trip-krainetrip-ukraine-dark
Amsterdami soovitusi

Olude sunnil Hollandis tiksudes tahaks jagada mõned soovitused Amsterdamis käijatele:

  • "Odavalt" süüa saab ülikooli sööklas, supp 0.7EUR, korralik praad 3.60EUR, kohv 0.45EUR jne.

Hakkad Nieuwmarkti juurest l6una poole minema, mööda Klonveniersburgi kanali paremat külge. Natuke enne Amsteli jõeni jõudmist oled jõudnud Amsterdami ülikoolini. Lähed paremale kangi alt sisse, mööda Vendelstraati, ja seal uuesti paremale, ümmarguse hoone juurest sisse. Söökla jääb paremat kätt.

Ainult et koht on lahti imelikel aegadel, 12st (v6i oli see 1st?) kella 3ni ja edasi uuesti kella 5st. Vahepeal saab ka sisse aga sooja söögi asemel nikerdab üks mees nurgas hamburgereid.

Ahjaa, enne kui see Vendelstraadi kangialune tuleb, pöörab paremale ka uks sisetänavale (passaazhi), us üliõpilastele mõeldud second-hand raamatud ja odavate jalgrataste müük (25 EUR, aga loomulikult varastatud :).

  • Hea raamatupood on Scheltema *). Koningsplein 20 Korralik, läbi 6-7 korruse kaubamaja, valik muljetavaldav ja hästi struktureeritud.

Samas kandis on ka teisi temaatilisi poode:

Athenaeum Boekhandel. Spui 14-16 Mitte nii suur kui eelmine, väga kitsas ja mitte nii hästi teemadeks jaotatud. Jätab millegipärast läppunud antikvariaadi mulje, kuigi raamatud on uued. Samas räägivad et kohalikud, et valik on hoopis teistsugune, kui mainstrema-poodides, leidub hulgaliselt kurioosumeid ja muidu raskesti kättesaadavaid raamatuid. Disaini-, moe- ja kunstiraamatud asuvad hoopis eraldi sissepääsuga kõrvalpoes, lisaks tegutseb poe ees platsil ka raamatutäika.

Pied à terre Singel 393 Kaardite ja reisiraamatute pood. Kohalikud kiidavad head valikut, kuid seda peamiselt Euroopa kaartide kohapealt, muu maailm on tagasihoidlikumalt esindatud. Palju trekkingu jms spetskaarte. Reisiraamatuid tavaline valik, ei midagi väga üllatavat.

Kaua sa seal juba passinud oled ja palju veel olla tuleb?