuhu tool panna ja nad panevad ise tooli sinns kuhu vaja. See, et need inimesed tsekki ei küsinud on nüüd küll ikka oma rumalus! Ja tippi oodatakse seal jah iga sammupealt, kuid ma usun, et selline asi on igas Egiptuse hotellis mitte ainult Alohas.

Ütleme siis nii, et kui palju maksta tippi, mis summadest jutt käib üleüldse, sellest ei räägitud reisikorraldaja poolt poolt sõnagi. Ei osanud ausalt öeldes ise ka küsida kohe. Sest nagu näha, üle ei tohi ka maksta. See tsekiküsimine ei olegi teate niiväga lihtne seal. Kõik eksemplarid on nende omad ja et sealt üks kätte saada pead ikka väga suurt sõda tegema. Me ka ju maksime selle 10eur kaardi varastamise eest aga paprit ei antud, ei tehtudki.

Mina uurisin enne Egiptusesse minekut siit ehk siis trip.ee-st välja palju oleks mõistkik tippi anda, takso eest maksta jne.

Ega töötajad võisid muidugi erinevad olla. Mina käisin detsembri algul seal ja siis antti ilma küsimata mulle tsekk.